Burçların Rakipsiz Olduğu Alanlar!

İstediği kadar perde arkasında kalsın, sahnelere çıkmaktan, göz önünde olmaktan öcü gibi korksun, onun da yapabildiği en iyi şey sahne arkasında kalmayı başarmaktır! Her insanın iyi olduğu muhakkak bir alan, uzmanlaştığı bir konu vardır! Bu kuantum fiziği de olabilir hasta bakımı da!  Gelelim burçların uzmanlaştığı, rakiplere avucunu yalattığı alanlara.

Koç

Malum sabrın selametine takılıp zamanını beklemekle geçirmez, hep bir sonraki adımı için hazır ve zindedir! Pratik zekası başlangıçların stresini azaltır, Koç yenilik bulup atılmaya bayılır! Eskiyi hemen rafa kaldırır, olmuşu bitmiş kabul edip gerisinde bırakır, çevresine öncülük eder, yaşamına yeni bir soluk getirir!

Boğa

Evi barkı düzenli yaşamı sistematiktir. Dağınıklıklar içinde kaybolmayı, rüzgarın geliş yönüne doğru savrulup, keyfinin istediği yerde kök salmayı düşünmez. Ayakları yere sağlam basar, geleceğini güvence altına almak için stratejisini kurar, kazancını sağlam kasalarda tutar! Sahip olduklarını korumak, cebindeki parasını değerlendirmek konusunda üstüne yoktur!

İkizler

Tebessümü tatlı, sohbeti ballı İkizler selam verdiğinden sevgi görür, çevresinde pek sevilir. Sosyal çevresi kalabalık, arkadaşı boldur. Azıcık sağı solu, ötesi berisi belirsiz olsa, ruhu dalgalarla bir olup salınsa da bu zihni güzele kim hayran olmaz ki! Zaten sohbette olduğu herkesin aklı çelinir, gönlü çalınır! İkizler çözerse dilini, konuşmasıyla herkesi etki alanına alır!

Yengeç

“Anne” temasıyla müsemma Yengeç, tüm dünyanın koruyucusu olabilecek kadar koca bir yürek ile herkese yetecek sonsuz şefkat ve merhamet duygusunu simgeler! Kulağına çalınan dert muhakkak kalbine düşer, kalbinin duyduğuna aklı kulağını tıkamaz, Yengeç empati kabiliyetiyle herkesi kendinden bilip, muhtaca yardım eli olur!

Aslan

Liderlik etmek en büyük maharetlerinden biridir Aslan’ın! Aman akıllarda eli havada bağıran, sesi yan komşuda çınlayan, durmadan emirler yağdıran bir diktatör canlanmasın! Aslan; yüce gönlü, altın kalbiyle herkesin sevgisini, küçük büyük ayırmadan insanlığın saygısını kazanan, disiplinli bir liderdir! Doğuştan mağrur duruşu, her şeye vakıf oluşu onu karizmatik bir lider yapar!

Başak

İnsanoğlunun eksiklerini tespit edip tez elden gidermek, dünyada var olan mükemmellik kavramını ideal seviyeye yükseltmek için görevlendirildiğini düşündüğümüz Başak,  gösterdiği üstün gayret ve yüksek çabasıyla insanlığın kusurlarını örter! Gözünden hiçbir şey kaçmaz, Başak; nam-ı diyar külyutmaz, dikkatsizliğe pabuç bırakmaz! Analitik düşünebilme kabiliyeti ile analizin alasını yapar!

Terazi

İnsanların arasında tensel bir çekim var ise zihin partnerini kendi seçiyor ise ilişkiler sonsuza dek sürüyor yahut birkaç günde son buluyor ise tümünün sorumlusu ilişkilerden sorumlu sevgi bakanı Terazi’dir! Dünyadaki uzmanlığı ilişki yönetmek olan, doktorasını birlikteliklerdeki uyum üzerine yapan, uluslararası onaylı diplomasının üzerine sevdiğinin vesikalığını yapıştıran Terazi, tam bir ilişki insanıdır! Varsın ayağı çıplak, karnı aç olsun, yanında tek sevgilisi olsun!

Akrep

Bilgisi sırlar diyarından, sezgisi gece karanlığından gelen gizemlerin korucusu Akrep; kuşkuyu elinden, merakı zihninden bırakmaz! Sivrisinek ısırır döne döne bit yeniği arar, anlatırsın anlamaz, gözüyle görmeden, kalbi kabul etmeden inanmaz! “Haberin var mı?” de cümleyi orada noktala, daha üç gün üç gece uyumaz, ne yapar eder, günün sonunda “Haberim var!” der! Akrep hiçbir gizemi çözmeden bırakmaz!

Yay

Henüz öğrenilmemiş bilgi, yaşamın gayesini açıklama gayretinde olan yeni dilde bilinmedik bir felsefe duymak için dünyada pervane olup ayak basılmayan coğrafya bırakmamaya yeminli Yay, maceraya atılmadan duramaz! Günün de ömrün de sonunda en büyük amacı, yaşamın felsefesini anlamaktır, bu konuda da rakipleri çoktan devrilmiş, yorgunluktan bitap düşmüşlerdir!

Oğlak

Zihnini erken yaşta çalıştırır, ergin yaşta alanında iyice ehil olur, genç yaşında başarılara doyar, orta yaşında gençlerin önünü açar, işi gücü bırakıp, emeklilik zamanım geldi deyip köşe koltuğunu çekilip Pazar sabahları western kuşağını seyre daldığını düşünürseniz, yanılırsınız! Oğlak yönetim kurulu başkanı koltuğuna oturur, insanları yönetmek konusundaki başarısıyla, yeni sohbetlere konu olur!

Kova

Varsın marjinal desinler, bu ne buz dolabı gibi yanına yaklaşılmıyor deyip ötelerde dedikoduya düşsünler, orijinale dilleri varmıyor, cool havandan geçip kendilerine güvenip yanına yanaşamıyorlarsa senin günahın ne! Sen en alternatif yollardan geçip, çözüm yollarına ilk çıkıştan bağlanırken, trafikte koltuğa yapışan, sinirleri laçka olan, kana tere karışan onlar düşünsün!

Balık

Anlatırsın gözü görmeden inanmaz, tarif edersin duygularında izahına rastlanmaz, zihinsel olana kafası hiç yatmaz, insan dediğin etten kemikten der ruhu adam yerine koymaz, böyle materyalistlere metafiziği öğretmek vazifesi de işin ustası olan Balık’a düşer!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.