Burçların Şaşırtıcı Özellikleri

Mümkünü yok yapmaz, kesinlikle huyu değil, ömrümde görmedim demeyin, insanoğlu bu; sürprizli koca bir kutu! Gün gelir olmaz denen olur, söylemez dediğin duyulur! Burçların yapabileceklerini, sınırlarını ne kadar biliyoruz? Yok canım yalandır, gözlerimle görsem inanmam diyorsanız, beklenmedik özelliklerle şaşırmaya hazır olun.

Koç

Yılların galibi, mücadelelerin aranan adamı, beş yaşında çocukla yenişen, seksen yaşında bir ayağı çukurda dedeyle utanmayıp kavgaya tutuşan, mücadele dendi mi akan suları barajlara toplayan galibiyet yeminli Koç, gün gelir bükemediği bileği öper. Olmaz demeyin! Adil dövüşten yana olan Koç, var gücüyle savaşmış, elinden geleni yapmış yine de nasıl bir baba yiğide denk gelmiş de yenilmişse, hakkını verir! Bileğinin hakkıyla kaybettiyse saygı duymayı iyi bilir!

Boğa

O sadece gördüğüne inanan, asırlar önce düştüğü keyfinden bir el tutup kalkmayan Boğa’nın da an gelir sabır taşı çatlar. İhanet onu çileden çıkarır! Sarsılan güveni karşısında dağlar durmaz, oturan denen Boğa yollara düşer, taş bayır dinlemez, üstüm battı, uykum kaçtı demez, dikenlerde yatar da yine o ipliği pazara çıkarır. Risk almayı günahı kadar sevmeyen Boğa’dan günün sözü; şimdi onlar düşünsün!

İkizler

İkizlerden her şey beklenir! Şöyle yapsalar çok şaşırırız, böyle olsalar şok oluruz deyip birbirimizi kandırmayalım. İkizlerdir ne yapsa yeridir.

Yengeç

Sevdiklerinin şefkatli barınağı, korumacı, duygusal Yengeç, zannettiğimiz gibi herkese karşı merhametli değildir. Konu canı ailesi, biricik sevgilisi olunca, diğerlerine karşı kılıçlarını kuşanmış soğuk kanlı bir savaşçı oluverir. Kendi sevdiklerini doyurmak için gün gelir başkalarını aç bırakır!

Aslan

Kibrinden inşa ettiği koca tahtında bir ömür geçiren, burnu düşse tenezzül edip almayan, en çok kendini seven Aslan, ondan güçsüz olduğuna eminse karşısındaki, uysal bir kedi olur, yükseklerde uçmaz, alttan alır. Acizlerin kurtarıcısı olur, merhamet yumağıyla sarar.

Başak

Yılların mükemmeliyetçisi, düzenlerin efendisi, eleştirilerin uzman kişisi Başak, an gelir sert bir kayaya toslar ve kendi dağınığında kaybolur. Şu dillere destan çöp evleri duymayanımız yoktur. Yılların Başak’ını kaybettiyseniz, ortalığı biraz karıştırın, bir yığının altında bulabilirsiniz.

Terazi

O uyumlu, barışçıl, paylaşımcı Terazi, ilişki söz konusu olduğunda bambaşka birine dönüşebilir. Karşınızda sevgilisinin boynuna pranga geçiren, zincirleri kendine sıkı sıkıya bağlayan, saplantılı Terazi! Bazen o tatlı diliyle tüm yılanları deliğinden çıkaran hali, fazla iyiliği yüzünden kapılıp gittiğiniz hayatında sizi çileden çıkarabilir.

Akrep

Yüzünü sekizinci maskenin altına gizleyen, dipsiz kuyulardan seslenen, ensende yürüyüp soluğunu hissettirmeyen Akrep, gücünün şüphesiz farkında olsun, tüm kostümlerini yırtar, kendini nerde sakladığını unutmadıysa, alenen karşına geçip savaş ilan eder. O ana dek kazdığı tüm kuyuları bir çırpıda örter ve umulmadık bir açık yüreklilikle düelloya gelir!

Yay

Dünya kültürlerine karşı duyduğu sempati ve geliştirdiği yüksek empati kabiliyetleri ile tüm dinlere ve felsefelere hassasiyet geliştiren Yay’ın fanatikliği pistir! Ağzından köpükler eşliğinde hakaretler çıkan, karşı takım taraftarlarını hırpalayan, vahşi bir holigana dönüşebilir!  Kendi inançlarına ters düşen fikirlere hoşgörüsüz davranabilir!

Oğlak

Sululuktan hiç haz etmeyen, ciddiyetiyle nam salan Oğlak, çıkarları söz konusu olduğunda şaşılacak derecede sevimli olabilir. Bu yeni cana yakın arkadaş, gönülleri çelen gizli şımarık, ağızları açık bırakır. Kendilerini çok duygusal zanneden Oğlak’ların toplasanız üç duyguları vardır.

Kova

Geçmiş çoktan geçmiş, gelecekse sürprizlerle dolu! Düsturuyla yaşayan Kova’ları kimi zaman kazık çaktıkları geçmişten koparıp alamazsınız. Bir arpa boyu yol gitmemiş, söylemlerinde bir harf değiştirmemiş, her ne yaşadılarsa orada sonsuza dek kalmış olabilirler.

Balık

O duygularında yüzen balıklar açık denizlere yol alır, geride kalanlar kayıp duygularıyla şaşırtır.  Daima hayatın sillesini yemiş, kader mahkumu olduklarına yüksek inançla yaşayan balıklar, inanılmaz bencil olabilirler. Fedakarlık nedir unutur, oldukça kabalaşırlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.