Burçların Ünlüler Diyarından Ruh İkizleri!

Dünyada herkesin bir ruh ikizine sahip olduğunu söylenir. Belki de şu anda bambaşka yerlerde, bambaşka iklimlerde… Fakat biz o kadar derine inmedik, ülke ülke gezmedi. Herkesin tanıyıp bildiği ünlü isimlerden birer kişi seçtik ve burçların ruh ikizlerini derledik. İşte ruh ikizlerimiz…

ENERJİK VE SPORTİF KOÇ BURCU

Atılganlıklarından, enerjilerinden tanıdığımız Koç burçları genel olarak çocukluklarından itibaren fazla enerjilerini atabilmeleri amacıyla spora yönlendirilir. Spor, sanat veya fiziksel güç gerektiren mesleklere isimlerini kazımış olan Koç burcu kadın ve erkek ünlüleri saymakla bitmez. Biz de spor dalına çok yakıştırdığımız Koç burçlarını, azimleri ve bitmek bilmeyen enerjileriyle futbolda bir dünya yıldızı olan Ronaldinho ile özdeşleştiriyoruz. Biliyoruz ki sebat ettikleri sürece, enerjilerini hangi yönde kullanırlarsa kullansınlar, o alanda adeta bir yıldız gibi parlayabilirler.

SES DEYİNCE İLK AKLA GELEN BOĞA BURCU

Boğa burçlarında genel bir ses güzelliği olduğu yadsınamaz bir gerçek. Sadece ses değil, inat ve hırsları sayesinde maddi anlamda kendilerini güvende hissedebilecekleri her mesleği yapabilirler. Biz kendilerine ruh ikizi olarak Demet Akalın’ı seçtik. Adım adım yükselişi, çıkardığı ilk albümden sonra elde edemediği başarıya rağmen pes etmeyip tekrar şansını denemesi ve şimdilerde pop müziğin kraliçesi olarak anılması, sevgili Boğa burçlarına ruh ikizi olması için gayet makul nitelikler diye düşünüyoruz.

DUALİTEYİ YAŞAM BİÇİMİ EDİNMİŞ İKİZLER BURCU

Eğitiminden kariyerine, ailesinden hobilerine kadar aklınıza gelebilecek her alanda tek bir yoldan gitmesi mümkün olmayan İkizler burcuna sadece bir tane ruh ikizi örneği vermek ilk bakışta kulağa zor gelse de gerçek bir İkizler burcu ünlüsüyle çok da iyi özdeşleşebildiğini gördük. Eğitim hayatındaki kararsızlıkları, müzik hayatına girişinin ardından sadece çalmakla kalmayıp farklı tür şarkılara imza atması, üstelik söz yazarlığı ve kitap yazarlığı yapması, ikili ilişkileri, sürekli ve belli bir rota tutturamayışı açısından Bob Dylan’ı tüm ikizler burçlarının ruh eşi olarak ilan ediyoruz.

NE YAPARSA AŞK İLE YAPAN YENGEÇ BURCU

Yoğun hisleriyle, sevdiklerine olan bağlılıklarıyla tanıdığımız Yengeçler “aidiyet” temalı her işi yapabilirler. Gönülden hissettiklerini ister sözlerle ister kalemle, bir şekilde ifade ederler. Tüm bu detayları verdikten sonra, Yengeç burçlarına yakıştırdığımız ruh ikizini açıklayalım: Sezen Aksu tabii ki. Çocukluğundan beri türlü sanat dallarıyla ilgilenmiş, yıldızı şarkı ve söz yazarlığı alanında parlamış olan Sezen Aksu, Ege’ye olan tutkusuyla da bilinir. Sevgili Yengeçlere tam manasıyla bir ruh ikizi olabilir!

ELİNİN DEĞDİĞİ YERİ PARLATAN ASLAN BURCU

Ne ile ilgilenirse ilgilensin, ne iş yaparsa yapsın muhakkak onu en değerli hale getirecektir. Adeta elini değdirdiği yerde spot ışıkları yanacaktır. Bu sebeple sevgili Aslan burçlarına ruh ikizlerini “Neil Armstrong” olarak takdim ediyoruz. Bir ilke imza atmasından ziyade, herhangi bir hareketiyle tüm gözlerin üzerinde olması ve bunun yıllarca konuşulması… Bu da yapsa yapsa Aslan burcu yapar.

MÜKEMMELLİK DENİNCE ADI TEK GEÇEN BAŞAK BURCU

“Zeki olup da aptal görünmek kadar iyi bir şey yoktur.” deyip bilenlerine ipucunu vermiş olalım. Evet, sevgili Başak burçlarının ikizi tam olarak Agatha Christie! Sahip olduğu bu cümleyle kendisinin ve tüm Başakların üstün zekalarına dikkat çeken Christie, bizlere söyleyecek pek bir şey de bırakmıyor. Hayatta karşılaştıkları ne kadar zorluk varsa ki genelde psikolojiktir, kendi kendilerinin gücünü keşfettikleri anda bambaşka bir dünyaya adım atabilen Başak burçları, ruh ikizleri konusunda bizce çok şanslılar!

HER ANLAMDA YARGI DAĞITABİLEN TERAZİ BURCU

Terazi denince zihnimizde birçok tasvir belirebilir. Buna binaen de birçok isim aklımıza gelebilir. Ama Teraziler, sizlere tarih sahnesinden adı asla silinemeyecek olan, aleme şiddetin değil sevginin kazanacağını en güzel haliyle gösteren ve Hindistan’a özgürlüğü getiren adam Mahatma Gandhi’nin sizin ruh ikiziniz olduğunu söylesek, kim bilir ne kadar gurur duyarsınız! Özgürlük için verdiği mücadelesi, adalet ve eşitlik için ömrünün sonuna kadar direnmesi ile kendisinden daha uygun bir ruh ikizi bulamazdık!

DERİNLERİN İNSANI AKREP BURCU

Bir şey yapacaksa sonuna kadar giden ve adından övgüyle bahsettirebilen isimler elbette Akrep burçlarından çıkar. Ve sevgili Akreplere ruh ikizi olarak vereceğimiz isim ise tam olarak bu sıfatlarla adı yıllarca konuşulmuş ve konuşulacak olan “Bilim İçin Ölen Kadın” ünvanının sahibi Marie Curie! Tarihte birçok ilke imza atan ve bu uğurda bir ömür tüketmekten gocunmayan Marie Curie’nin dünyaya çok önemli eserler bırakmasındaki sırrı şüphesiz ki her daim derinlere olan tutkusuydu!

HAYATIMIZIN NEŞE KAYNAĞI OLAN YAY BURCU

Yediden yetmişe her alanda herkesin sevgisini kazanabilen kişiler olarak tanıdığımız Yay burçları; ailedeki sevilen çocuk misali, bulunduğu yere neşesini de taşır. Bu sebeple sevgili Yay burçlarına ruh ikizi olarak esas ismi “Samuel Langhorne Clemens” olan Mark Twain’i takdim ediyoruz. Bilindiği üzere kendisi mizahçı, öğretmen ve aynı zamanda Tom Sawyer’ın da yazarıdır. Sevgili Yay burçlarına kendisinden daha iyi bir ruh ikizi bulamazdık!

KARİYER, GÜÇ, ŞÖHRET: KISACA OĞLAK BURCU

Disiplin ve sabır onların işi. Gerekli stratejiyi adım adım uygulayıp hedefe başarıyla ulaşmak kimisine çok çetin bir serüven gibi gelse de Oğlak burcu için bu sıradan bir yaşam rutini. Bu sebeple kendilerine ruh ikizi olarak Muhammed Ali’yi takdim etmekten gurur duyuyoruz. Gelmiş geçmiş tüm zamanların en iyi boksörü olan Muhammed Ali, tam bir stratejik Oğlak burcu. Tüm kariyer hayatı boyunca sadece 5 maç kaybetmiştir.

ADINI BİLİM TARİHİNDE GÖRÜNCE ŞAŞIRMAYACAĞINIZ İSİMLERİN SAHİBİ: KOVA BURCU

Elinin değdiği yere çözüm getiren, pratik ve üreten zekasıyla yüksek teknolojiye her çağda en az bir isim bırakan, toplumun refahı için koca bir ömrü bir deneylerle harcayabilen, halk kahramanları; sevgili Kovalar… Her ne kadar kendinizi bu dünyada tekmişsiniz gibi hissetseniz de o kadar çok ruh ikiziniz var ki dünyayı kurtarmak için çabaladığınızdan dolayı tanışamamışsınızdır muhtemelen. Mesela Thomas Edison. 20. yüzyılın parlak ismi, koca dünyayı aydınlatan bu isim, olsa olsa Kova burçlarının ruh ikizi olabilirdi!

BAŞKA DİYARLARDAN DÜNYAYA DÜŞEN BALIK BURCU

Ruhsal ve manevi olarak ortalamanın üzerinde zengin birer iç dünyasına sahip olmalarıyla tanınan Balık burçları, dünyada gözümüze hitap eden tüm güzelliklerin müsebbibi olabilirler. Bu sebeple kendilerine ruh ikizi olarak Michelangelo’yu uygun gördük. Kendisi “Adem’in Yaratılışı”, “Kıyamet” gibi ünlü eserlerin sahibi ressam, heykeltraş, şair ve mimardır. Kendilerine daha güzel hitap eden bir ruh ikizi bulamazdık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.