Burçların Uyku Düşmanı Fikirleri!

İçi rahat, zihni temiz kimseler yastığa beş kala dalarken uykuya, aklında bin tilki, zihninde derlenmeye hazır nice bilgiyle geceyi sabah eder kimileri! Uykusu kaçanlarda bu kez göz kapağını mandallayan, düşünceler, kaygılar, hesaplar, kitaplar var! Bakalım hangi burç yatağında neden dört dönüyor, zihni kapanıp bir türlü uykuya geçemiyor?

Koç Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Koç heyecanlıdır bir defa! Aklına düşen henüz başına gelmedi, planlanıp kenara konduysa sabırsızlıktan uyuyamaz! Koç’un hevesi kursağında kalmaz orası muhakkak ama beklemek ölüm, geceler asır gibi gelir! Aklının ışığını yakan, gecesini aydınlatıp uykusunu da bir güzel kaçıran şey, tazecik bir fikir, yeni bir girişim heyecanıdır besbelli!

Boğa Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri;    

Boğa’nın kolay kolay uykusu kaçmaz; kaygısı kapılardan taşsa, keyfi tek yön biletini alıp uzak diyarlara kaçsa, uykuya direnmez, hiçbir şey rahatını bozmaya yetmez! Velev ki gece oldu, uyku basacakken bir fikre aldanıp kaçtı; nasıl olduysa olanca parasını yatırımcının büyülü sözüne kaptırmış, riskin en büyüğünü almışsa Boğa, “Sodama ilaç mı kattılar?”, “Kafasına sert bir cisimle mi vurdular?”, “Bu işin içinde iş var.” diye düşünürken, gün doğabilir!

İkizler Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri;  

Kafasında türlü bilgi, kuyrukları birbirine değmeyen kırk tilki olan İkizler, kemirgen merakından kurtulup nasıl uyusun! Zihni karmaşasındaki bilgilerini kategorize edecek, gerçek bilgileri dedikodulardan sıyıracak, öğrenilecekler listesini merakına bırakacak, tüm gün harıl harıl çalışan zihni önce biraz soğuyacak, sonra rahat yatağına uzanacak, onca işin arasında kim uyuyacak!

Yengeç Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Yengeç gaddarlıklara anlam verememekten, derman olamadığı dertler yumağına gömülmekten, kötü insanların yaptıklarını karşısında hayretlere düşmekten, gece gece sırası değil diyemediği vicdanının yüksek sesinden uyuyamaz! Bir de meşhur anıları vardır Yengeç’in, capcanlı bir aile albümü yapmıştır zihninde, geçmişin tüm sayfalarını, aile hikayelerinin her satırını bir bir okur! Onca işin gücün arasında uykuya geçit zor bulunur!

Aslan  Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri;  

Aslan’ın kendine olan güveni yerinde, egosu pek şişkin, kaygısı diplerdedir. O her şeyi kusursuz yapar, neden korkacak, zaten en iyisi olmak için doğar! Bir tek sahne heyecanı yaşar ancak “Ya yapamazsam?”, “Rezil olur beceremezsem!” gibi korku dolu bir heyecan değildir bu! Kalabalık gruplara sesleneceği bir kürsü konuşması yapacak, ertesi gün sahnede bolca alkış toplayacaksa, o gece heyecandan uyuyamaz ama kimselere çaktırmaz!

Başak  Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Başak’ın kaygısına elin parmakları yetmez, korku bolluğu saymakla bitmez! Yaptığı her işte mümkün olmayan hata paylarını dahi ortadan kaldırmak için herkesten misliyle çok çalışan, mükemmel yolunda tüm zamanını işe ayıran Başak; bütün motivasyonunu uykusuz gecelerinde ona eşlik eden kaygılarına borçludur! Uyku tutmaz kalkar çalışır, işi bitmez uykuya bir türlü sıra gelmez; bu devran böyle sürüp gider, Başak bazen gözlerini dinlendirir!

Terazi Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Aman kalbi kırılmasın, yüzü düşmesin, ağzıma destursuz bir laf gelip, huzurumuz bozulmasın diye ilişkilerinde tıp oynayan, tartışmaya dair hiçbir kışkırtamaya gelmeyip sağduyusunu koruyan Terazi, “Dilim varıp diyemedim, davranıp söyleyemedim!” dediği her bir cümleyi zihninde ısıtıp ısıtıp döndürür, geceler bir dahaki sefer söylemeye karar verdiği konuşma etütleriyle sabah olur, Terazi’nin dilinin bağının çözülmesi mahşeri bulur!

Akrep  Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Herkesin de bildiği gibi gece gezen Akrep uyumaz, uyursa da azıcık şekerler derinlere dalmaz! Mümkün olsa gündüzleri es geçip, geceleri yaşar da bakmayın yaşamak için çalışmaya, gün ışığında biraz da D vitamini depolamaya ihtiyaç var! Gündüz yaşayanlar diyarında ilişki kurmazsa bilgiyi nereden alacak, onca sorusunun cevabını nereden bulacak? Gün ışığında topladığı bilgiyi, karanlık çökünce harmanlayıp gözlerden uzaklara depolar!

Yay  Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

İlk kez gideceği bir coğrafyaya gezi planını yapmış, biletini almış, çantasını hazır edip kimliğini kolay ulaşabilmesi için ortaya çıkarmış, yolculuğa çıkmadan önce şöyle bir uzanmış, iç kıpırtısı, heves çığırtısı, yürek çarpıntısı derken gözünü kırpmamış, heyecandan uyuyamamıştır! Türü lazım değil her yeni macera uykunun yerini alır, Yay’ın heyecanı ay ışığında harlanır!

Oğlak Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Oğlak’ın yapılacaklar listesini ne defterler alır ne parkurun tamamlanmasına, listenin son maddesine varmaya ömür yeter! Hal böyle olunca plan dışı kalmamak için her adımda alarmlar çalar, hatırlatmalar yol keser! Hele bir düzen dışına çıkıp, planın saniye gerisinde kalsın, sistem infilak eder! ya uyuya kalır da rutini bozulur, işi aksar, patron görüp disiplinsin sanırsa! Oğlak nasıl uyusun? Sabaha dek doluya koyar, boşa ekler, öyle yapar, böyle eder, güneşi görüp huzura erecekken alarmı kulağının dibinde çınlar!

Kova Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri;  

İnsan her şeyi bilir, öğrenmekle kalmaz derinlemesine kanıksayıp uzmanlaşır, üstüne henüz bilmediği ne varsa meraktan uykularını kaçırıp, araştırmaya koyulur mu? Kova ise şaşırmamak gerek! Üstün zekalılar diyarı, dâhiler burcu Kova; zihinsel açlığını besleyebilmek, bilgisini katmerleyip dağarcığına yenilerini eklemek için uykusundan çalar, araştırma vaktine katar!

Balık Burcunun Uyku Düşmanı Fikirleri; 

Masallar diyarında kanatlanıp uçmak varken, hayallere dalıp türlü zevkleri tatmak dururken, düşler ülkesi kapılarını ardına kadar açıp vaadini bol tutmuş beklerken, Balık uyuyup ne yapsın! Dünyada yaşayamadığı türlü duygunun bin bir çeşidi doyulmayan tadıyla servise hazır Balık’ı beklerken, uykuya doymayı kim ne yapsın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.