Burçların Onur Yürüyüşünde Attıkları Sloganlar!

LGBTİ! Yani lezbiyen, gey, biseksüel, transgerder, interseks! Yani hayatın gerçekleri, varoluş biçimleri, ruhların etten, kemikten beden almış halleri. Aynı sizin gibi, aynı benim gibi! O zaman neden bu nefret söylemleri, nedir ötekileştirme sebepleri? Sorulacak çok soru var, aranacak çok cevap. Fakat bunlar epey derin mevzular. Biz en iyisi mi biraz eğlenceli şeylerden bahsedelim, burçların Onur Yürüyüşü’nde attıkları sloganları derleyelim.

Yasak Ne Ayol?

Alt tarafı İstiklal Caddesi’nde biraz eğlenip, renklerimize bürüneceğiz. Haklarını savunan Koçlar gibi mücadelemizi vereceğiz. Coşkumuzu, hareketimizi, cesaretimizi göstermek için, fikrimizi belirtmek için sizden izin alacak değiliz. Hakikaten yasak ne ayol?

Barok Opera Var Dediler Geldik!

Siz barok opera binası açarsınız da biz gelmez miyiz? Vallahi günler öncesinden sıraya gireriz. Sanki bilmiyorsunuz sanata, operaya karşı ne kadar ilgiliyiz. Üstüne bir de “barok” lafını eklediniz, gösteriş delisi Aslanlar gibi bütün camiayı heveslendirdiniz.

Göbek Benim Elletirim, Bıyık Benim Belletirim!

Benim bedenim, benim kararım! Hangi çılgın zincir vuracakmış şaşarım! İster topuklularımı giyer ortalıkta fink atarım, ister badem bıyıklarımla eşcinselliğin kitabını yazarım. Sakın özgürlüğüme laf etmeye kalkmayın, Yay’ımı alır oklarımı önüme gelene fırlatırım.

Tercih Değil, Canım Çekiyor!

Neyin tercihi, neyin kafası? Yok mu aklınıza gelen daha mantıklı bir açıklaması? Bırakın şimdi tüm bu zırvaları, biraz açık oynayın kartlarınızı. Tercih değil o canım kardeşim, bildiğin canım çekiyor! Bazen Akrepler gibi sınırları zorluyor ama kesinlikle ağzımın tadını biliyorum. Sen merak etme yani. O iş bende!

Buradayız, Alışın, Gitmiyoruz!

Buradayız, alışın! Ya da birlikte mutlu mesut yaşamak için insan gibi davranın! Neyi değiştirmeye yelteniyorsunuz? Bizleri üstünüze uymadığı için iade etmek istediğiniz kareli boxerınız mı zannediyorsunuz? Fazlasıyla yanılıyorsunuz. Hiçbir işi zorla yapmayan, istemediğinde yerinden kıpırdamayan Boğalar gibi dünyaya kazığımızı çaktık, hiçbir yere gitmiyoruz!

Yaşasın Eşcinsel Aşk!

Çok mu şey istiyoruz acaba? Biraz huzur, biraz mutluluk! Herkesin istediği gibi yani, fazlasında gözümüz yok, fakat engel olmaya çalışan çok! Az medeni olsak ya, biraz zarif davransak ya Teraziler gibi. Boş verin el alemin ne dediğin, yaşayın aşkın en renklisini!

Aşk Örgütlenmektir!

Aşk eşitliktir! Aşk bağımsızlığını ilan etmektir! Tüm insanların yaşayabilme özgürlüğüne sahip olduğu, kural tanımayan bir gerçektir! Yeterince açıklayıcı olmadıysa sizi hemen Kova burcu bir arkadaşa bağlayalım, aşkın tanımını idrak edene kadar tüm bildiklerini kafanıza vura vura anlatsın.

Zeki Müren’in Askerleriyiz!

İlla kamuflajlı giysiler giyip, ellerimizi silahlanacak değiliz ya! Biz de Zeki Müren’in askerleriyiz. Var mı daha beyefendi bir lider öneriniz? “Yaylalar” nedir bilmesek de repertuarımız en az Balıklar kadar geniş!

Alışın, Her Yerdeyiz!

Her yere girip çıkma özgürlüğüne sahibiz. Var mı heteroseksüellerden bir eksiğimiz? İster atı alır Üsküdar’ı geçer ister tüm dünyayı gökkuşağının renklerine bezeriz. Her yerde eli kolu olan, elini atmadığı iş kalmayan İkizler de en büyük destekçimiz!

Annenim, Yanındayım!

Annenim, yanındayım! Babanım, Onur Yürüyüşü’nde her daim arkandayım! Çünkü ben çocuğunu koruyup kollayan, empati kurmak zorlanmayan, ailemin her zaman arkasında duran, duyarlı, anlayışlı, hoşgörülü bir Yengeç, insan gibi insanım. Var mı daha ötesi?

Heteroysan Üzülme, Herkesin Bir Kusuru Vardır!

Mükemmel insan yoktur ey değerli insan! Kurtul bu düşüncelerden, gel vazgeç şu inadından! Bak, mükemmeli arayan Başaklar bile kabul etti, insanları olduğu gibi kabul etmeye söz verdi. Ama sen hala aynı tas, aynı hamam!

Kimin Elini Tutacağıma Ben Karar Veririm!

Belki esmer severim, belki bıyıklı bıyıklı birisini isterim. Yaşına maşına bakmaz sadece kalbim sesini dinlerim. Sakın akıl vermeye kalkma, fikirlerimi değiştirmeye çalışma, acımasız Oğlaklar gibi çifteleri dizerim! Çünkü kimin elini tutacağıma, kimi seveceğime sadece ben karar veririm!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.