Burçların Sevmedikleri Birini Görünce Tepkileri!

İnsan ilişkilerinde kişilerin anlaşabilmesi için gerekli kriterler iyi veya kötü olmak değil, karşılıklı uyum üzerinedir. İki iyi ve hoşgörülü insanın bile birbirleriyle anlaşamadığına tanık olursunuz. Bazen de taraflardan biri diğerine ısınamaz. İki kutup karşılaştığında tepkilerini gösterme biçimleri farklıdır. Burçlar dünyasında açık sözlüler genel olarak hislerini kelimelere dökerken ketum burçlar başka şekilde ifade eder antipatilerini.

Koç: Ters Ters Bakıp Gözlerini Diker

Kimseden çekincesi olmayan Koç burçları, sevmedikleri insanlara tepkisini net bir şekilde gösterir. Onlar öyle stratejik davranmayı beceremezler. Hoşlanmadıkları kişileri gördüklerinde direkt yüzleri asılır. Ters ters bakıp gözlerini dikerler karşı tarafa. Dişli bir düşmana bakıyorlarsa gerginlik tırmanır. Büyük kızgınlıklar söz konusu olduğunda kavgaya tutuşmaları içten bile değildir. Zaten Koçların bu derece ters bakışlarını görenler ya çekinip uzaklaşır ya da rahatsızlığını dile getirir.

Boğa: Keyfini Bozmaz Görmezlikten Gelir

Rahatını hiçbir şeye değişmeyen Boğa burçları genel olarak sakin mizaçlı kişilerdir. Başkalarını öfkelendiren konular onların çoğu kez umurunda bile olmaz. Boğaların tek düşündüğü konforlarının bozulmamasıdır. “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” modunda yaşarlar. Haz etmedikleri bir kişiyle karşılaştıklarında abartılı veya gergin tepkiler vermezler. Keyiflerini kaçırmaksızın görmezlikten gelirler düşmanlarını. Bu umursamaz tavırlar karşı tarafı daha çok çatlatır hatta.

İkizler: Yüzüne Güler İçinden Söver

İçi dışı bir olmayan İkizler burçlarının çevrelerine olan yaklaşımları her zaman kişiliğini yansıtmayabilir. İnsan ilişkilerinde samimi diyalog kursalar da karşı tarafla yakınlık dereceliklerini bilemezsiniz. Hoşlanmadıkları insanlarla karşılaştıklarında yüzlerini ekşitmezler. Onlar tepkilerini içlerinden göstermeyi tercih eder. Düşmanlarını görünce yüzlerine gülüp içlerinden söverler. Sonra ayaküstü güzel bir sohbete dalar İkizler burçları. Onların sıcak iletişimini görenler karşı tarafı sevdiğini bile düşünebilir.

Yengeç: Eski Defterleri Açıp Sitem Eder

Duygularını gizleyemeyen Yengeç burçları sevgisini de öfkesini de belli eder. Politik ilişkiler kurmak onlara göre değildir. Sevmedikleri biriyle karşılaşınca canları bayağı bir sıkılır. Geçmişe olan takıntılarıyla kötü anılar anında kafalarında canlanır. Haz etmedikleri kişiyi görünce eski defterleri açıp sitem etme yoluna giderler. Kendilerine atılan kazıkların acısını çıkarmak isterler ayaküstü bile olsa. İlk önce bir selamlaşır, sonra kırgınlıklarının sebebini anlatmaya başlarlar.

Aslan: Bakışlarıyla Ezer, Saçını Savurup Geçer

Bu burçlar düşmanlarını küçük görerek yenmeye çalışır. Sevmedikleri insanları aşağılık kompleksine sokarak ezik duruma düşürmek isterler. Aslan burçları gururlu olduğu için tabiri caizse el öptürmeden barışmaya yanaşmaz. Haz etmedikleri biriyle ilişkileri küslük sınırındadır. Onları yolda gördüklerinde konuşmaları söz konusu bile değildir. Bu karşılaşmada ilk önce karşı tarafı bakışlarıyla ezerler. Sonrasında havalı bir edayla saçlarını savurup geçer.

Başak: Ayrıntı Arar Eleştirileri Sıralar

Açık sözlü burçlar familyasından olan Başaklar, gerçekçi ve net insanlardır. Başta yakın çevreleri olmak üzere her konuda birilerine dırdır edip, eleştirilerde bulunurlar. Gıcık oldukları birini görünce de diyecekleri vardır elbet. Biraz konuştuktan sonra tepeden tırnağa süzerler düşmanlarını, kusur aramaya çalışırlar. Mesela dış görünümlerinde bir kusur görürlerse acımadan sıralarlar eleştirilerini haz etmediklerine. Karşı taraf öfkeli biriyse bu kadar eleştiriye kayıtsız kalamaz.

Terazi: Ayıp Olmasın Diye Epey Kibar Davranır

Kavgadan gürültüden irrite olan Teraziler birinden hoşlanmasalar bile onlarla çatışmaya girmez. Bu kişilere politik davranmayı alışkanlık haline getirirler. Nezaket bu burçların temel prensibidir. Sevmedikleri birini gördüklerinde de terbiye sınırını aşmazlar. Konuşmak için can atmasalar da selam verirler karşı tarafa. Sohbet kaçınılmaz olarak başlarsa ayıp olmasın diye epey kibar davranır Teraziler. Sempatik bir yüzle kısa süre konuşup vedalaşırlar.

Akrep: Arkadaşının Kulağına Hemen Bir Şey Fısıldar

Stratejinin kralı olan Akreplerin ya dostusunuzdur ya da düşmanı. Onlara ufak bir kazık bile atsanız sevmediği ve kin duyduğu güruh arasında girmişsiniz demektir. İyiliğe iyilikle kötülüğe ise aynı şekilde karşılık verirler. Haz etmedikleri birine denk geldikleri zaman tepkisiz kalamaz, düşmanlarını psikolojik olarak yıpratmak isterler. Bu tatsız karşılaşmada yanlarındaki arkadaşlarının kulağına sinsi bakışlarla bir şeyler fısıldarlar. Bu şekilde düşmanlarını hem işkillendirir hem de incitirler.

Yay: Bilerek Pot Kırar, Tatsız Şakalar Yapar

Bu burçlarımız aslında kolay kolay kimseye sinir olmaz. Tartışma ve düşmanlıklarla hayatı kendilerine zehir etmeyi zaman kaybı olarak görürler. Nadiren de olsa yıldızlarının barışmadığı insanlar çıkabilir. Yaylar bu kişilerle karşılaştıklarında çocukça tavırlar sergileyebilir. Selam verip sohbet başlatırlar düşmanlarıyla. Sonrasında bilerek pot kırıp karşı tarafı küçük duruma düşürürler. Üstüne bir de tatsız şakalar yapıp onları çıldırtırlar.

Oğlak: Ucunda Çıkarı Varsa Gayet Normal Davranır

Duygusal yaklaşımlar sergilemeyi akıl karı görmeyen Oğlaklar, tamamen materyalist düşünür. Gerçekçi bakış açıları doğrultusunda ilişkiler geliştirirler. Hoşlanmadıkları birini gördüklerinde tepkileri bu yönde olur Oğlakların. İşin ucunda çıkarları varsa düşmanlarına bile gayet normal davranırlar. Sakin ve ortalama ses tonuyla karşı tarafla problemleri yokmuş gibi konuşurlar. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyebilirler. Sevmedikleriyle işleri bitince ilerde diyaloglarını sonlandırırlar.

Kova: Duruşunu Bozmaz, Alttan Alttan Laf Sokar

İçinden geldiği gibi davranan Kovaların soğukluğu fark edilmeyecek gibi değildir. Akrabalarına bile belli bir seviyenin ötesinde yaklaşmazlar. Birine gıcık oluyorlarsa asla yakın ilişki kurmazlar. Onlarla aralarını düzeltme gayreti göstermezler. Sevmedikleri biriyle karşılaştıklarında da mesafeli tavırlara bürünürler. Karşı taraf iletişim kurarsa duruşlarını bozmaz, alttan alttan laf sokar Kovalar. İnce zekalarıyla lafı öyle bir oturturlar ki düşmanları bir anda paralize olur.

Balık: Hoşgörüyle Yaklaşır, Merhametli Davranır

Sevgi dolu ve anlayışlı burçlar arasında başı çeken Balıkların da tahammül edemediği kişiler vardır. İnsan ilişkileri zaten müşterek uyum üzerine kurulur. Balık burçları gıcık oldukları kişilerle pişti olunca onlara kötü muamelede bulunamaz. Ultra hoşgörülü ve vicdanlı karakterleri devreye girer, nazik davranışlar sergilerler. Farkında olmadan sevmediklerine karşı yumuşak sözler sarf ederken bulurlar kendilerini. O saatten sonra buzları bile eritebilirler aralarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir