Burçların Müptelası Olduğu Duygular!

Yaşamımız boyunca, sırf kendi tercihlerimizden, yerleşmiş karakterimizden, olmazsa olmazlarımızdan dolayı kimi duyguları döner dolaşır yaşar, sıkılsak da ellerinden kurtulamayız! Bazılarına köşe bucak kaçarken sıkça yakalanır, bazılarına ise bile isteğe atılırız! Burçların en çok hissettiği duygular bakalım hangileri?

Koç       

Koç varoluşsal olarak geri adım atmayı bilmez üstelik olduğu yerde de saymaz, ilerleme kaydetmeden durmaz! Bu da onu zihninde tepinen fikirler konusunda hevese boğar, Koç vakit kaybetmeden aklına düşen her ne ise o konuda atılımlarına başlar! Koç her an takındığı öncü tavrıyla sıkça kendini cesur hisseder! Cesaret ve heyecan!

Boğa    

Boğa hiçbir koşulda paniğe kapılmaz, rahatını bozma ihtimali olan hiçbir riski almaz! Yaşamının çoğunu memnuniyetle geçirmesi de bu koşullarda sürpriz olmaz! İlk sıraya kendi keyfini koyan Boğa hayatı boyunca hoşnutluğu hat safhada yaşar!

İkizler  

İkizler yaşamı tümüyle eğlence alanına çevirmeyi, yaptığı her işten keyif almayı ister ama bunu isterken sürekli yeterince eğlenemediğinden şikâyet eder! “Uff çok sıkıcı” demeden tek gün geçirmez, her gününü hınca hınç doldursa yeteri kadar keyiflendiğini düşünmez! Hızlı hareket edip çabuk tükettiği için en çok sıkıldığını hisseder!

Yengeç

Yengeç “Ayşe’nin derdi vardı halletti mi? Nedret ev arıyordu buldu mu? Ahmet ayın sonunu iple çekiyordu geldi mi ki? Oğlanın yumurtası biraz az pişmişti sarısı aktı mı? Sevgilim sabah ince montunu giydi sırtı dondu mu?” diye diye bir ömrü yer, herkes için endişelenirken günü akşam eder! Yengeç’in en çok yaşadığı duygu endişedir, bitmek bilmez!

Aslan   

Aslan genelde layığını bulur, keyfini gönlünce sürebileceği, muhakkak bir alanda takdir alıp alkış toplayabileceği bir hayat sürer; tabi yeteneklerinin farkına varabilirse! Yani çoğu insana göre ekstra çırpınmadan ışıltılı bir dünyaya özgürce girebilir! Etrafını çevreleyen insanların övgüleri karşısında duyduğu memnuniyet, Aslan’ın en sık yaşadığı duygudur!

Başak  

Başak’ın sürekli çalışmasının, durmaksızın kendi yaptığı işleri dahi tekrar tekrar elden geçirmesinin tek sebebi hata yapma korkusudur! Başak hata yapmadan ilerlemek, kusursuz olanı inşa etmek ister. Bu yüzden özellikle ekip çalışmalarında herkesin işine burnunu sokmadan duramaz, kimseye tümüyle güvenmez! Başak en çok hata yapmaktan korktuğu için kaygı duyar!

Terazi  

Terazi sorunsuz bir yaşam sürmek ister! Bu yaşam keyif ve eğlenceyle dolmalı, zarifçe yaşanmalı, bolca sevip sevildiği ilişkilerle geçmelidir! Terazi sosyalleşmeyi sever, her nabza uygun şerbeti çantasında gezdirir. En çok yalnızlığından kaçarken mütemadiyen tutulduğu aşklarını yaşar!

Akrep  

Akrep, fazla gevşek ağızlılardan, dedikoduyu bir tür iletişim aracı olarak kullanan, her pazara gidişinde yanında onlarca iplik götürenden haz etmez! Meraklı insanlarla dolup taşan dünyadan, fazla kalabalık ve samimi ortamlardan, araştırmacı yönü kuvvetli olan insanlardan uzak durmayı tercih eder! En çok yaşamının gizemini korumak için tercih ettiği soyutlanmayı yaşar!

Yay    

   

Merak, heyecan, adrenalin ve kaçınılmaz mutluluk! Yay için hayatı bu döngü içinde geçer, ancak hiç de rutine girdiği görülmez! Dünya sahnesindeki yeri, oyun kurduğu arkadaşları, başroller, figüranlar, duygu; sürekli değişir, tüm hikayelerin ortak noktası olan bol heyecan ve yüksek adrenalin sabit kalır! Yay’ın en çok yaşadığı duygu, adrenalinle karışan nefes kesici mutluluktur!

Oğlak   

“Sabahın altısında kalk, gözlerin dönene, başın ağrıyana dek uykudan kaç, en son bilgisayar başında bayıl, yat!” böyle bir yaşam süren Oğlak en çok hangi duyguyu yaşıyor dersiniz? Mutlu olmaya vakit bulabilir mi? Minimum uyku, maksimum eforla geçirdiği hayatı boyunca Oğlak en çok yorgunluk yaşar!

Kova    

Nasıl ki Zodyak ailesi en farklı çocuğunu Kova seçti, herkesin gözünde Koç başka gezegenden gelmiş yaftası yedi, Kova da kendine garip gözlerle bakan diğer tüm insanların davranışlarını doğal olarak tuhaf karşılar! Dünyada süregelen birçok duruma karşı duyduğu anlamsızlık, Kova’nın sıkça yaşadığı bir histir.

Balık    

Balık’ın git geli boldur! Çabuk üzülür, kolay affeder, hızlı unutur, çabuk vazgeçer, “öldüm bittim” der, anında diriliverir! Dememiz o ki çıfıtçı çarşısı bile Balık’ın zihninin yanında derli toplu, düzenli kalır! Balık en çok zihin ve duygu dünyasında yaşadığı karmaşayı hisseder!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.