Burçların Özelliklerine Göre Oversize Ceketler

Her sezon olduğu gibi bu sezon da oversize modası podyumlarda yerini aldı. En fazla da ceketlerde gördük. Bu yıl oversize ceketler; kruvaze ceketler, ekstra hacimli ceketler, omuzlardan düşen ya da omuzların çok yukarısında vatka ile desteklenenler, beyaz ve pastel renkli ceketler, 80’lere gönderme yapanlar ve minimalist tasarımlar olarak göründü moda dünyasına. Tabii biz önerilerimizi hazırlarken bu kadarla yetinmedik, bazı burçlara özel oversize ceketleri de önerdik. Çünkü tüm burçlar bu trendden mahrum kalmamalı ve kendi için doğru seçimi yapsın istiyoruz.

Şimdi hazırsan burcunun özelliklerine göre oversize ceketini seçmek için önerilerimizi okuyabilirsin. Tabii şunu asla unutmanı istemeyiz; sadece burcunun ceketini seçmek zorunda değilsin. Yükselen burcuna uygun olan cekette seni yansıyorsa onu da denemekten sakın çekinme! Eğer hala yükselen burcunu bilmeyen azınlıktaysan artık çoğunluğa katılmanın zamanı geldi. Haydi yükselen burcunu öğrenmek için hemen tıkla!

Koç Burcu Kadını İçin Oversize Deri Ceket

Oversize akımını en fazla kullananların başında Hailey Baldwin geliyor. Hatta bazen kendinden 7 kat büyük tasarımlar giydiği de oluyor. Çoğunlukla her giydiğini de yakıştırıyor. Oversize ceketlerle ilgili ilham almak isteyen tüm Koç burcu kadınlarına ilk olarak Hailey’nin stilini incelemesi gerektiğini söylemek isteriz. Merak ediyorsan burayı tıkla! Bu önerimizin nedeni oversize deri ceketleri en iyi taşıyanın o olmasından kaynaklanıyor. Deri ceket kolay kombine edilen bir ceket değildir. Onun hakkını en iyi veren burç canlı ve cesur yapısı ile Koç burcu kadınıdır. Ayrıca deri ceket güçlü görünümün de simgesidir. Bu kadar güçlü bir ceketi bir de oversize kullanmaksa her yiğidin harcı olmadığı için biz Koç burcunu seçtik. Eğer sen de oversize ceketler arasından deriyi seçen bir Koç burcuysan kırmızı ile kombine etmeyi unutma.

Boğa Burcu İçin Oversize Kruvaze Ceketler

Değişime fazla açık olmayan Boğa burcu kadını dinginliği ve sakinliği sever. Bu yüzden o aşırı oversize olan hiçbir ceket ile boy gösteremez. Tabii trendlerin de gerisinde kalmayı göze alamayacağı için Boğa burcu kadınları pratikliklerini göstererek oversize akımına kruvaze ceketli takım elbiseler ile katılır. Böylece hem dolabına oversize ürün eklemiş hem de şık ve zevkli stilinden vazgeçmemiş olur. Çoğunlukla da boğazlı kazak ile kombine eder.

İkizler Burcu Kadını İçin Oversize Kot Ceket

Renkli İkizler burcu kadını çabucak karar değiştirdiği için yeni akımlara uyum sağlarken modası hiç geçmeyecek ürünler trendlere uyum sağlamak ister. O da oversize ceketleri kot ceket ile denemek ile olur. Herkes oversize blazer ceket ile risk lamadan modaya uyum sağlarken İkizler burcu kadını değişime açık olduğu için kot ceketleri dener. Hep zaten oversize İkizler burcundan sorulur. Eğer sen de İkizler burcu kadınıysan kot ceketini ya erkek reyonundan kendi bedeninde almalısın ya da normalde giydiğin bedenden bir beden büyük olarak satın almalısın. Aksi halde omuzları çok düşük olacağı için trendlere uymayı planlarken kötü bir stil yaratmış olursun. Oversize kot ceketini kısa elbiselerle ya da skinny pantolonlar ile kombine etmeyi sakın unutma.

Yengeç Burcu Kadını İçin 80’ler Tarzı

Dönem kadını Yengeç burcu için bu yıl biçilmiş bir kaftan. Özellikle oversize ceketlerdeki 80’ler tarzı resmen geleneksel Yengeç burcu kadınının aklını başından alacak. Vatkalı modeller ile  düşük omuzlu ceketler arasında seçim yapmanın epey zor olacağı günler Yengeç kadınlarını bekliyor. Bazı modeller olduğundan daha geniş omuzlu olsa da denemekten çekinmemelisin. Uzun elbiseler ile midi boy eteklerle ya da mom jeansler ile kombine edebilirisn.

Aslan Burcu Kadını İçin Oversize Beyaz Ceket

Gösterişli Aslan burcu kadını oversize modasına çok rağbet etmez. Çünkü onda aradığı ihtişamı bulması kolay olmaz. Devasa nitelikteki oversize ceketlerin yanından bile geçmez. Onun deneyeceği tek oversize ceket beyaz olanlardır. Beyazın etkileyici etkisini sırtına alıp narsistliğini ön plana çıkararak salınır. Çünkü o bir Aslan burcu kadınıdır. Tabii saten, tüvit ve ipek gibi görkemli kumaşlar olması da şarttır. Eğer sen de oversize giymek ya da giymemek arasında kalan bir Aslan burcu kadınıysan beyaz oversize ceketini giyerken üzerine başka bir renk bulundurma.

Başak Burcu Kadını İçin Oversize Nude Renk Ceketler

Başak burcu kadını nude ve toprak tonlarına ambargo koymuşçasına başka hiçbir burca bırakmaz. Trendler arasında mutlaka giyilmesi ve dolaba eklenmesi gereken bir parça varsa moda hangi renk olursa olsun Başak kadını o parçanın toprak tonları ile nude tonlarında olanlarını satın alır. Çünkü o sade ve gösterişsiz görünmenin ve bu şekilde şıklığı yakalamanın yolunun bu renklerden geçtiğini bilir. Tabii bir de takım elbise olarak giymeyi tercih eder.

Terazi Burcu Kadını İçin Oversize Kemerli Ceketler

Zarafetin temsilcisini oversize parçalar ile düşünmek neredeyse imkansız . Fakat zarif olduğu kadar şık da olan Terazi kadını için modanın gerisinde kalmak intihar ile eş anlamlıdır. O yüzden o kendi modasını yaratarak oversize ceketine ince belini vurgulayan kemerler ile kombine eder. Zevkli seçimleri ile bizi hiç şaşırtmayan Terazi kadınlarının moda olan parçalara kendi dokunuşunu yapmasının estetik bakış açısından kaynaklandığını düşünüyoruz.

Akrep Burcu Kadını İçin Oversize Ceket Elbiseler

Akrep burcu kadını moda için bir adım atacaksa o parçanın seksi olması gerektiği bilir ve de çekici. O nedenle eğer oversize ceket giyecekse onu asla kot pantolon, etek, şort ya da elbise ile kombine etmez. Onu sadece elbise olarak giyer. Böylece her zamanki tutkulu ve çekici görünümünü yakalar. Eğer sen de Akrep burcu kadınıysan oversize blazer elbise seçimi yaparken siyah dışındaki renkleri tercih etmelisin.

Yay Burcu Kadını İçin Oversize Ekoseli Ceketler

Özgürlüğüne düşkün Yay burcu kadını oversize ceketi konforu için moda olmadan önce de giyerdi. Çoğu insan onun bu tavrının özensiz olmasından kaynaklandığını düşünse de aslında girişkenliğinden kaynaklanıyordu. Oversize modası gelince Yay burcu kadını da rahat bir nefes aldı. Fakat Yay burcu kadınları kimseye benzemez. O asla fazla risk almaz. O yüzden oversize ceketleri modası hiç geçmeyecek bir kumaş ile giyer. O da her 5 yılda bir dolaplarımızı ele geçiren ekoseler ile mümkün. Üstelik sadece kırmızı renk ile değil. Bej, kahverengi, sarı ve gri öne çıkan diğer renkler…

Oğlak Burcu Kadını İçin Oversize Klasik Ceketler

Oğlak kadınlarının dolabına girecek parçaların zamansız olması gerektiği için oversize ceketler en klasik şekilde stillerine eklenir. Bunlar beyaz, gri, siyah gibi vazgeçilmez renklerde, kalça bitimine kadar uzunlukta olur. Çoğunlukla çift düğmeli olmasına rağmen kruvaze olan modellerini de tercih edebilirler. Tabii kruvaze olanları en dar kıyafetleri ile ya da kot pantolon ile kombine ederler. Çünkü Oğlak burcu kadınları ağır başlı olmayı tüm stillerine mümkün olduğunca şık bir biçimde empoze eder. Bize de sadece takdir etmek kalır.

Kova Burcu İçin Farklı Oversize Ceketler

Aykırı Kova burcu kadınları asla oversize ceketlerden korkmaz. Hatta biz onların bu modayı var ettiğine inanıyoruz. Çünkü çoğu zaman kimsenin ne diyeceğini umursamadan giyindikleri için aşırı bol giyinmek onlar için hiç sorun olmadı. Moda olunca da tek yapmaları gereken şey sıra dışı dolaplarından oversize ceket seçmek oldu. Eğer sen henüz oversize ceket ile tanışmış, diğer bir deyişle dün doğmuş ya da burcunu yeni öğrenen bir Kova burcuysan pötikareli, çift  renkli, çizgili, tek düğmeli ve manşetleri oldukça farklı olan bir model arayışına girmelisin.

Balık Burcu Kadını İçin Oversize Puantiyeli Ceketler

Romantik kelimesinin sahibi Balık burcu kadını için oversize modası fazlasıyla sert görünebilir. Balık burcu kadınları naifliğe önem verdiği için bu akıma uymasını beklemez kimse. Fakat olursa uymak isterse tek yapması gereken puantiyeli tasarımlardan bir adet edinmek. Farkındayız hem puantiye hem de oversize bir parça bulmak bile zorken ceketini nasıl bulacağını düşüyorsun. Eğer gerçekten bulamazsan sen de pembe renkli bir oversize ceket satın alarak puantiyenin gücünden yararlanmak için puantiyeli elbise kombine et.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.