Burçların Tuhaf Davranışları!

Tuhaf denince akla üç gözlü yaratıklar, kırmızı kulaklı garip canlılar, soba borusunu giyinmiş marjinaller, ayaklarını ters çeviren bilmem kaç harfli görünümlü insanlar gelse de biz kimi davranışlarında aşırıya kaçıp tuhaflaşan yurdum insanlarından bahsedeceğiz ve bu konuyu burçlar özelinde ele alacağız. Her şeyin fazlası zarardır ama aşırısı çileden çıkartır deyip, başlıyoruz.

Koç     

Koca koca adamları alt eden, yenilmezlik nişanı göğsünde en maceralı iddialarda cirit atan, yorulmaz enerjisiyle gören gözü yoran Koç, ruhunda küçücük bir çocuk yaşıyormuşçasına garip davranır!  Mesela hakikaten el kadar bir çocukla iddialaştığı, onu alt etme mücadelesine girdiği görülür. Koç böyle zamanlarda sahip olduğu kontrolsüz gücünü kullanma şeklinden dolayı oldukça tuhaf karşılanır. Herkes nerede nasıl konuşması gerektiğini çoktan öğrenmiş, dilinin kontrolünü ele almışken, Koç’un her ortamda paldır küldür konuşmaları da bir hayli garipsenir.

Boğa    

Bazen sırf inadından yapmadığı işler, söylemediği sözler, direndiği yenilikler vardır Boğa’nın. Akılcı ama yavaştır Boğa, her ne yapacaksa karar verene kadar cümle alem orta yerinden çatlar. Sözünün arkasında duruşu, başladığı işi bitirmek konusundaki istikrarı, sahip olduğu sabrıyla takdire şayan olsa da kimi zaman sırf inat olsun diye son derece makul değişimlere ayak diremesi tahammül sınırlarını zorlar! Kocaman insanlar inatlaşmak için küçük bir çocuk gibi tepindiğinde ortaya çıkan manzara, oldukça tuhaf görünür.

İkizler  

Duygularının dalgalı olduğu düşünülen İkizler’in yaşadığı gel gitler esasen zihin kaynaklıdır! İkizler ne yaparsa yapsın, gözünün açık olduğu her an zihni arka planda durmaksızın çalışır. İkizler her daim bir sonraki adımı tasarlamaya başlar, anı yaşayamaz! İçinde olduğu anı hemen geçmişe gömüp bir yenisi için faaliyete geçen İkizler, az önce mutsuzken, zihinsel olarak başladığı yeni eyleminde ansızın enerjiyi bulur ya da öfkeleniverir. Zihninin bedeninde önce çalışmasından kaynaklı bu değişken hali İkizler’in tuhaf davranışlarında gözlenir.

Yengeç

Eğer bir Yengeç’le ilişki yaşıyorsanız, aslında hiç kırıcı olmamanıza bilakis özenli davranmanıza ve iyi bir şey yapmaya çalışmanıza rağmen, birdenbire kendinizi kocaman bir dramın sebebi olarak bulmanız an meselesidir. Öyle tuhaf bir andır ki bu, kırk gün düşünseniz ne yaptığınızı bulamaz, hatanızı keşfedip telafi için neyin gerekli olduğunun kararına varamazsınız. Yengeç’in sebepsiz alınganlığı insanı çıkmaz bir sokağa sokup ışıkları söndürür, elini kolunu bağlar!

Aslan   

Böyle gurur görülmedi! Biliriz ki Aslan aciz görüneceği herhangi bir tavrı üstüne giyinmez, acından ölse bir kap çorba, hastalıktan kırılsa yarım limonuna katık etmek için bir damla bal istemez! Çünkü o her ne olursa olsun kendi kendine yeter ve asla aciz duruma düşmez! Yansa tutuşsa, tek bir dokunuşla yaşama dönmek varken, korunun tek bir kıvılcımını göstermez, aman deyip yardım istemez! Neymiş efendim gururuna yediremezmiş! İnsanlık da ölmedi ya! Şimdi bu tuhaf değil de ne?

Başak  

Başak paranoyasının içine düşen, kendinden şüphe eder, ilk check-up teklifine tereddütsüz kabul eder! Özellikle henüz yaşanmamış olanla ilgili sahip olduğu temelsiz tuhaf evham, çevresindekilerin yaşam enerjisini sömürür. Öyle denetçi bir eleştirisi vardır ki selam veren ölüm döşeğine düşebilir. Yüzdeki lekeler bilmem ne hastalığının göstergesiymiş, saçların cansızlığı bir başkasının belirtisi, göz altlarına ne olmuş öyle, peki ya soluk ritminde sanki bir bozukluk mu duyuluyormuş! Başak kendine ettiği yetmiyormuş gibi, gözünün değdiğini evham sahibi yapar!

Terazi  

İlk kural Terazi’liğini abartmış biriyle alışverişe çıkılmaz, karar vermesi için yardım etmenizi talep ediyorsa o davete icabet edilmez. Terazi kararsızlıklar içinde oradan oraya savrulur, sürekli fikir değiştirirken içiniz çıkar, mideniz sıkışır, kısmı felç kaçınılmaz olur! “Ne yiyeceğine karar vermek, aynı elbisenin birbirine yakın iki tonu arasında tercih yapmak ne kadar zor olabilir?” demeyin, dileriz Terazi’nin seçim sancısında yanında olup bu tuhaf davranışı yakinen deneyimlemek zorunda kalmazsınız! Bayıltır!

Akrep  

Siz bütün iplerinizi pazara çoktan çıkarmış, gizli kapaklı bir tek anı bırakmamış, çocukluğunuzdan beri yediğiniz ayrı gitmemiş can arkadaşınıza içinizi dışınızı bir bir anlatmışken, onun hala saklı kalmış noktaları, deşifre olmamış sırları varsa ve seneler sonra öğrendiğiniz bir bilgiyle alt üst oluyor şaşkınlıktan küçük dilinizi yutuyorsanız öncelikle Akrep dünyasına hoşgeldiniz, karşılaştığınız bu tuhaf durum onlar için oldukça normaldir. Akrep’in onca yıl nasıl da dilini tuttuğu, bir an olsun belli etmeden kimseyle paylaşmadan bu bilgiyle yaşadığına akıl sır erdirmek zordur.

Yay       

Ne Garfield bu denli rahattı ne de sırt üstü yatan Snoopy, fantastik bilim kurgu türündeki yapımlarda, en abartılı tiplemelerde göremeyeceğiniz bir gözü karalık içinde savrulan Yay’lar vardır. Görenlerin ya ödü patlar ya sabrı çatlar! Bu insanlar rahat tavırlarıyla insanları şoka sokar, anlamsız bakışları üstlerine toplarlar. Araba neredeyse üstlerinden geçecekken aheste yürürler, işler boylarını aşmıştır onlar yeni bir tür spor denerler, terkedilince eller göstermelik de olsa bir üzgün emoji takar yüzüne Yay’lar göbek atar, tuhaflıkları saymakla bitmez!

Oğlak

Zamanın akışını, akrep ile yelkovana yüklemiş, elinden saati düşürmeden planladığı çerçevede koca bir yaşam sürmüş nice Oğlak vardır; tek bir spontane an yaşamamış! Yaşamındaki her şeyi ikinci plana atmasını sağlayacak kadar güçlü olan başarı hırsı, günlük yaşamın içinde insanları haddinden fazla zorlayınca, “İnsanın su içme, yemek yeme, çalışma, tuvalete gitme saatleri olur bunlar da sürekli alarmlarla kendisine bildirilir mi?” deli sorularıyla baş edemeyen yurdum Zodyak’lıları tabi ki Oğlak’ı tuhaf karşılarlar.

Kova    

Kimselerin düşünmediğini çoktan aklında üçüncü tura döndürür, pek de garip görünür Kova! Konumuz tuhaflıksa Zodyak’ın en enteresan yaşayanı Kova’dır. Fütüristiktir bir defa, geçmişle bağlarını koparmış, gelenekleri üzerinden sıyırıp atmış, günümüz dünyası içinde var olsa da kucağını gelecek günlere açmış olan Kova, bugüne ait değilmiş gibi hisseder, öyle de yaşar. Dolayısıyla bu onun günümüz dünyasında tuhaf görünmesini sağlar!

Balık    

Balık’ın dünyevi olana karşı görünür bir uzaklığı, ruhani olanla ise dipdibe yaşantısı vardır. Bu büyücü olacağı, şamanlığa soyunacağı anlamına gelmese de rüyalarının tuhaflığı araştırılmaya değerdir. Bazen öyle rüyalar görür ve bu hikayeleri dünyadaki durumlara entegre eder ki hikâyenin her yerinden tuhaflık akar! Bir de söyledikleri çıkmasın mı? İnsana korkudan aklını kaçırtır! Somutlar gezegeni inşaları, dünyalılar için bu kadar spiritüellik fazladır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.