Burçların Sevgili Profilleri!

Her kadının gönlünde yatan bir Aslan, ona biçtiği şık bir kaftan vardır! Kimisi yanıma yakışsın der kimisi aklıma! Kimisi gönlünün fatihini bekler, kimisi sakız falında çıkan beyaz atlı prensini! Sevince samanlıktan seyran yapan da bulunur, salonumda at koşsun, banyomda jakuzim hoş dursun diyen de! Burçların gönlü nasıl bir sevgili ister? 

Koç       

Hızlı yaşayıp, çabuk tüketmeyi seven Koç, kalbinin huyunu bilir, onu her daim zinde tutacak, günlerini heyecanla doldurup oradan oraya savuracak yenilikçi bir sevgili ister! Kendine güveni tam, itimadı tavandır! Haliyle yanına da özgüveni sarsılmaz birini layık görür! Gözü kara, alevi boyunca Koç’un cesaretinden sual olunmaz, güçlerini birleştireceği, cesur yüreğine vurulacağı, bir sevgili tadından yenmez!

Boğa    

Boğa aşkı destansı yaşar, herkese kapalı güvencelerini bir sevgiliye açar, sonsuza dek yamacında öylece dursa, Boğa bir sevse, iki okşasa daha ne ister! Tabi ki dürüstlük! Gözünü kapatıp, sırtını dayamak, sözüne sonsuz güvenmek ister! Madem sevdiğine tüm kaynaklarını seferber ediyor, ilk uzlaşmazlıkta alıp çantasını gitmiyor, sabır ediyor, pamuklara sarıp, şefkatlere beziyor, karşılığında bir küçücük vefa ister! Sevgilinin duygusuyla eşitliği tutturamasa da denk olsun ister!

İkizler

İkizler, tatlı dilli, güler yüzlü, ceylan gözlüsünü bekler! Eli sıkı, dili sivri olmasın, zekâsı hayranlığını alsın daha da yerine koymasın, kalbi hep onda kalsın ister! Duygusal birliktelikten önce zihinsel uyum ister! Sosyal çevresi geniş, arkadaşı bol olsun, kalabalık partilerde boy göstersin, sohbetlere doyum olmasın ister! Bir de kendini geliştirmiş, boş zamanlarında kültürlenmiş hem çok okumuş hem çok gezmiş olsun diler! İkizler kara kaşa, güzel göze değil, zihni pür, aklı selime vurulur, özgürlüğüne sıkı sıkı tutunur!

Yengeç

Gözlerinin derinlerinde kaybolmak, şefkatinin sıcağında mayışmak ister! Romantik bir aşk hikayesinin başrolü olmak, sevilmek, okşanmak, hiç bırakmayacakmış gibi bağlanmak ister! Yengeç, derdine ortak, köklerine eşlik, en önemlisi ait olmak ister! Sobası tüten, tatlı, küçük bir ev, bahçesinde salıncak kurulu bir hayat, yanı başında canı sevdiceği, kucağında minik meyveleri bebeği olsun ister! Gelecek mutlu günler için de bugünden gelişkin empati, yüksek sağduyu ve anlayış bekler!

Aslan   

Önce bir yanıma yakışsın, fotoğrafımız like rekoru kırsın, bakımlı, kaliteli, kendinden yıldızlı olsun ister! İsminden önce karizması duyulsun, adı yedi düvelin dilinde dursun, fan sayfası rekorlar kırsın, tüm gözer ona dönük olsun, herkesin hayran olduğunu kendi yaşamında baş köşeye oturtmak ister! Bir yandan da magazin dergisinden fırlamış, kibrini fularına dolamış, burnunu yükseklere bantlamış biri değil, samimi ve içten olsun ister!

Başak

Çıkıp kürsülere en çok ben bilirim, hepsini ben yaptım, tek rakibim kendimim deyip tribünlere oynayanlar, kamera görünce şekli değişenler uzak olsun, zirvede duran sevgili mütevazi olsun ister! Emek vermenin, uğraşının ne demek olduğunu bilsin! Hazır peşinde koşup, baba parasından gayrısını tatmamış olmasın! Bir de detayları yakalasın, dikkatinden sinek uçurmasın, zekasıyla kendine hayran bıraksın ister! Gönlün yüksek irtifadan uzak duranını sever!

Terazi  

Duruşunda zarafet, bakışında asalet olsun, yürümesin süzülsün, güzelliği şanı olsun ister! Bakan göz varsın kalsın, mavi boncuklar ne güne duruyor der, en alımlısını, en çalımlısını sever! Dünyadaki dengesizliğinin farkında olsun, oyunu eşitlikten yana kullansın! En vazgeçilmez, parayla ölçülmez, değer biçilmez duygusu ise adalet olsun ister!

Akrep  

Önce bir içini gıcıklasın, yüreğini hoplatsın, bakışıyla baştan çıkarsın, karanlığıyla ateşe davet etsin, merakını cezbedip geceleri şölene çevirsin, kısacası seksi olsun ister! Akrep için sevmeye, sevişmeye itiraz yoktur ancak tutkusu bol, arzusu çok olursa, tadı bir başka olur! Her şeyden önemlisi sevgisine sadık kalsın, sadakatine zeval gelmesin, şüphe çekecek herhangi bir gizemden uzak dursun ister!

Yay  

    

Enerji, enerji, enerji! Yoksa Yay alır başını gider, sevgili tozunda kaybolur, nefesi kesilir harap olur! Tembellik yapayım, yan gelip yatayım, oturduğum yerden mümkünse kalkmayayım uyuşukları doğru eve, Yay koşar en yakın eğlence yerine! Yay kendisiyle birlikte eğlenceye doysun, nerede akşam olursa orada sabah etsin ister! Bir de kötülüğün türlüsünden uzakta, niyeti iyi olanın yanında huzur bulmak ister!

Oğlak   

Yakası beyaz, kariyerinin zirvesinde olsun, ciddi dursun, yaşı biraz geçkince, ruhu da olgun olsun ister! Sektörde yeni yetmeler, kanı kaynayan genç nesiller, her gece bir barda gezen hovarda gönüller keyfine baksın, asaleti son model takımından, şık saatinden, kartvizitinin kalitesinden okunan beyefendi beri gelsin ister! Üstüne bir de doğallıktan yana olursa başka ne diler!

Kova    

Eli kalem tutan, zekası keskin olan, teknolojiden de “Aç – kapat düzelir!” düzeyinin üstünde anlayan bir sevgili ister! Genel kültürü yüksek, entelektüel kimliği doygun olsun, yürüyen ansiklopedi gibi sürekli teknik bilgi vermesin, azıcık da şakalar komiklikler yapsın, espri anlayışı, mizah yeteneği güçlü olsun ister! Otorite karşısında, yanı başında sağlam dursun, vicdanı hür, sevdası hürriyet olsun!

Balık    

Duygularımın iklim geçişine, aklımın gel gidine hoşgörülü olsun, tez sıkılıp, çabuk vazgeçeceğine, biraz da ayak direyeninden olsun der! Gözleri çabuk dolsun, merhameti bol olsun yeri gelince yüreği kaya gibi sağlam, zalime buz gibi katı olsun! Hayalime ortak, romantizm rüzgarıma esinti olsun, bir gün yoluma güller sersin, bir gün şair olup şiirler yazsın ister.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir