Burçların Kırk Kat Yabancı Olduğu Özellikler!

Burçlarda; kırk kat içlerini açsanız, zihninin derinliklerine ulaşsanız, hasır altı, kuytu köşe arayıp her anını kayıt altına alsanız bulamayacağınız özelliklerde sıra! Koç burcuyum diyen Terazi gibi davranamaz, Akrep dünyanın sonu gelse İkizlercilik oynayamaz! Bu özellikler de dünya ters düz olsa bahsi geçen burçta bulunamaz! O halde bir göz atalım; hangi burç hangi özelliğe kırk kat yabancıdır!

Koç       

Dünya üzerindeki hiçbir Koç’u emriniz altında tutamaz, kararlarınıza koşulsuz itaat etmeye zorlayamazsınız, tabi canınıza susamadınız ya da cinayete soyunmadıysanız. Koç burnunun dikine gider, hayata kendi dürbününden bakar! Başına buyruk yaşamını elinden almanın hiçbir yolu bulunamaz! Koç kendi seçer, kendi kararlarını bir fiil uygulayarak yaşar, bırakın itaat etmeyi, fikir dahi almaz!

Boğa    

Boğa emin adımlarla ilerler, beş düşünür bir söyler! Tez canlıların alelacele yaptıkları işleri beğenmez, enine boyuna ölçüp biçmeden, tartıp seçmeden karar almaz, yarım yamalak olacaksa hiç yapmaz. Boğa imzasını taşıyan her işe özenle yönelir, “geç olsun, güç olmasın” mantığıyla yaşar! Boğa için nitelik nicelikten her zaman daha önemlidir. Dolayısıyla bir Boğa geciktim deyip koşmaz, yetiştirmem gerekir diye sallama iş yapmaz, tez canlı davranamaz!

İkizler  

İkizler “yandım ölüyorum, karar verdim; uğruna ömrümü veriyorum” dediği anda kocaman bir sessizlik ilan edin, birkaç saniyenin geçmesini bekleyin! Hala aynı ısrarını sürdürüyorsa bir doktora gösterin. Şaka şaka! Annesini arayıp doğum tarihini doğrulayın ve yıllardır kendini İkizler sanan Yengeç ile tanışın! İkizler derin sevmez, derin düşünmez, derinleşmeyi de istemez! Her şeyden eser miktarda, tadımlık rica eder, hevesi geçince yenisini deneyimlemek ister! İkizler derin derin seviyor, sonsuza dek gibi iddialı vaatler veriyorsa, o işte bir bit yeniği arayın ?

Yengeç

Sabahlara dek kendinizi izah ettiniz, kırk örnekle olayın önünü ardını tek tek anlattınız, derdinize derman olsun diye göz yaşınızı silip içinizi döktünüz ama Yengeç oralı olmadı mı? Katiyen inanmayız! Bir Yengeç’in ortak olmaya bu denli müsait bir derdi kaçıracağına, anlayışsız davranacağına, hemen yaralara merhem olmak için ilk yardım çantasına davranmamış olacağına mümkün değildir inanmayız! Anlayışsız bir Yengeç olamaz!

Aslan   

Ortamlara girip çıkıyor ancak ne sesi duyuluyor ne bir göze deyip akılda kalıyor! Hep perde arkasında olmayı seçtiği yetmiyormuş gibi hava da atmıyor! Bir de tevazu sahibi ki görmeyin, bir tane övgüyü yalnız başına üstlenmiyor, utanınca da hemen kaçıp gidiyor! Dikkat çekmemek için yanağına bir allık sürmüyor, hediye gelen saati fazla abartılı diye takmıyor! Bir de “ben Aslan burcuyum” diyor! Hadi oradan bu arkadaşımız kimi yiyor? Aslan görünmez olmayı başaramaz, sadelikten hiç anlamaz!

Başak  

“El ele verip şu işleri bir yoluna koyalım” diyene “acelemiz ne bir ara hallederiz” deyip yan gelip yatmayı seçiyormuş. Ev kalk gidelim deyip tozdan kirden göz gözü görmezken rahatça TV izliyor, hiç de rahatsız olmuyormuş. Dolapları deseniz açanın üstüne devrilip soluk kesiyormuş! “Böyle Başak olur mu?” diyene de “ne var canım ben aslında çok düzenliyim” demeden de geçmiyormuş. İnanmayınız dostlar, tembelliğine düşüp çöp içinde yaşayan, kusurlar içinde boğulan Başak olmaz!

Terazi  

Haftanın en şıkları podyumun tozunu atarken, milyon dolarlar harcadığı kıyafetlerle en rüküş olmayı nasıl da başarmış, zevksizliğini düzeltmeye kamyonla para dahi yetmemiş! Yüzü gözü kuruluktan dökülmüş ne bir cilt bakımı ne bir nemlendirici desteği; görenler haline yanmış! Estetik desen yoksun kalmış, sanattan zaten zerre anlamamış! Bir de güzelliğimi Terazi’liğime borçluyum demez mi? Hayır, senin neren Terazi! Böyle rüküş Terazi’mi olur?

Akrep  

Akrep yaşamdan her ne istiyorsa, yüksek bir motivasyonla, derin ve sonsuz bir arzuyla ister, “olsa da olur olmasa da olur” demez! Zira istediği olmazsa, kafasına koyduğu gerçekleşmezse gerekirse dünyanın sonu olur! Akrep ya siyahtır ya beyaz! Ya sonuna dek ister, ölümüne düşler ya da nefretle yaka silker ama duyarsız kalmaz, yaşama karşı isteksiz bir tavır takınmaz! Benim için fark etmez diyor, olmasa da olur rahatlığı gösteriyorsa biliniz mi o zaten bir Akrep olamaz!

Yay       

İçine kapanıp suratını asmış, intihar mektubunu yazma hazırlıklarını her gün yeniden tamamlamış, “Allah canımı alsa da kurtulsam naralarını” duymayan kalmamış, hiçbir şeyden memnun olmayıp civar enerjileri de sömürüp insanları kendinden yıldırmış bir Yay düşünülemez. Yay’ın hayatının kapıları sonuna dek açık olsa bir tek karamsarlık giremez!

Oğlak   

Oğlak doğuştan amacını sırtına takmış, hedefini gözünün gördüğü ilk yere asmıştır. Onun hayatında yaş tahta, belirsiz adım, şansa kalan girişim bulunmaz. Tüm stratejisini yolun en başında geliştirip kendini başarı yolunda disipline eden Oğlak’ın kafasının karıştığı, kararsızlık yaşadığı görülmez. Hal böyleyken kariyerini hiçe sayan, kendini başkalarına adayıp kendinden çoktan vazgeçen bir Oğlak burcu insanı düşünülemez!

Kova    

Konuştuğu lafın vardığı yeri bilmeyen, bilgisi olmadığı her sohbette durmaksızın fikir yürüten, telefonun akıllısı mı olur “beyin bedava” deyip gezen bir Kova düşünebilir misiniz? Bir fabrikanın başına geçmiş, maddi kazançları uğruna tüm çalışanların canını hiçe saymış, haklarını görmezden gelip sadece kendi kesesini doldurmanın peşine düşmüş bir Kova hayal edebilir misiniz? Peki cehalet bataklığına saplanıp hayatında defter, kitap açmamış bir Kova var mıdır sizce? Haklısınız yoktur! Zira tüm bu davranışlar Kova’nın ruhuna aykırıdır.

Balık    

“Düşene bir tekme de ben vurayım” deyip süregelen acımasızlıklara çanak tutan, sokakta kalmış yavru bir kediye hastalık bulaşır gözüyle bakıp köşe bucak kaçan, sevmekten bihaber yaşayan, aşkı zaten saçmalıklar kategorisine koyan bir Balık düşünün, kolay olmuyor değil mi? Zira Balık kulağına çalınan mağduriyete kilolarca göz yaşı döküp elindeki avucundakini tez elden hibe etmek peşinde koşarken, bunca acımasızlığı nasıl yapar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.