Burçların Kıskandıran Özellikleri!

Kimisinde kompleks olarak gösterir kendini, kimisinde pozitif motivasyon. Anlayacağınız kıskançlık denen bu güçlü duygu, insanı rezil de eder vezir de! Peki burçların hangi özellikleri “keşke benim olsa” dedirtir?

Koç Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Tabi ki göğsünden fışkıran cesaretin, yaşamdan keyif almayı ne de güzel beceren eğlenceli kişiliğin, herkesçe kıskanılır.  Eller, kılı kırk yarıp elli kere düşünüp bir işe kalkışamazken sen beşinci işini çoktan paketler, çevrene nerde bende o yürek dedirtir, dudak ısırtırsın. “Özgüvenin yarısı bende olsa dağları delerim, ortamların efendisi olur, ne işler başarırım” dedirtirsin çoğu zaman. Gördüğün fırsatı ensesinden yakalar, mümkün değil kaçırmazsın.

Boğa Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Onca yıl çalıştım dikili bir ağacım yok diyenlere inat, üç kuruş da kazansan en iyi şekilde değerlendirir, birikimini yaparsın. Hesabını kitabını en iyi sen bilirsin. Dünyaları kazanıp cepleri delik olanları kendine hayran bırakırsın. Para konusunda kabiliyetlisin vesselam. Hele bir de şu göbek çatlatan sabrın yok mu? Keşke benim olsa dedirtir. Duvar olsa yıkılır, Boğa kanını soğuk tutmayı başarır. Bir de koşuşturmada beli bükülenleri kıskançlıktan çatlatan keyfine düşkünlüğün var; iki öğün yalnız kalıp açlıktan eriyenler bir yana, asla üşenmeyip kendine harika sofralar kuran Boğa’lar en güzel yana!

İkizler Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Şu bir türlü anlaşılamayan, adına şeytan tüyü denen tatlı yanın yok mu, kim sevmez böylesini? Kalabalık arkadaş çevrenle, yalnızlıktan solanların ahlarını alıyor olabilirsin. Zekanla hayran bırakırsın, hazırcevaplığın her ortamda kıskanılır. Eğer bir gedik varsa orada oturan laf muhakkak seninkidir. İnsanları çok yönlü bilgi dağarcığınla etkilediğin yetmiyormuş gibi, ne de güzel konuşur, hitap edersin. Düşüncelerinin üstüne yatıp iki gün ilham bekleyenlere inat, hızlı düşünür, doğru kararı anında verirsin. Şimdi bu insanlar seni kıskanmasın da bizi mi kıskansın?

Yengeç Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Empati kabiliyeti denince akla ilk gelen Yengeç, nasıl da özeniyor insanlar sana. Herkesi anlayan, merhametli zor gün dostusun, kim istemez senin gibi bir can arkadaş. Aile hayatınla, sırtını sevdiklerine vermiş güvenli duruşunla herkesi kendine imrendirirsin. Marifetli ellerinde yaptığın bin bir çeşit, tadına doyum olmaz yemeği yiyenler, bir yumurta bile kıramayanlardansa nasıl özenirler sana. Korumacı tavrın da ihtiyaç sahiplerini kıskandır, ben de korumacı olsam demeseler de beni de koruyan, kollayan bir Yengeç olsa diye muhakkak iç geçirirler. Senin gibi dostu kim kıskanmaz.

Aslan Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Tribünlerde seni izleyen yüzlerce insan bir olur, kıskançlık dalgası çıkarırlar, aman dikkat! Yeteneklerini, yaratıcılığını, parıltını, sahne ışığını cümle alem kıskanır. Bir de tüm bunların yaratılıştan geldiğini düşünürsek, nazar fıçısına düştün demektir. Tüm kapıları açan, locaları boşaltan, protokolde koşulsuz yer ayırtan auran çatır çatır çatlatır. Kalbinin güzelliği, sıcak kanlılığın, dürüstlüğün ve cömertliğin dudak ısırtır. Bir Aslan değiliz ki girdiğimiz ortam aydınlansın, neşelensin der, her yerde seni ballara batırırlar.

Başak Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Yağmurlu havalarda sırtlarına kadar çamur olanlar, rüzgârda toza dumana karışanlar kıskanmadan edemez, nasıl olur da Başak hala jilet gibidir! Bavullarını mahallelinin yardımıyla kapatanlara, güzelim gömlekleri kırış buruş edenlere inat, Başak bavulundan da jilet gibi çıkmayı başarır. Evinde dağınıklığın d’sini arayanlar, harflerin olduğu çekmeceye yönelebilirler, düzenden yadigâr bir ‘d’ ile karşılaşacakları muhakkak. Kimi zaman detaylarda kaybolmak dışında, genelde en düzenli raflarıyla, en temiz halleriyle kıskandırır Başak, bir de analitik düşünme gücüyle.

Terazi Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Ben stil danışmanlarına kamyon yüküyle para veriyorum, yine de şu Terazi kadar olamıyorum diyenler, şık doğan bu insanlara kıskançlık bakışlarını fırlatmadan edemezler. Kimileri moda ikonu doğar, kimileri çatlasa olamaz. Hayat böyle! Kimilerinin içinde şeytanlar cirit atarken sen barışçıl duygularınla bir araya getirdiğin küslerden övgüler toplarsın. Dememiz o ki adalet anlayışın kıskanılır.

Akrep Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Akrep’in bitmek bilmez gücünü, dayanıklılığını kim kıskanmaz? Derinlemesine bilme gücün en karmaşık problemleri çözüme ulaştırır. Yüzlerce defa yıkılsan tükenmez, küllerinden her defasında yeniden doğarsın. Beklenmedik olaylar karşısında eli ayağına dolaşanların yanında Akrep’in soğukkanlı kriz yönetimi de iyi kıskandırır. Hafızan bırak insanoğlunu, filleri kıskandırır.

Yay Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Her durumdan yanından ayırmadığın şans topunla hasarsız kurtulur, tüm talihsizleri kıskançlık hizasına sokarsın. Yüzlerce insan aynı anda kem gözlerini dikse üstüne, camlar patlar, sen çatlamazsın. Hayata pozitif bakar, öyle kolay kolay yıkılmazsın. Uğruna fikri savunmalar yaptığın ideallerin, şu dünyaya hayrı dokunmayanları kendine getirir, toplumda farkındalık yolları açarsın. Kuş misali hop ordasın hop burda, gözü kalan olur!

Oğlak Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Duygularını profesyonel yaşantına taşımamayı başaran nadir insanlardansın, tüm mobbinglerden küçük bir manevrayla sıyrılır, ofisleri sinir krizleriyle inletenleri dehşete düşürürsün. Onlar ümitsizliklerin diplerinde sürünürken, sen kariyer basamaklarını üçer beşer tırmanır, tüm gözleri üzerine toplarsın. Kimilerinin akıllarına deli sorular düşürürsün. Kim bilir kimin yeğeni? Ama bilmezler ki, sen bitmek bilmez azminle, sahip olduğun sorumluluk bilinciyle tepelere çıkarsın. Sorumluluk bilincin, mantığın ve yönetme kabiliyetin herkesi orta yerinde çatlatır.

Kova Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Sıra dışı zekalarını kim kıskanmaz? Üstelik yeni fikirlerini toplum yararına kullanıyor oluşunla topladığın alkışlar, duyanların kulaklarını çınlatır. Mucit olmak için doğmuşsun ne de olsa. Kimselerin aklına gelmeyenler çoktan senin laboratuvarlarından çıkıp insanlığın başına gelmiştir. Ansiklopedi gibi insansın bir kere! Dünyalı olamayacak kadar etkileyici ve cool olmana ne demeli?

Balık Burcunun Kıskandıran Özelliği;

Yaratıcılığını, sınır tanımayan hayal gücünü, en önemlisi de her zaman on ikiden vurduğun isabetli tahminlerini, güçlü sezgilerini kıskanan çok olur. Bu doğa üstü yeteneklere sahip insanın evrenden mesajları vardır belki! Hayata hülyalı, pembe gözlüklerle bakarsın, daha ne olsun! Her şey toz pembe! Peki ya o kocaman kalbine sığdırdığın sonsuz sevgi nasıl kıskanılmaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.