Burçların Psikolojik Şiddet Uygulama Yöntemleri!

Astroloji dünyasında insan ilişkileri karmaşık ilerler. İyi diye nitelendirdiğimiz kişilerin herkesle arası iyi olamaz. Bunda gezegenlerin ve doğum haritalarının da etkisi vardır. İlişkiler bazen o kadar kötü seyreder ki psikolojik şiddet uygulama moduna geçer. Bu yöntemi her burç farklı şekilde uygular.

Koç

Düşmanlarına veya sevmedikleri insanlara karşı soğukkanlı davranmaları mümkün değil. Koçlar antipati duyduklarını kolayca belli ederler. Bir anda parlamalarına karşın öfkeleri çabuk söner. Birine karşı uygulayacakları psikolojik şiddet yöntemi bağırıp, çağırmak olur. Ne kadar çok seslerini yükseltirlerse o kadar kolayca pes ettireceklerini düşünürler. Bu tarz davranışların ne gibi sonuçlar doğuracağını aslında pek önemsemezler. Kinlerini içinde biriktiremediği için en etkili deşarj yöntemi olarak seslerini yükseltmeyi tercih ederler.

Boğa

Umursamaz ve rahat tavırları karakteristik özelliğidir Boğaların. Ağırdan alan davranışları çevresindekileri çileden çıkarabilir. Birini ruhsal olarak yıpratmak istiyorsa bağırıp çağırma gereği duymaz. Aksine sessizlik en büyük silahıdır böyle durumlarda. Soğuk davranmak tam bir psikolojik şiddettir Boğalar için. Karşısındakinin fikirlerini ciddiye almayıp duymazlıktan gelir. Varlığını önemsemeyip görmemezlikten gelen davranışları da devreye sokar. Bu yaklaşımının çok etkili olduğunu düşünürler.

İkizler   

Genel olarak huzursuz tepkiler veren İkizler, birine olan hoşnutsuzluklarını açıkça belli eder. Bu her zaman kavga şeklinde olmasa da mimiklerine ve jestlerine yansır İkizler burcunun. Onların da kendince psikolojik şiddet uygulama yöntemleri vardır. Düşmanlarına toplum içerisinde sorunlu bir insanmış gibi muamele yapar mesela. Uyumsuz ve iletişim problemleri olduğu şeklinde bir hava estirir. Üstüne kahkahalar atıp kişiyi alay konusu eder. Arada gıybetini yapmaktan da geri durmazlar.

Yengeç  

Zodyak’ın pasif agresif burçlarından olan Yengeç, haz etmediği kişilere olan tepkisini kişiliğiyle orantılı yansıtır. Psikolojik şiddet uygulamaya çalıştığı kişi yöneticisi veya meslektaşıysa kendince yöntemler uygular. Kendisinden yapılmasını istenen işleri geciktirir ya da zamanında tamamlamaz. Haz etmediği düşmanına surat asar, iş birliğine yanaşmaz. Rakibini kendinden daha üstün görürse ona kusur bulmaya çalışır, sık sık eleştirir. Sorunlar kendisinden kaynaklı bile olsa hep karşı taraftan kaynaklıymış gibi davranır.

Aslan

Bu burcun en hassas noktası egosudur. Kendine hayran olmakla birlikte özgüvenini sarsacak herhangi bir şeyden uzak durur. Bu onun zaafı olduğu için başkalarının da bu şekilde incineceğini düşünür. Aslan yıpratmak ve pes ettirmek istediği kişiye özgüvenini sarsıcı ithamlarda bulunur. Karşısındakine yaptığı işlerin başarılı olmadığını ve daha iyisi için çabalaması gerektiğini vurgular. Düşmanı ne kadar yetenekli olursa olsun başarısızlık hissinin kendine güvenini yitirmesine sebep olacağını düşünür.

 Başak 

Toprak grubunun bu takıntılı kişilerinin en büyük silahı çenesidir. Onları kolay kolay memnun edemezsiniz. Hiç düşünmeden acımasızca eleştirilerini sıralar Başaklar. Bundan daha etkili bir psikolojik şiddet yöntemi yoktur onlara göre. Her şeye dırdır ederek karşılarındakinin kafalarını şişirirler. Detay detay dillendirdikleri kusurlar, rakiplerini şaşkına uğratır. Bir süre sonra karşı tarafta öfke krizine veya küskünlüğe sebep olur ve amaçlarına ister istemez ulaşırlar.

Terazi 

Zodyak’ın genel olarak kibar ve uzlaşmacı burçlarındandır Terazi. Onun kavgayla gürültüyle işi yoktur. Birini ruhsal olarak yenmek ve irite etmek istiyorsa daha farklı davranış biçimleri uygular. Mesela alttan alttan laf sokar karşısındakine. Çaktırmadan ne kadar zevksiz olduğunu vurgular düşmanının. Kendisine gösterilen bir projenin estetik anlamda ne kadar kötü göründüğünü ima eder mesela. Bunları direkt söylemediği için karşısındaki nasıl bir tepki vereceğini şaşırır.

Akrep

Psikolojik baskı yöntemleri konusunda en etkin burçlardan biridir Akrepler. Hisleri kuvvetli olup düşmanının zaaflarını kolayca hissederler. Ayrıntıcı ve kuşkucu oldukları için çok iyi gözlem yapar ve vücut dilini iyi analiz ederler. Ruhsal olarak baskı yapacakları kişileri zor durumda bırakmak için manipülasyon yöntemini uygularlar. Yapılan ufak bir hatayı bile büyük bir koza dönüştürmeye çalışırlar. Rakiplerini kıskançlıkla ve kötü niyetlilikle suçlayıp olayları büyütürler.

Yay 

Açık sözlülüğüyle bilinen Yay burcu insanları kolay kolay çevreleri arasını bozmasalar da yıldızlarının barışmadığı kişiler olabilir. Onları psikolojik şiddet uygulayarak yenmek için mevcut potansiyellerini kullanırlar. Yayların patavatsızlığı yakın çevresinin malumudur ancak özellikle sinirlendiğinde durumu daha da ileri götürebilirler. Mesela o kişiyle açık açık dalga geçer veya başkalarının yanında dillendirilmesinden rahatsız olacağı kusurlarını öne sürerler. Yaylar bu yöntemi öyle yıpratıcı uygular ki düşmanı onları gördüğü takdirde terlemeye başlar, yolunu değiştirir.

Oğlak  

Astroloji dünyasının mantık odaklı burçlarını oluşturan Oğlaklar, her konuya faydacı yaklaşırlar. Aralarının bozuk olduğu kişi genelde onları maddi veya itibar olarak zarara sokmuştur. Dolayısıyla psikolojik şiddet uygulayarak o kişiyi yıpratmak için duygusal davranmazlar. Bu kişiyle iş yaşamında bir arada bulunuyorlarsa angarya işler verir, mobbing uygularlar. Hata yaptıklarında suçu asla kabul etmez ve karşı tarafa yüklerler.

Kova

Soğuk ve havalı olarak nitelenen bu kişiler, mesafeli tavırlarından ötürü psikolojik şiddet yöntemini etkili uygularlar. İnsanların aklını, idrak kapasitesini, duygusal zekasını kolayca analiz ederler. Düşmanlarını çökertmek için onlara aptal muamelesi yaparlar. Anlaması zor ve karışık argümanlar öne sürerler. Bu birçok insan için utanç verici bir duruma dönüşebilir. Bunun dışında bir fikir ayrılığı varsa karşı taraf da onlarla aynı düşünmek zorundaymış gibi bir tavır takınırlar.

Balık  

Duygusal ve hassas insanlar olup genelde çevresindekilere karşı ılımlı ve uzlaşmacı olurlar. Gel gör ki herkes gibi Balıklar da bir çatışmanın ortasında bulabilir kendilerini. Bu savaşta ya kılıçlarını kuşanacak ya da eleneceklerdir. Mevcut koşullarda ruhsal şiddet metoduna yöneleceklerse duygusallıklarını kullanırlar. Kendilerini kurban olarak gösterip düşmanında suçluluk hissi yaratırlar. Çevresindekilere de bu bakış açısını empoze eder, karşı tarafı uyumsuz ve kargaşa çıkaran sorunlu insan konumuna düşürürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.