Burçların Sosyal Medyada Takip Ettiği Konular

Sosyal medya, üzerine sayfalar dolusu tezler yazılacak kadar hayatın merkezine oturdu günümüzde. Kullanıcıların büyük bir zamanını kaplayan bu iletişim araçları, burçlar dünyasında da sık kullanılır. İçlerinde birkaç site ve uygulama öne çıkar ancak takip edilen konular burçların ilgi alanlarına göre değişir. Meraklı ve okumayı seven burçlar daha çok bilgi odaklı paylaşımları okur. Görselliğe ve estetiğe önem veren burçlar, işin fotoğraf kısmıyla ilgilenir. Eğlence odaklı burçlar ise daha çok video izlemeyi tercih eder sosyal medya kanallarında.

Koç: Maçlar Sonrası Yapılan Yorumlar

Sporla arası iyi olan Koçlar futbolun yakın bir takipçisidir. Özel hayatlarında hobi olarak zaman ayırırlar bu spora.  Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olup, futbolla ilgili paylaşımları takip ederler. Maçlar sonrası açılan tt başlıklarına bakar, kullanıcıların yorumlarını ilgiyle okurlar. Spor yazarlarının tartışmalı pozisyonlar, hakemler ve futbolculara dair analiz tweetlerini incelerler. Kendileri de üstüne yorumlar yaparlar. Maçların olduğu akşamlar, yapılan mizahi capsleri de beğenir, retweet ederler.

Boğa: Maldivlerle İlgili Görseller

Estetik yönü gelişmiş olan Boğalar, sosyal medyayı görsel paylaşımları takip etmek için kullanır daha çok. Doğanın zenginlikle bütünleştiği lüks otellerle ilgili Instagram postlarını beğenerek incelerler. Gösterişli hayatlar ilgilerini çeker. Mesela Maldivler, tam da Boğaların ilgisini çekecek bir coğrafyadır. Maviliklerin içinde birbirinden leziz yemeklerle yiyerek tatil yapan kaşiflere özenirler. Ünlü bloggerların gezdiği bu ülkelerin fotoğraflarını sanatsal anlamda da beğenirler.

İkizler: Ünlülerin Magazin Haberleri

Nerede ilgi çekici bir haber veya gıybet varsa İkizler burçları oradadır. Haber alıp vermek onların kişiliğinin bir parçasıdır. Sosyal medyanın haber kaynağı niteliğini çok severler. Özellikle magazin dünyasının bomba haberlerine bayılırlar. Onlarla ilgili çıkan skandal haberleri ilgiyle okur, eşe dosta da Whatsapp’tan iletirler. Karşılıklı polemiğe giren ünlülerin tartışmalarını da merakla takip ederler. Konuyla ilgili takipçi yorumlarını okur, hatta bazen kendileri de analiz yaparlar.

Yengeç: Nostaljik Dizi Postları

Eskiye olan özlemi ve merakı hiçbir zaman bitmez Yengeçlerin. Nerede vintage bir obje veya başka bir detay görseler uzun uzun incelerler. Sosyal medyayı da özellikle bu amaçla kullanırlar. Instagram’da nostaljik paylaşımlar yapan hesapların sadık bir takipçisi olurlar. Geçmişteki dizilerin videolarını gözleri dolarak izler, yorum yaparlar. Bunun yanı sıra o dönemin oyuncularıyla ilgili geçmişte yapılan röportajları da ilgiyle okurlar.

Aslan: Trollerin Mizahi Tespitleri

Kendilerine sürekli onları güldürecek bir mecra arayan Aslanlar için sosyal medya ideal bir platformdur. Trol diye nitelenen hesapları severek takip ederler. Mizahi tespitlerine ve caplerine gülerler. Kendileri de zaman zaman caps yapıp paylaşır. Gündemdeki tt konularından eğlenceli olanları seçer ve atılan tespit tweetlerini severek okurlar. Ayrıca yüksek takipçili hesaplarca hazırlanıp paylaşılan kurgulu komik videolara da bayılırlar. Bunları arkadaşlarına da iletip eğlenirler.

Başak: Ünlü Doktorların Sağlık Önerileri

Fayda odaklı düşünüp hareket eden Başaklar, sosyal medyanın mizah için kullanılmasını anlamsız bulur. Günlük yaşamlarının pratiğinde işlerine yarayan bilgileri takip ederler. Mesela spor ve sağlıklı beslenme konularına ilişkin sosyal medya hesaplarına sık sık bakarlar. Bu anlamda ünlü doktorların paylaşımlarını ilgiyle takip ederler. Nasıl beslenmeli, neler zararlıdır, hangi hastalıkla nasıl mücadele edilmeli? gibi başlıkları içeren postları okur ve önerileri uygularlar.

Terazi: Bloggerlarının Tanıttığı Kıyafetler

Güzellik, moda, süs püs temel ilgi alanı olan Teraziler, sosyal medyayı da bu amaçla kullanır. Öncelikle kendi hesaplarından şık giysili ve bakımlı fotoğraflarını paylaşırlar. Moda bloggerlarının hesaplarını ise hevesle takip ederler. Onların giydiği kıyafetlerin markalarını öğrenip aynısını almaya çalışırlar. Ayrıca Instagram’da bu hesaplar aracılığıyla trendleri, moda haftalarını, yeni kreasyonları, indirimleri öğrenirler. Saatlerce sıkılmadan kıyafet taraması yaparlar.

Akrep: Dünyadan Gizemli Haberler

Esrarengiz konuları araştırmaktan çok hoşlanır Akrepler. Gizemin yarattığı merak duygusunu sosyal medyaya da yansıtırlar. Dünyadan esrarlı haberlerin paylaşıldığı hesapları keyifle takip ederler. Kimileri bu paylaşımlardan ürkerken Akrepler bu içerikleri okumaktan zevk alır. Garip ve soru işaretleri barındıran fotoğraf ve görselleri enine boyuna incelerler. Bunların içinde metafizik öğeler bulunan haberlere inanmak isterler. Ayrıca geleceğe dair öngörüde bulunan hesapları heyecanla takip ederler.

Yay: Arkadaşlarının Tik Tok Videoları

Zodyak’ın en neşeli ikinci burcu olan Yaylar, gülmeyi ve güldürmeyi severler. Eş dost akraba arasında mizah ve taklit yaparak ortamı şenlendirirler. Sosyal medyada ilgi alanları da bu yöndedir. Son yılların öne çıkan platformu olan Tik Tok’u aktif olarak kullanırlar. Arkadaşlarının çekip uygulamaya attığı komik videoları neşeyle izlerler. Hatta zaman zaman kendileri de onlarla birlikte neşeli videolar çekip Tik Tok’a yüklerler.

Oğlak: Şirketlerin Strateji Postları

Zamanını verimli işlere ayırmayı tercih eden Oğlaklar, sosyal medyayı ciddi konular için takip eder. Sektörleri için gerekli görürlerse Instagram, Facebook, Twitter, Youtube gibi temel mecraları incelerler. Öte yandan onların esas kullandığı uygulama Linkedin’dir. İş dünyasının sosyal medya kanalı diye nitelenen bu sitede şirketlerin strateji postlarını takip ederler. Böylelikle mesleki anlamda kendilerini beslemeye çalışırlar. Ayrıca rakip firmaların paylaşımlarını düzenli olarak takip eder, aksiyon alırlar.

Kova: Gündemdeki Siyasi Olaylar

Ülke ve Dünya gündemindeki gelişmelere duyarsız kalamaz Kovalar. Siyasi nitelikli haberlerin sıkı birer takipçisidirler. Kamuoyunun şekillendiği ana platform olan sosyal medya, onların bilgi açlığını karşılar. Özellikle de Twitter’da gündemdeki siyasi olayları ilgiyle takip ederler. Köşe yazarlarının analizlerini, kullanıcıların yorumlarını, haber portallarının paylaşımlarını dikkatle okurlar. Kendileri de konuların dışında kalmaz, özgün nitelikte tweetleriyle bakış açılarını yazıya aktarırlar.

Balık: Oğuz Atay’ın Edebi Sözleri

Edebiyata en eğilimli burç olarak Balıkları gösterebiliriz. Onlar sürreal ve hayalci dünyalarının yansımasını edebiyatta bulurlar. Sosyal medyayı da genelde bu yönde kullanırlar. Ünlü yazarların eserlerinden kesitler içeren paylaşımlar Balıkların favorisidir. En çok ilgilerini çeken yazarsa Tüm edebiyatının duayen kalemi olan Oğuz Atay’dır. Ünlü yazarın iç dünyasını aktardığı eserlerde adeta kendilerini bulurlar. Kitaplarından alıntılar içeren edebi sözleri, reel hayatı özetleyen birer aforizma niteliği taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir