Burçların Kalbine Giden Yollar!

Kimisinin için çocukluk düşü, hayallerini süsleyen peri masalı, kimisinin korku dolu tünelidir aşk! Köşe bucak kaçarken kimileri öcü görmüş gibi, kimisi peşinden koşar aşık olduğunun; dünyada başkası yokmuş gibi! Anlayacağınız dünyanın en karmaşık yolu, insan denen şahsına münhasır canlının kalbine gidendir!

Koç       

Yürekleri ağızlara getiren, cesaret gerektirecek kadar büyük tehlikelere göğüs germeli ve teknik bilmeli Koç’un kalbine giden yolu arayan biri! Formula 1 pistini toza katıp, hızıyla herkesi şaşkına çevirmeli. Mücadeleden galip çıkıp, yolun sonundaki ödülü kazanmalı! Mağlubiyeti hiç tatmadan, Koç’un kalbine kurulmalı!

Boğa    

“Nasıl keyif sürülür?” sorusunu açıkça yanıtlayan, koca bir nehri rafting yaparak, enerji tüketen kulaçlar atıp yorgun düşerek, sürat motorlarıyla risk alarak değil, saltanat kayığında keyif çatarak geçmeli ve onu ilk limanda bekleyen Boğa’nın kalbini sıcacık sarmalı! Uzun ziyafet sofralarında lezzetli yemekleriyle karnını da kalbini de doyurup yarının gelişini bugünden göstermeli!

İkizler  

İkizler’in kalbi en karmaşık labirentlerin çıkışında saklıdır! Yolu da akıl almaz ölçüde çetrefilli. İkizler’in kalbinin sahibi hem oldukça zeki olmalı, en karmaşık durumların içinden kolayca çıkacak kadar! Hem de derinlerine inip, İkizler’i de bu güçlü duygunun yamacına çağırmalı. Bir de zordur İkizler, çabuk sıkılır, gönlü birinden diğerine sık geçer! Ancak uzunca bir yolculuktan yorulmadan çıkan biri bulabilir kalbinin yerini!

Yengeç

Yengeç’in kalbine giden yol, nikah salonundan, düğün alayından, duvaktan, yaka çiçeğinden geçer! Bir de tabi ki tatlı bir evlat hayalinden. Evleneceği günün heyecanını taşıyan, düşlerinde çoktan pembe panjurlu evine uygun dantelleri örmeye başlayan ve şefkatle sevdiği eşiyle bu dünyaya kök salmak isteyen bir aşık olmalı, kalbinin yolunu arayan kişi! Ailesine sahip çıkıp, korunaklı limanlarda yaşatmalı!

Aslan   

Tabi ki en ışıklı sahnelere yakışan, sevenini her gün misline katlayan, lüksten ve kaliteden bir an olsun ödün vermeyen biri olmalı Aslan’ın kalbine gitmek isteyen kişi! Kırmızı halıdan tüm gösterişiyle geçmeli, tüm kameraları hayranlıkla kendine çevirmeli. Ve tabi ki çok sevip, ilgi okyanuslarında yüzdürmeli Aslan’ı ve tüm ihtişamıyla konuk olmalı hayatına!

Başak  

Hazırsanız, son derece itinalı ve stratejik adımlar gerektiren, aksi halde ölümcül sonuçlar doğuran bir yola giriyoruz, burası Başak’ın kalbine gitmenin yolu ve bir mayın tarlasının sonu! Hata payı sıfır, kusura zaten müsaade yok! Zorlu ve dikkat gerektiren bir yolun sonu aydınlık olsa da geçmesi oldukça meşakkatli! Başak, mükemmeliyetçiliği ile kalbine girmek isteyeni öncelikle hizaya sokar, sonradan problem yaşamamak için şartlarını peşinen sunar!

Terazi  

Terazi’nin kalbine giden yol biz diyelim Paris moda haftasından siz deyin Milano sokaklarından geçer! Bir de en şık podyumlarda atılan zarafet dolu adımlardan, güzellik iddialı bir şıklık ve bebeksi bil güzellikten geçer! Terazi estetik anlamda onaylamak, görünüşüne kapılıp kalbinin kapılarını bir çırpıda açmak ister! Zor değil, Terazi’nin kalbine giden yol, kendine özenden geçer!

Akrep  

Tabi ki en gizemli kuytuların derininde, dehlizlerin dibinde, en ışıksız geçitlerde önünü görmeyi öğrenmeli önce Akrep’in talibi ve kalbe giden yolu önce sezgileriyle keşfetmeli! Yoksa tehlikeye atılır, yolunu şaşırır! Akrep’in iç dünyasına yolculuk etmesi, derin duygularını görünür hale getirmesi gerekir müstakbel sevgilinin ve arzuyla isteyip, şehvetle çağırması!

Yay

Ya yamaçtan koşar adım atladığı anda ya okyanusların dibine daldığı sırada ya da tam da çığlığın koptuğu o anda roller coaster’in tepesinde yakalamalı Yay’ı, maceracı ruhunun görünür olduğu zamanda, tabi ki yan paraşütte olmak koşuluyla! Yay’ın kalbine ne sevginle ördüğün bir köprü gider ne çeşit çeşit yemekler, varsa heyecan yoksa macera! Yay’ın kalbine talip olan, kapılıp gitmeli fırtınanın akışına!

Oğlak   

Oğlak’ın kalbine giden yol; sonsuza uzanan bir gökdelenin asansöründe olmaya benzer! Hem merdivenleri çıkmak için fazlaca efor harcamamalı, kafasını çalıştırıp zekice bir yol bulmalı! Duruşundan ödün vermezken bir yandan, durmadan kendini geliştirip başarısını perçinlemeli! Oğlak kalbini ucundan gösterip başlar kariyerinin zirvesine doğru tırmanmaya! Kalbine girmek isteyen, nasılsa gördüm deyip salıverirse kendini geçmişe gömülür, gece gündüz çalışıp Oğlak’ın gözünde de gönlünde de sayısız takdir kazanırsa, sevgisini kazanır!

Kova    

Maalesef! Çıkmaz sokağa girdiniz, bu yolun sonu duvar! Kova’nın kalbine girmek için türlü yollar, farklı yöntemler dener, tam yolun sonunu gördüm diye hevesle hızlanır ancak ne yazık ki kayaya toslarsınız! Hiç kolay değildir ömürlük bir ilişki için Kova’yı tavlamak! Zihninde türlü mesele kol gezer, sevgiden anladığı arkadaşlığın ötesine geçmezken, ona koşmak, hava boşluğunda salınmak gibi beyhude bir uğraş olarak kalır yalnızca.

Balık    

Bedenden kısa bir müsaade isteyip, dünyadan el etek çekip, zihinsel alana yapılan aşk dolu bir adımla başlar Balık’ın kalbine giden yol! Bir tür astral seyahattir aslında. Tümüyle zihinsel, idealize olmuş bir aşkta, taraf olmak da var bitaraf olmak da! Balık’ın hayallerine yakınsadığın sürece kalabilirsin onun hayatında, yoksa yerin Balık’ın kalbinin çok uzağında kalır, orası da her zamanki somut dünya! Balık’ın kalbine gitmek için büyülü bir geçit bulman gerekebilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Çok ilginç değil mi benim güneş kova yükselen ikizler ay terazi olmam yani kova ulaşılmaz, ikizler zor ulaşılır, terazi kolayca ulaşılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir