Burçların Sevgiliye Yol Verme Nedenleri!

Kimisi usulca sever ayrılık vakti geldiğinde, parmakları üzerinde su gibi akıp gider, kimisi de aşk defterini yırtıp dağ gibi patlar gider! Aşkın bin bir tonu vedanın türlüsüne zemin hazırlar, her burç kendi üslubunca bir sonla aşk macerasının son perdesini oynar!

Koç       

Koç çabuk kapılır, dolu dolu yaşar bazen dizginleri söküp atar! Hızlı yaşanan çabuk tükenir, ilişkinin heyecanı kaçmış, sevgili fazla uzun kalmışsa, yelkeni çoktan rüzgarla dolan Koç, solan ilişkiyi canlandırmak için uğraşmaz, demir alır, gaz açar!

Boğa    

Sabrının dibi sıyrılmış, bir dirhem toleransı kalmamışsa eğer, sanmayın ite kaka bir ömür sürer, Boğa ne gidene “Dur!” der, ne bitene devam! Zaten elinden geleni yapmış, emeklerin boşa, yılların çöpe gitmemesi için tahammül sınırlarını zorlamıştır, artık karnı yarı aç, duyguları ser sefil olmuşsa, bu aşk burada biter!

İkizler  

Günler geceler sohbetlerle donanmış, arkadaş çevresinde iki çenebaz dillere dolanmış, parmakla gösterilmiş de olsa gün gelir herkes İkizler’e yetişmekte güçlük çeker, dilinin tüyü biten kendi ipini çeker! Konuşacak konusu biten flörtüne karşı merakı kalmayan İkizler, fazla patırtı çıkarmaz, daha cazip sulara usulca yüzer!

Yengeç

Yengeç sevdiceğini tüm akrabalarıyla tek tek tanıştırmış, her yeni davette sevgilisini hediye paketi gibi süsleyip ailesinin beğenisine sunmuştur! Sevdiklerinin kalbine giden yolları avucunun içi gibi bilen Yengeç, ne kadar stratejik davransa, nabızlara göre şerbetleri kavanozlayıp ikramları arasında sunsa da kar etmemiş, annesi istememişse, bu ilişki oracıkta solar!

Aslan   

Aslan uzun vakitler bencil istekleriyle usanmadan ilgilenecek, karşılığı olsun olmasın yüksek alaka gösterecek bir sevgili istemiş, gösterişi bol, yanına yaraşır birini de bulunca, bu sefer tamam demiştir! Ama Aslan’ı taşımak, arzularına yetmek zordur! Aslan gördüğü ilgiyle yetinmeyip hep daha fazlasını istemiş, sonunda sevgilinin beli bükülmüştür. Aslan da kendini taşıyacak yeni bir flört bulmak üzere, mevcut sevgilisini eski sevgililer kervanına yollamıştır.

Başak  

Bu defa olur sanıp, gözünü karartıp, “Madem aşk da yaşama dair denemekten ne çıkar?” deyip, ilişkiye başlar başlamasına da eşin, dostun iş yükü yetmiyormuş gibi başına bir de sevgili derdi açar! Arkasını topla, üstünü başını düzelt, işine destek, hayatına hizmet derken olmayan zamanı da kelebeğin kanadına yüklenir, asıl yük Başak’ın omuzlarında kalır! Neyse ki ilişkinin düzenlisinin makbul olduğunu anlar da kapısını sevgiliye şimdilik kapar!

Terazi  

Ömrünü ip üstünde cambazlıkla, denge tahtalarında uzmanlıkla geçirsin, sonra çatsın zihni bozuk, ruhu karışık bir sevgiliye, olan huzuru da gürültüyle dolsun; olacak iş değil! Terazi de öyle der zaten; “Bu iş böyle olmaz, ne huzurum kaldı, dengem dersen hep şaştı!”. Uygun bir dille ve tarafların kendince haklı olduğu bilinciyle son verir kalbinin işine!

Akrep  

Ama Akrep de bilir kuşkucu huyunu, niye seçer sevgilinin maskelisini? Ağzından kerpetenle laf alınmaz, iki sevgili baş başa kalsın ortamda çıt çıkmaz! Tamam geceler çarşafa dolanır, fanteziler yürekleri hoplatır ama gece de nihayetinde güne varır! Telefon kurcalamaktan, çanta karıştırıp, arkadaş ağzı aramaktan yorulan Akrep, çeker isyan bayrağını, bitirir bu ilişkiyi!

Yay       

Yay kuyruğu yanmış gibi gezer, döne döne en kopuk uçurtmayı arar! Bir ilişkiye başlar, içi daralır, ruhu sıkışır, bir diğerine zıplar, baktı olmuyor bir süre arkadaşlarıyla keyfe düşer, arada bir duygusal ilişkiye dayanma gücünü test eder ama hep heyecanı bitip rengi solar, henüz tanışmadığı en maceralı ilişkinin peşinden koşar!

Oğlak   

Statü sahibi çevresinin onayını almış, müstakbel partnerinin kariyer noktasını, zihinsel kapasitesini, başarı sırrını enine boyuna öğrenmiş, duygusal bir ilişki kurmayı kabul etmiştir. Zamanla yeterli tatmine ulaşmamış, kendinden yükseğe koyup saygı duyamamış, itibarından gözle görünür bir fayda sağlayamamıştır. Kendine yakışan bir sevgili için elindekini çöpe atmıştır.

Kova    

Kova’ya sosyal sorumlu arkadaş olsun, bilgisini konuşturabileceği sohbetlerde aynı masayı paylaşsın, özgürlük algısında hür ruhuna eş olsun daha ne ister. duygusal ilişki istemez mesela! Arkadaşlığını çok sevip yeniden adlandırmak istediği vakit de ilişkinin gereklerini yerine getirmekte zorlanmış, bireysel yaşamına hasret kalmıştır. Ben zaten ilişkiye karşıyım deyip çekilir kenara!

Balık    

Ne acısını anlamıştır ne yürek sızısını! Tüm duygularını hiçe saymış, merhametine; yufka yürek deyip küçük görmüş, göz yaşını; sulu gözlülükle denk tutmuştur. Sevgilisinin gözünde zayıflığıyla yer edinen Balık kendini anlayan birine ihtiyaç duyduğunu söyleyip, mantıklı uzun cümleler kurmaksızın kabuğuna çekilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.