Burçların Ofis Halleri!

Gönül ister ki hepimiz sabahları kuş sesleri ve odamıza vuran tatlı güneş ışığı ile uyanalım. Ancak gelin görün ki yaşadığımız dünyanın koşulları gereği, işimize yetişebilmek için gözümüzü alarm sesi ile açıyor, çalar saatimizi birkaç kez erteledikten sonra yatağımızdan fırlayarak hızlıca hazırlanmaya başlıyoruz. Çalışmak için ise kimilerimiz butik, samimi ofisleri tercih ederken; bazılarımız da plazalara, stilettolara ve toplantı organizasyonlarına bayılıyor. Peki nerede ya da nasıl bir iş yapıyor olursak olalım, günümüzün çoğunu birlikte geçirdiğimiz çalışma arkadaşlarımızın ofis halleri nasıl? Bakalım bu kişiler size tanıdık gelecek mi?

Koç

Soğuk bir duş ve yoğun bir kahve güne başlamak için iyi birer seçenek olabilir. Koç burcunu sabah erken saatlerde elinde içeceği ile odaya girerken, gün içerisinde ani öfke ya da gerginlikleri sebebi ile ara ara bacak sallarken ya da iş çıkışı spor çantası ile ofisten ayrılırken görebiliriz. Durağan olmaktan ya da hareketsiz kalmaktan bir süre sonra sıkılacağı için, Koç burcu ile keyifli zaman geçirmek istiyorsanız onunla iyi bir mola arkadaşı olabilir, kısa süreli öfke patlamalarını problem etmeyerek yüksek enerjisinin sizi de zinde tutmasını sağlayabilirsiniz.

Boğa

İyi bir uyku ya da sıkı bir kahvaltı olmadan tüm gün kendine gelemeyeceği için Boğa burçlarının “bırakınız uyusunlar, bırakınız yesinler” mottolarına saygı duymanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kimi zaman ufacık bir kahve için bile fiyat/fayda analizi yapan Boğa burcu arkadaşınızın, sabah pahalı parfümünü sıkarken gördüğünüzde de şaşırmamanız gerekir. Boğa burçları tutumlu olmalarına rağmen, kaliteli buldukları ve çok istedikleri bazı ürünlere para vermekten çekinmeyeceklerdir.

İkizler

Eğlenmek, gülmek ve sohbet etmek…Bu aktiviteler, İkizler burcu ve onunla olmaktan keyif alan arkadaşları için şahane olsa da ofisteki diğer kişiler için gürültü ve dedikodu anlamına geldiğini söylememiz gerekir. Ancak İkizler burcuna ayak uydurmanız halinde size gününüzü şenlendirecek şakalar yapacak, ara ara telefonundan size komik videolar gönderecek, “ben bir şey duydum ama…” diye gün içerisinde mutlaka yanınıza uğrayacaktır. İkizler burcu mesai saatleri içinde iletişim kurmanın dozunu kaçırmazsa, ofisin renkleri olarak çalışma hayatınıza güzel bir ton katacaktır.

Yengeç

Sakin ve gülümseyen ifadesi ile “Günaydın” diyor Yengeç burcu ve içeri girmesi ile yaydığı sıcak hava, üzerindeki renkli kaşkolu ile birleşince içinizi ısıtmaya yetiyor aslında…  Evinde ya da özel hayatında mutlu olmaya önem veren Yengeç burcu, sizi ne hırsı ile boğacak ne de kimi burçlar gibi üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışacaktır. Acelesi de yok zaten Yengeç burcunun, önce bir yuva kursun, çocuk da yapar kariyer de nasılsa!  Bekarsanız sizi de baş göz etmek için gözlerinizi açacak, ofiste size uygun olabilecek tüm kısmetleri bir bir değerlendirecektir.

Aslan

Kendini en iyi şekilde sunmayı amaçlayan güçlü Aslan burcu, iletişim kurmadan önce makyajını tamamlayacak ve taze sürdüğü rujuyla gülümseyerek, güçlü bir ses ile selamını verecektir. Cömertliği ile nam salmış Aslan burcu size öğlen kahve ısmarlamak isteyebilir, ihtiyacınız olan tüm konularda arkadaşınızın uzattığı yardım elini tutabilirsiniz. Sadece biraz motive olması için o size “bugün nasılım?” diye sormadan önce, ne kadar harika göründüğünden biraz bahsetmek istemez miydiniz?

Başak

“Şirketin yemekleri bana dokunuyor”, “bu masalar yeterince temizlenmiyor mu?” gibi sağlık ya da hijyen konularında kendisinden sıkça şikayet ve eleştiri duyabilirsiniz. Beğenmiyorsa kendi yapsın diye de düşünebilirsiniz ki aslında bu işleri kendisi ele alsa en iyisini yapacağına emin olabilirsiniz! Başak burçlarının keyif anlayışları ise çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmak diyebiliriz. Peki bu konuda kendilerini yadırgayabilir miyiz? Hayır! Çünkü sizin de anladığınız gibi Başak burçları için eğlence, hiçbir zaman mükemmel bir iş çıkarmaktan daha önemli olamamış ve de olamayacaktır.

Terazi

Kararsız Terazi burçlarının hangi mesleği icra edeceklerine karar vermiş olmalarını bile aslında bir başarı olarak sayabiliriz. Güçlü insani ilişkileri ve uyum sağlama çabaları ile Terazi burçları için işten önce arkadaşlık gelecek, ortamında üzgün ya da yorgun gördüğü herkes ile dertleşmeyi bir borç bilecektir. Bu nedenle bakımlı ve güler yüzlü Terazi burçları etrafınızda olduğu sürece kendinizi daha az yalnız hissedeceğinizden eminiz.

Akrep

Biri hepinizi gözetliyor mu? Korkmanız ya da uzak durmanız için söylemiyoruz ancak, siz yine de Akrep burcu arkadaşınızın iyi günde olduğu gibi, kötü günde de Akrep burcu olduğunu unutmayın. Bu ne demek mi? Sırrınızı koruyacak, keskin zekâsı ve korumacılığı ile size ofis arkadaşlığından öte gerçek bir dostu timsali örnek tutumlar sergileyecektir. Peki ya rekabet? Unutmayın ki günün sonunda Akrep burcu son sözünü söyleyecektir, “Aşkta ve savaşta her şey mubahtır.”

Yay

Bazıları hafta başından hafta sonu planlarını yapmaya başladı bile; hoş geldin Yay burcu. İyi niyetli, iyimser ve pozitif, aynı zamanda sizi de mutlu görmek istiyor ama uzun vadede bunu ne kadar önemsediğini kestiremiyoruz tabii ki. Sizi dinlerken aniden dalıp başka şeyler düşünmeye başladığını fark etseniz de ona kızamıyor, aynı şekilde kendi maceralarını anlatırken de konudan konuya atlamasını sempatik şaşkınlığına veriyorsunuz. Bizce iyi de yapıyorsunuz, çünkü Yay burcunun entelektüel sohbetini ve bakış açısını kimse kaybetmek istemez.

Oğlak

Erken saatlerden itibaren burada, galiba herkesten önce gelmiş? Ama bir dakika, dün de en geç o ofisten ayrılmamış mıydı? Başarılı olmak ve kariyer yapmak konularında kitap yazabilecek seviyede olması sebebi ile, burada Oğlak burcunu daha da fazla övüp, iş hayatına ne kadar da yakıştıklarından tekrar tekrar bahsetmeye gerek yok diye düşünüyoruz. Kendisini kimi zaman soğuk, yer yer de işine biraz fazla adanmış buluyor olabilirsiniz, ancak Oğlak burcu sosyalliğinden taviz vermeyecek ve ölçülü iletişimi ile çalışma arkadaşlarını bu anlamda tatmin de edecektir.

Kova

Kulaklıklarını takıp, orijinal fikirler üretmek için güzel bir gün sevgili Kova burcu. Onları kalabalıklarla beraber hareket ederken pek de görmeyebilirsiniz. Aksine Kova burcu daha çok bireysel ve marjinal biri olduğu için gözünüzde gizemli bir profil bile çizmiş olabilir. Bir bakıyorsunuz öğlen molasında yalnız başına yürüyüşe çıkmaya hazırlanıyor ya da onunla konuştuktan sonra düzeni, hayatı hatta çalışma koşullarını sorgularken buluyorsunuz kendinizi.  Cool olmaları sebebiyle Kova burçları için eş dost sorduğunda “seviyorum ama uzaktan!” şeklinde yanıt da verebilirsiniz.

Balık

Yanınızda oturan ve birden şarkı söylemeye başlayan, üstelik de uzaklara dalıp gitmiş bu kişi Balık burcu olmasın? Çayı, kahvesi, suyu masasından eksik olmayan, bu her daim içleri yanan Balık burcu arkadaşlarımız oldukça da içli kimselerdir. Böyle olduklarından mütevellit profesyonel hayata inat sıkça duygusallaştıklarına siz de şahit oluyorsunuzdur. Bu hallerini kabullenip kendi hallerine bırakarak, bunun dışında neşeli ve hoş sohbet halleri ile anlayışlı taraflarını benimsediğimiz Balık burcunu sevmemek için bizler bir sebep göremiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.