Burçların Sabah Sabah Yollara Düştüğünde Aklından Geçenler

Sabahın köründe uyanmaktan nefret eden burçlar kadar, güne erken başlamaya aşık olan burçlar da var. Kimi keşke bir star olsaydım da bağıra bağıra şarkı söyleseydim diyor, kimi de insanlar keşke biraz daha güzel koksa diye düşünüyor! Peki burcuna göre senin aklından neler geçiyor?

Hızına Yetişilemeyen Koçlar

İnsanlar biraz daha hızlı hareket etseler ne olur sanki? Onlar yüzünden sen geç kalıyorsun, sanki herkes kaplumbağa! Daha gün içinde yapman gereken bir sürü iş, yetiştirmen gereken projeler var, üstelik sonrasında da arkadaşlarınla harika bir program yaptın, bu yüzden mesaiye kalmamalı, tüm işlerini saatinde bitirmelisin. Biraz hız canım, lütfen ama!

Keyiflerinden Sıyrılamayan Boğalar

Sabah alarmın çaldığında önünde iki seçeneğin var; ya kalkıp güzel bir kahvaltı yapacaksın ya da alarmını erteleyip biraz daha uyuyacak, keyifli bir kahvaltı yapacak ve işe geç kalacaksın. Tabii sabahları uyku o kadar tatlı geliyor ki, çoğu zaman evde kendine güzel bir kahvaltı hazırlıyor, gitmen gereken yere geç kalıyorsun. Üst üste geç kalmalarının sonucunda okula / işe daha erken gitmek için en sevdiğin kafeden parana kıyıp leziz bir şeyler alıyorsun. Keşke biraz daha keyfine ve midene düşkün olsaydın da geç kalmaları yaşamasaydın 🙂

Meraklı İkizler

Senin ne kadar meraklı, öğrenmeye açık biri olduğunu bilmeyen yok. Ama tabii bu demek değil ki sabah sabah ödül alan deneyler hakkında makaleler okuyacaksın. O kadar da değil! Hem biraz kendine gelmek hem de gününü neşelendirmek için açıyorsun magazin sayfalarını, işe / okula gidene kadar gündemde neler olup bitiyor hepsini bir çırpıda okuyor, hatta Twitter’daki dedikodular hakkında bile bilgi sahibi oluyorsun!

Evine Düşkün Yengeçler

Yatağını bırakıp dışarı çıkmak muhtemelen günün en sevmediğin kısmı! Şu an keşke evinde olsaydın ister uyurdun ister ailenle ya da kendi başına vakit geçirirdin, keyif yapardın. Hem neden okulun için derse katılma zorunluluğu var ki? Ayrıca fazlasıyla sorumluluk sahibi birisin istersen evindeyken bile bitirmen gereken projeleri bitirir, Skype ile toplantılara katılabilirsin. Acaba ne yapsan, evden çalışabileceğin işleri mi araştırsan? Ya da yok en iyisi arada bir rapor alıp evden hiç çıkmadan birkaç gün geçir, ruh sağlığına çok iyi geleceğine eminiz.

Neşe Dolu Bir Yıldız Olan Aslanlar

Herkes tarafından sevilen, poh pohlanan bir star olmak için nelerini vermezsin ki! Evden çıkar çıkmaz takıyorsun kulaklığını, en sevdiğin listeyi açıyorsun ve adeta dünyaca ünlü bir şarkıcı gibi şarkıları içinden söylüyorsun. Özellikle sabahları kulaklığınla müzik dinlerken o şarkıları bağıra bağıra söylemek istiyor, kendini bir yıldız olarak hayal ediyorsun.

Çalışkan Başaklar

Sorumluluk almayı seviyor ve çalışmaktan büyük keyif alıyorsun. Üstlendiğin projeler nedeniyle ofiste ya da okuldaki en yoğun kişilerden birisin. Bazen tüm bu çalışkanlığın ve sürekli işleri üzerine almak istemenden dolayı kendi kendine kızıyorsun. Kızıyorsun, çünkü çok stres oluyorsun! Sabahları da bunları düşünerek geçebiliyor saatlerin. Ama ne yalan söyleyelim, kimse senin kadar detaycı ve dikkatli olmadığı için ortaya yeterince güzel bir iş çıkaramıyor, bu yüzden tüm bu düşüncelere daldıktan kısa bir süre sonra negatiflikten anında vazgeçiyorsun!

Güzel Bir Dünya Hayal Eden Teraziler

Sabah evden çıktığın saatlerde toplu taşıma araçları neredeyse dolup taşıyor, kimi ter kokuyor, kimi etrafındakileri umursamadan çarpa çarpa ilerliyor, kimi de üzerine güzel bir kıyafet giymeye tenezzül bile etmiyor. Ne olur sanki herkes sosyal değerlere ve görgü kurallarına dikkat etse? Düşüncesiz davranışlar olmasa, herkes mutlu mesut yaşasa ve etrafına da enerji saçsa…

Kişisel Alanlarına Saygı Bekleyen Akrepler

Sabahları toplu taşımaya binmek senin için birçok zaman işkence haline dönebiliyor. Tanımadığın onlarca insan bir yerlere gitmeye çalışıyor ve her taraf o kadar kalabalık ki, resmen senin özel alanının içine girdiklerini hissediyorsun. Herkes otobüste dip dibe tutunmaya çalışıyor, koltuk kavgası veriliyor, bazen nefes bile alınamıyor! Müzik dinlemeyecek bile olsan kulaklıklarını takıp o alandan uzaklaşmak, kendi kendine kalmak istiyorsun. Yeter ki kimse seninle konuşmasın, bir şey sormasın.

Keyifleri Yüzünden Geç Kalan Yaylar

Okula ya da işe giderken her gün uyguladığın bir rutinin var; en sevdiğin kahvecinden kahve almak. Kimileri bunu boşuna zaman kaybı olarak görebilir ya da paranı boşa harcadığını düşünebilir, ama sen güne keyifli başlamak ve bu enerjiyi sürdürebilmek için kendini mutlu etmeye çalışıyorsun. Fakat bazı akşamlar sosyal ortamların en aranılan insanı olmaktan kurtulamadığın için geç yatıyor, haliyle yataktan sürünerek kalkıyorsun. Ertesi gün ise iki elin kanda olsa yine de o kahveyi alıyor, ama geç kalmanın stresini yaşıyorsun!

Sorumluluk Sahibi Oğlaklar

Her ne kadar çalışmaya bayılıyor olsan da sorumluluk sahibi, olgun ve profesyonel bir yapın olsa da sabah işe gitmek senin için resmen bir macera! Kimi zaman işten geç çıktığın için uykusuz bir güne merhaba diyorsun, kimi zaman da biraz da kendine vakit ayırman gerektiğini düşünüp spor salonundan bir türlü çıkamamış oluyorsun ve bütün kasların ağrıyor. Gününü nasıl geçireceğini düşünüyor, işlerini kafanda planlamaya çalışıyorsun.

Sistemin Kölesi Olmak İstemeyen Kovalar

Kapitalist sistemin kölesi haline gelen insanlar, trafikte birbirine saygı göstermeyenler, birazcık daha iyi bir hayat yaşamak için 3 saatlik yol çekenler… Artık buna bir dur denmesi, herkesin eşit şartlarda yaşamasını sağlamak için birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor. Onlar yapmıyorsa en azından benim bir şeylere el atmam gerek diye düşünüyorsun ve saksıyı çalıştırıyor, neresinden tutarsam kardır diye düşünüyorsun.

Hayallerinden Vazgeçmeyen Balıklar

Sabah uyandığın andan itibaren gece gördüğün rüyayı düşünüyor, acaba gerçek olacak mı, yoksa tamamen zihninin bir oyunu mu diye sorguluyorsun. Bunları düşünürken bambaşka hayallere dalıyor, kendi kendine senaryolar yazıp oynuyor, bir yandan da kulaklığın takılıyken biri sana bir şey sormak istediği için huysuzlanıyorsun. Fakat hayallere bazen öyle bir dalıyorsun ki inmen gereken durağı bile kaçırıyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.