Burçların Sihirli Lambadan Dilekleri!

Metropolün içinde, kalabalığın hemen kıyısında, kaldırımın dibinde, fıkır fıkır oynayan, üzerinde kaplı bir parmak tozundan, şekil şemalinden belli ki bir antika gördün! Uzattın elini, aman mikrop kapmayayım salgın var diyorlar diye şöyle bir içinden geçirdin, parmağının ucuyla, buruşturduğun suratınla alıverdin! İçinden bir cin çıkmasın mı? Ödü patlayıp fırlatanlar elendi! Masallardan zarar gelmez deyip, sohbete koyulanlar, üç dileği kaptık deyip düşünmeye başladı! Ama zamane dünyasında dilekler sınırlı, düşünüp taşınıp bir dilek tutacaksınız! Hadi bakalım burçlar, dilekleri alalım!

Koç Burcunun Dileği;

Yaşamı boyunca girdiği her mücadeleyi kazanmasını sağlayacak, her alanda sınırsız güç diler! Hayatının en büyük fırsatını yakalamışken kendini; gözü zirvelerde, kupalar ellerinde, altın kemerler belinde, zafer takının önünde hayal edip, her koşulda kazanan olmaktan başka bir şey düşünmez! Koç her alanda en birinci ‘ben’im demekten başka ne ister ki!

Boğa Burcunun Dileği;

Bitmeyen para diler, hemen hemen tüm hayallerini bu parayla gerçekleştirirsin. Sahip olmak istediğin her şeyi alır, hayatın boyunca zevk-i sefa içinde, yan gelip yatarsın. Dünyanın en güzel lezzetlerini tanır, damak tadına yenilerini katarsın. Sanatın türlüsüyle uğraşır, çalışmak zorunda kalmazsın! Her vaktin boş vaktin olur, ister keyfe düşer kalkmazsın, ister dünyanın istediğin yerinde kurulu ziyafet sofralarında tıka basa doyarsın! Maddi olan ne varsa, benim der kucaklarsın!

İkizler Burcunun Dileği;

Zehirlerden keskin zekâ, dolmayan hafıza yapsalar İkizlerin kulağından girip beynine usulca koysalar, İkizler başka ne diler! Dünyanın bilgisini öğrenir de hepsini bir güzel kendi geniş salonunda arşivler, zekâsıyla önce kendini sonra tüm insanlığı büyüler, şeytan tüyü itibarını yitirir, hani bana hani bana der! İkizler zekâsı paçalarından aksın, bilgisi denizlerden taşsın, dünyalar kadar mutlu olur, öyle de kalır!

Yengeç Burcunun Dileği;

Hiç tükenmeyen kocaman sevgiyle donanmış, birbirine yüreklerce kenetlenmiş, bir araya yavru ördekler gibi toplanmış, sonsuza dek omuz omuza yaşayacak, kocaman mutlu bir aile diler! Neşeli günler filminin sıcacık kocaman gülümsemeli ailesinin, mutlu son karesini bildin mi? Yengeç işte o fotoğrafın içinde yaşamak ister! İhtiyacı olan herkes yanı başında, dizinin dibinde, kanadının altında olduğuna göre Yengeç sonsuza dek mutlu yaşar!

Aslan Burcunun Dileği;

Yıllar geçse de üstünden renginde solma, yüzünde eskime olmayacak, arttıkça artan hayran kitlesi, bitmeyen şöhret diler! Şöhreti katlanarak çoğalsın, gazeteler, dergiler, billboardlar, televizyonlar, radyolar hep ondan bahsetsin, perdeler o olmadan açılmasın, postacılar mektup götürdükleri her evde önce Aslan’ı anlatsın, eline megafonu alan Aslan’ın adını haykırsın, ününe ün katsın! Şöhretin yükü ağır gelmez, sokakta yürüyemez oldum diye şikayet etmez. Aslan sever öyle şeyleri!

Başak Burcunun Dileği;

Her alanda kusursuz olmayı diler! Tüm yaşamını her şeyi didik didik edip, detaylara hakim olmaya adayan, sorumluluk dedin mi gecesini gündüzüne katan, emeksiz yemeklerden bir lokma tatmayan, kontrolü bir an olsun elden bırakmayan Başak, tek damla ter dökmeden mükemmeli avucunun içine alsa nasıl olur? Emekli olunca aniden yaşlanan teyzelere mi döner, boş kalınca kahvelerden beri gelmeyen amcalara mı? Belki de hiç biri olmaz, elini attığı her mükemmelin keyfini sürer!

Terazi Burcunun Dileği;

Savaşın mümkün olmadığı, anlaşmazlığın ebediyen yok olacağı, fikir ayrılıklarının uzlaşıdan başka çıkar yol bulamadığı, mutlak bir barış diler! Seslerin belli bir desibelin üzerine çıkamadığı, ellerin şiddet için kimselere kalkmadığı, çarşıda pazarda kol kola yürüyenlerin arttığı, sevgililerin birbirini hiç bırakmadığı, barış güvercinleriyle dolu, zeytin dallarıyla örülü bir dünya diler! Dileyenin bir yüzü kara!

Akrep Burcunun Dileği;

Uçsuz bucaksız evrende, var olan her şeyin bilgisini derhal masasına ister, kâinatın şifresini çözmeyi diler! Henüz çözemediği gizemler konusunda ısrarcı, ne yapıp edip her şeyi öğrenmek konusunda oldukça iddialı Akrep, bildikçe güvenir, güvendikçe huzura erer! Tüm yaşamını kadim bilgiye ulaşmaya, sırları açığa çıkarmaya adayan Akrep, başka ne ister!

Yay Burcunun Dileği;

Dünyanın her yerine ulaşabileceği, her felsefeyi filozofunun dilinden duyabileceği, yabancı olan her şeyi tanıdık hale getirebileceği, düşünmeden atılabileceği türlü maceraların yanında bittiği sınırsız bir özgürlük ister! Bu dünyayı her köşesinde, çeşit çeşit insanla, tüm düşünce yapılarıyla, çeşidi bol yaşamayı diler! Karış karış gezip her taşın altını görmek, adrenalinin en uç noktasına ulaşmak, dünya vatandaşı olmak ister!

Oğlak Burcunun Dileği;

Görenin oturduğu yerde şöyle bir toparlandığı, konu başarıysa adının ilk cümlede, övgüyle anıldığı, kariyer denince tüm parmakların kendini işaret ettiği bir yaşamda, itibarının artarak çoğalmasını diler! Hayatı boyunca disiplini elden bırakmayan, bir an olsun hedefinden şaşmayan, en iyisi olmak için hazırladığı takvimin saniye dışına çıkmayan Oğlak, kendini saygın koltuğunda rahatça oturabilmek için paralar. E bunu da biricik itibarı için yapar!

Kova Burcunun Dileği;

Olup bitmişin, şimdiye kadar açığa çıkmamışın, duyulup unutulmuşun peşinde değildir Kova, o gelecekte ne olacağını bilmeyi diler! Henüz var olmayanı, keşfi daha yapılmayanı, asırlar sonra nasıl bir gezegende ne tür yenilikler olacağını bilmek, teknolojinin geleceği son noktayı öğrenmek, zamanda yolculuğa çıkmak ister! Hadi bakalım cin sıva kolları, Kova’nın dönemler arası seyahati başlasın!

Balık Burcunun Dileği;

Yeryüzüne inmek zorunda olmayacağı, insanlarca geliştirilen adına da mantıklı denen kurallar bütünü içinde yaşamaya zorlanmayacağı, kendi sınırsız aleminde, düşsel galaksisinin içinde ebediyen yaşamayı ve zihin gücüyle tüm canlılarla anlaşmayı diler! Kurbağalarla hasbihal olmayı, ejderhalarla konuşmayı, yunuslarla dans edip, insanlarla konuşmadan anlaşmayı ister.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.