Burçların Mars Çıkartması!

Dünya düzeni elverdiğince, alışılageldik rutin içinde burçları anlatıp durduk! Alışverişe yolladık, ilk randevu için en şık restoranları belirledik, dünyanın en romantik kentlerine balayı turları düzenledik, trafikte nabızlarını takip ettik, aile ilişkilerini seyrettik; tabi dünyada yaşamaları koşuluyla! Bu kez insan elinin değmediği, değen gözün dahi bir elin parmaklarını geçmediği Mars’a bir burç kolonisi yolluyor ve izliyoruz! Burçların Mars çıkartmasındaki hallerini merak ediyorsanız, başlıyoruz!

Koç       

Madem Zodyak’ın ilk adımı, en öncü burcu olarak sıranın başında yerini aldın, önden gidip risk kontrolünü yapmak da sana düşer! Yoksa bu ekip ayak bastığı yerde çöker kalır, önünü ardını keşfetmek yıllar sürer! Çukurun yeri, uçurumun dibi, su kenarı, oksijen miktarının fazlası, en yaşanası yerin manzarası nasıl; sen önden yürü arkandan gelen 11’li hepsini halleder!

Boğa    

Geldin tabi el değmemiş, ayak basılmamış, ilaçlarla toprağının yapısıyla oynanmamış, henüz plazalar dikilip yüksekler işgal edilmemiş yerlere, gözün velfecri okur, aklında yaşanan fikir istilası seni bile şaşırtır! Yavaş hareket etmenle bilinmene rağmen senin dahi adımların sıklaşır, tempon artar! Gelecekte değeri ayyuka çıkacak arazileri tutup, risksiz yatırımlarla toprak ağası olacağın geleceğini planlamaya şimdiden başlarsın! Tabi yolun uzun, buralar da kapanın elinde kalıyor, elini çabuk tutsan iyi edersin!

İkizler  

Yol boyunca her şeyi konuştun, ekipte kafana göre olanları seçip ayırdın da yeter mi? Bu kadar insanla ömür geçer mi? Mars’a ayak bastığın anda ölümcül sessizliği, kulak yakan ıssızlığı görüp telaşa kapıldın, bir avuç insanla geçireceğin günlerin sıkıntısını aniden tüm iliklerinde hissettin diyelim! Peki ne yapacaksın? Tabi ki herkes sağa sola bakınıp yeni yurtlarını çözmeye çalışırken, uzaklardaki gezegenlerde hayat aramaya başlayacak, bağlantı yolları bulmaya kalkacaksın! Yoksa insanların çoğalmalarını bekleyip çatlamak mı istesin?

Yengeç

Öncelikle şunu söylemek isteriz, aileni ardında bırakıp galaksi yolculuğuna çıkman bizi derinden etkiledi, bir o kadar da şaşırttı! “İki ay içinde ailemi yanıma alacağım” iyimserliği taşıyan dramına da üzüntümüzle eşlik ediyoruz ama şimdi yeniden köklenme zamanı! Nuh’un gemisine bindin, Mars’ın göbeğine indin, vakit yeniden yuva kurma, Zodyak’ın anası olmak vakti!

Aslan   

Üç kişi görünce cebindeki tahtını çıkarır, gözüne selam etmek için bakana iş buyurursun! Bakalım insanlar monarşi istiyor mu, ne diye hemen hüküm eden koltuğuna oturursun! 12 kişilik takımda kendi kolonini kurmaya kalkar, krallığa soyunursun! Senin de huyun böyle, bir santim yüksek taş bulsan üstüne çıkar, tebaana seslenmeye koyulursun!

Başak  

Mars’ın girişine dikilir, nüfus kaydına koyulursun! 12 kişilik dev kadroda, girip çıkanın kaydını, anne kızlık soyadından babaannesinin üçüncü ve sekizinci harflerine kadar çok mühim notlar alır, nüfus müdürü olursun! Ne de olsa düzen, tertip senden sorulur, eksilen olursa aramaya koyulacağına, peşinen şecere döker, başına açılacak işlerden önden kurtulursun! Hiç işin olmadığı yerde sorumluluk üstlendiğin için de pek mutlu olursun!

Terazi  

Her ekibe bir Terazi lazım! Yeni ayak basılan, öyle görünüyor ki yerlisi de olmayan bu gezegene barış yoluyla yerleşmenin yolu, dünyadan çantasında zeytin dallarıyla gelen, barış güvercinlerini gaz maskeleriyle yanında getiren Terazi’nin sözünü dinlemekten geçer! Yani sen olmasan, diğer gezegenlerle müzakereleri kim yürütecek? Bu insanlar kolluk kuvvetsiz köy bulup birbirlerine girince, sorunları çözüp kim gezegene barış getirecek? Kimse!

Akrep  

Ayağını bastığı ilk anda gezegenin en karanlık köşelerini, mağara kovuklarını bulur, yeni bilgileri toplamak için tüm duyularını açıp ortamın havasını koklamaya koyulursun! Öncelikle ekip küçükken herkesi baştan ayağa tanır, geçmişlerini öğrenip zaaflarını tespit edersin! Geride duruyor gibi görünür ama en güçlü olma planlarını yapmayı tam da bu sırada tam gaz sürdürürsün! Ekibin ilk ruhani tarikat lideri olarak, hafızalara kazınırsın!

Yay       

Hiçbir gezi bloğunda okumadığın, tanıtım videosunu görmediğin, kültürü hakkında kulağına tek kelime gelmeyen bu yeni gezegende eminiz ki meraktan çatlamak üzeresin! Bir an önce başının buyruğunu ele alıp kaybolmak, keşif turuna başlamak için can atıyorsun! Az sonra başlayacak olan merak giderme maratonunda gezegenin her bir zerresine ayak basacak, girilmeyen delik bırakmayacaksın! Yanına erzak almayı unutma ?

Oğlak   

Mars yüzeyine attığın ilk adımla birlikte, zihninde kurulum başlayacak, gözlerinin önünde binalar yükselmeye başlayacak! Sense fikrin para ettiği bu yoklukta, maketten rezidans satmak için inşaat şirketinin temelini atacak, çalışmalarına hızlı bir giriş yapacaksın! Maratona başlamadan önce biraz dinlen, sağa sola bak, keşif yap derdik ama aklına düşmüş bir defa, iyisi mi sen çalışmaya başla!

Kova    

Hep hayal ettiğin yeni dünya düzenini kurmaya bu kadar yaklaşmış olsan da sanırız bahsettiğin böyle bir şey değildi. Apayrı tellerden çalan, belli ki sayıları kontrolsüzce çoğalacak olan bu ekibi kendi başına buyrukluğuna terk edip başka galaksilerin yolunu tutman an meselesi! Belki çalışmalarına başladın bile! Biz kalmanı isteriz elbette ama kalabalık sevmediğini biliriz, geleceğimizi tehlikeye atmak derdinde de değiliz! Var git yoluna Kova, desteğimiz arkanda!

Balık    

Ha Mars’ın tepesinde hayallere dalmış ha dünyanın dibinde sızıp kalmışsın, senin için ne fark eder ki? İkisinde de bedeninin yer kapladığı yerde olmamayı tercih eder, düşsel aleminin yolunu tutarsın. Kim bilir belki de bir astral seyahat sırasında Mars’a uğramıştın, o yüzden buralara kolayca uyum sağladın. Sebebi ne olursa olsun senin için yer, zaman fark etmez! Sen nasılsa kendi dünyanı yaratıp her yerde mutlu olmayı başarırsın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir