Burçların Kendisiyle Gurur Duyduğu Özellikleri!

Zodyak’ta herkes kendince belli burçların üstün olduğunu düşünür. Esasında tamamı bir takım yeteneklerle ve eksikliklerle donanmıştır. Bir burcun başarılı olduğu bir alanda diğer burçlar yetersiz olabilir. Yeteneklerinin farkına varan burçların tamamı kendileriyle övünmeseler de içten içe gurur duyarlar. Bu nitelikleriyle başarılı olduklarında özgüvenleri artar. Burçların gurur duydukları özellikleri yetenekleriyle orantılıdır.

Koç (Cesareti)

Sende nasıl bir deli cesareti olduğunu yakın çevren iyi biliyor. Tereddüt etmeden her konuya balıklama atlayabilirsin. Herhangi bir konuda harekete geçmek için uzun uzun düşünüp kafanı meşgul etmeyi sevmiyorsun. Bu aceleci tutumunun olumsuz sonuçları olabileceği gibi faydalarını da görebilirsin. Cesaretinle gurur duyuyorsun. Özellikle giriştiğin projelerde başarı yakalaman koltuklarını fazlasıyla kabartıyor, zaferini dillendirmekten çekinmiyorsun.

Boğa (Soğukkanlılığı)

Oğlak grubunun sabrı ve huşu içinde yaşayan burçlarını oluşturuyorsunuz. Birçok insanın panik içinde reaksiyon gösterdiği olaylara soğukkanlılıkla tepki veriyorsun. Bu yönün kimilerine vurdumduymazlık kimilerine ise takdir edilecek bir potansiyel gibi geliyor. Açıkçası sen de bu özelliğinle böbürleniyorsun. “Öfkeyle kalkan zararla oturur, acele işe şeytan karışır.” atasözleri muhtemelen bir Boğa burcundan çıktı. Duyarlığınla krizlerin nasıl üstesinden geldiğini ortamlarda anlatmayı seviyorsun.

İkizler (Başarısı)

Elini attığın her işin altından kalkmak gibi bir yeteneğin var.  Zihinsel becerilerin ve pratik düşünme kabiliyetin parmak ısırtıyor. Birçok işi düzgün yapacak potansiyeldesin. Ev ahalisi veya arkadaşların bu tarz işleri sana güvenle teslim eder. Bu özelliklerinin sen de farkına varmışsındır. Egosuna düşkün biri olmamakla birlikte yeri geldiğinde karşı cinsi etkilemek için işlere sarılırsın. Kariyerinde zekanı kullanarak başardığın işleri zaten söylemeye gerek yok.

Yengeç (Hafızası)          

Geçmişle güçlü bir bağın ve gelişmiş bir hafızan var. Acı-tatlı hatıraları, eski aşklarını, geçmiş deneyimlerini anımsamakta güçlük çekmiyorsun. Hüzünlü konular canını sıksa da güzel anılarla neşeleniyorsun. Sende bu hafıza varken eski hatıralarını istesen de unutamazsın. Çevrendekiler daha dün ne yediğini bile hatırlamadıklarını söylerken sen neredeyse emeklediğin çağları hatırlarsın. Güçlü bir hafıza senin için övünç kaynağı niteliği taşıyor. İnsanlarda zeki izlenimi yaratmak ruhunu okşuyor.

Aslan (Kişiliği)

Zodyak’ta kendiyle en fazla gurur duyan burçlar arasında halay başı çekebilirsin. Diğer burçların kendilerine ilişkin az çok beğendiği yönleri olsa da sen tüm benliğine hayransın. Özel biri olduğunu düşünüp özel muamele beklersin. Her konuda ne kadar iddialı olduğunu, başaramadığın bir iş olmadığını vurgularsın. Dış görünümünün karakterini tamamladığını düşünüyorsun. Kişiliğin kadar fiziksel özelliklerinle de gurur duyuyorsun. Hayattaki gücünü özgüveninden alıyorsun.

Başak (Temizliği)

Mükemmeliyetçi kimyan dolayısıyla kendini bile sürekli eleştiriyorsun. İnsanlara titizliğin yüzünden kök söktürürsün. Detaylarda kaybolurken kendini de yoruyorsun. Her şeye rağmen temizlik tutkunla övünüyorsun. Gerek ev temizliğinin gerekse kişisel hijyenin, insanoğlunun yaşamdaki temel alışkanlığı olması gerektiğini düşünüyorsun. Mütevazı biri olsan da başkalarına rol model olmak adına zaman zaman yaptığın işleri sıralıyorsun. Kendine ve yaşam alanının temizliğine önem vermeyen insanları itici buluyorsun.

Terazi (Dış Görünümü)

Zarafetin ve kibarlığın sana ayrı bir çekicilik katıyor. Sadece tavırlarınla değil fiziksel görünümünle de bu özelliğini tamamlıyorsun. Kendini güzel/yakışıklı buluyor ve dillendirmesen de bununla övünüyorsun. Etrafında hayran dolu bakışlar olması seni tatmin ediyor. Tabi bakımlı görünmek için özel bir çaba sarf ediyorsun. Abartıya kaçmadan dengeli bir stil tercih ediyorsun. Estetik konusundaki gelişmiş yeteneğinle her zaman şık ve havalı olmayı başarıyorsun.

Akrep (Seksapelitesi)

Gizemli bakışların sana özel bir karizma katıyor. Patlamaya hazır bir yanardağ havası estiriyorsun. İyice düşünüp fikir beyan etmeyi tercih ediyorsun. Az ve öz konuşmayı sevenlerdensin. Sessiz ve derin tavrın sana seksi ve bir o kadar da ürkütücü bir hava veriyor. Sen de bunun farkında olarak gururlanıyorsun. Cinsellikteki yüksek performansınla seksi duruşunu pekiştiriyorsun. Kendini öven biri olmasan da özgüvenli tavırlarınla bunu belli ediyorsun.

Yay (Esprileri)

Burçlar aleminin en sempatik ve sevilen insanları arasında yer almak, senin için mutluluk verici olmalı. Hayata dair her detaydan eğlence çıkarmayı başarıyorsun. Senin iyimser bakış açın başkalarına da ışık saçıyor. Derin zekanla sürekli ince esprileri yapıyorsun. İnsanlar da nokta vuruşu yapan şakalarınla keyifli zamanlar geçiriyor. Çok esprili olduğunun sen de farkındasın. İçten içe sen de kendine gülüyor ve zekanla gurur duyuyorsun.

Oğlak (Çalışkanlığı)

Ulaştığın hedeflere genelde birilerinin desteği veya kayırmasıyla değil kendi emeğinle gelirsin. Çalışmayı, üretmeyi seviyorsun. Hırsınla iyi yerlere gelmeyi başarıyorsun. Tüm bunları belli bir program ve sıkı bir disiplinle gerçekleştiriyorsun. Kolay elde edilen kazanımlar seni heyecanlandırmıyor. Azim ve fazla mesaiyle kazanmak sende tatmin yaratıyor. Emeğinin meyvelerini toplarken çalışkanlığınla gurur duyuyorsun. Senin en büyük referansını azmin oluşturuyor. Başarının tesadüf olmadığına inananlardansın.

Kova (Zekası)

Alternatif fikirler geliştirmede senin eline kimse su dökemez. Her konuyu mantık süzgecinden geçirerek ele alıyorsun. Emekten ziyade pratik zekanla öne çıkıyorsun. Zehir gibi bir hafızan ve muhteşem bir iletişim kabiliyetin var. Olayları çok başarılı analiz ediyorsun. Mütevazı kimliğin övünmene izin vermese de aklını sen de beğeniyorsun. Zaman zaman yaptığın bir takım çıkarımlarla ne kadar da kesin bir zekan olduğunu kanıtlıyorsun.

Balık (Yaratıcılığı)

Sanatsal dokunuşlarınla el attığın her objeye estetik zenginlik katacak potansiyeldesin. Hayal dünyanın gelişmişliğini objelere yansıtmayı başarıyorsun. Yaratıcı mesleklerde ortaya enfes işler çıkarırsın. Artistik yeteneğin seni gururlandırıyor. Yaratıcılığın kaymağını yerken estetik bir iş çıkarmak seni keyiflendiriyor. Hüzünlüyken geliştirdiğin projeler daha orijinal oluyor. Pişirdiğin yemeklere, yaptığın dekorasyonlara, çizdiğin resimlere sanatsal inceliğin yansıyor. Bunlara bir miktar da romantizm tuzu serpiştirdiğinde duygusal yönünün avantajını yaşıyorsun.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.