Burçların Kadınlarına Asla Söylememen Gereken Şeyleri Açıklıyoruz!

Şiddetin şekli, yönü, geldiği yer sürekli değişiyor değil mi? Kadınlar erkeklerden ve kadınlardan şiddet görürken, şiddetin şeklinin fiziksel olması da gerekmiyor artık. Psikolojik şiddet de son zamanlarda epeyce gündemimizde yer alıyor. Acımasızca söylenen bir söz, adice hazırlanmış bir ima ya da tamamen patavatsızlıktan kaynaklanan bir gaf karşıdaki kadının bütün gününü, bazen günlerini ve hatta haftalarını mahvedebiliyor. Biz de buradan yola çıkarak bu içeriğimizi hazırladık. Kim bilir belki birilerinin dikkatini çeker de artık bu tarz cümleler kurmaktan vazgeçerler.

Koç Burcu Kadını İçin “Çocuk Gibi Davranıyorsun” Dememelisin

Koç burcu kadını canlıdır, eğlencelidir. Enerjik bir ateş topudur. Girdiği ortamı ayağa kaldırır, mutlu eder. Mücadelecidir ve elini değdirdiği her yere umut aşılar. Taze hevesleri olduğu için çocuksu halleri vardır, hırslı ve oyuncu halleriyle dikkat çeker ama çocuk gibi davranmaz. Bu nedenle Koç burcu kadınlarını aşağılamak, onları geriye çekmek için “çocuk gibi davrandığını” söyleme kozunu kullanmaya kalkmamalısın!

Boğa Burcu Kadınına Gözlerini Dikerek “Kilo Almışsın” Dememelisin

Boğa burcu kadını uysaldır, sakindir, bulunduğu ortama uyum sağlamak için elinden geleni yapar. Huzur bozan olmamak için çaba harcar ve hatta huzurlu ortamı sevdiği için ortamın huzurunu yükselten de odur. Yemek yapmayı ve yemeyi de seven gurme damaklı bu kadına, “kilo almışsın” diyerek vurmaya kalkmamalısın. Kilodur, herkes alır, herkes verir. Bunu bil ve olur olmadık yerlerde karşınıza çıkan insanlara bunu söyleyerek psikolojilerini bozmaya çalışma!

İkizler Burcu Kadınını Ezmeye Çalışarak “Bir Gün de Normal Giyin” Dememelisin

İkizler burcu kadını farklıdır, marjinaldir. Kendisini ifade etme şekilleri çeşit çeşittir. Kendisini,  konuşarak anlatarak ifade edebileceği gibi, saçıyla başıyla, makyajıyla, giyimiyle kuşamıyla da gösterebilir. An be an değişiklik gösterebilen İkizler burcu kadını, kendini daha iyi ifade edeceğini düşününce isterse dekolte de giyebilir, isterse başını da örtebilir. Şortunu da giyebilir, tuniğini de. O nedenle tek bir giyinme tarzı varmış ve doğrusu tek bir taneymiş gibi, ona “normal giyin” diyemezsin!

Yengeç Burcu Kadınına “X Kişi Bunu Daha Güzel Yapardı” Dememelisin

Marifetli ve anaç Yengeç burcu kadını, tam “yemeyip yedirir, giymeyip giydirir” diyebileceğimiz fedakârlıkta insanlardır. Sevdikleri için yapmayacakları şey yoktur. Çok yorularak seni evinde ağırlamak, misafir etmek istedikleri bir günde, bütün enerjilerini evlerini temizleyip sana çeşit çeşit yemekler hazırlamak için kullanmışken ona x kişiyi övmemeli ve yemeği daha iyi yapacağını söylememelisin.

Aslan Burcu Kadınına “Bu Ruj Sana Yakışmamış” Dememelisin

Güzelliğine ve görünüşüne epey dikkat eden Aslan burcu kadını, bu özellikleriyle dikkat çekmek için elinden geleni yapmayı sever. İnsanlar onu görsün, fark etsin, beğensin ve takdir etsin ister. Ne kadar dikkat çekerse çeksin, ne kadar iltifat alırsa alsın, hep daha fazlasını ister. Bu kadına kalkıp da gerçek olmadığı halde “bu ruj sana yakışmamış” gibi cümleler kurmamalısın!

Başak Burcu Kadınına “Kaşların Çıkmış” Dememelisin

Güzelliğine ve görünüşüne dikkat eden ve bu konuda epey mesai harcayan bir başka kadın da Başak burcu kadınıdır. Bakımlıdır, süslüdür. Yeni çıkan kremleri, yağları iyi bilir. Yüzüne vücuduna kullanacağı ürünleri özel olarak seçer. Kuaförüne gider, bakımını aksatmaz. Bu konuya bu kadar emek harcayan bir kadının karşısına geçip, hıncını alır gibi “kaşların çıkmış” diyerek onu vurmaya çalışmamalısın!

Terazi Burcu Kadını İçin “Yaşından Büyük Görünüyorsun” Dememelisin

Başkalarının fikirlerini önemseyen ve onları oldukça ciddiye alan Terazi burcu kadını dış görünüşü konusunda bir hayli takıntılıdır. Dışarıya güzel görünmek ister, hakkında güzel konuşulsun ister. Bu nedenle ona kalıp da “yaşından büyük gösteriyorsun” dememelisin. Terazi burcu kadını takdir edilmemekten, takdir görmemekten nefret eder. Kaldı ki bu cümle kalıbı bırak takdir etmemeyi, direkt gömme klasmanına giriyor.

Akrep Burcu Kadınına “İstesem Bir Sürü Kız Bulurum” Dememelisin

Takıntılı Akrep burcu kadını ile sevgiliysen, ona hava atmak bile olsa “istersen bir sürü kız bulabileceğini” söylememelisin. Bu cümlenin çok incitici olmasının yanında verebileceği onlarca çok büyük zararı da var. Akrep burcu kadını unutmaz, kindardır. Takip eder ve intikam almak ister. Onu üzmek istemezsin, değil mi?

Yay Burcu Kadınına “Kadın Olduğun İçin Bilemezsin” Dememelisin

Yay burcu kadını en bilgili ve en entelektüel kadınlardan biridir. Çok okur, çok gezer, çok araştırır, çok bilir. Genel kültür programlarının müptelasıdır. O nedenle kalkıp da bu kadına “bilemeyeceğini” hatta “kadın olduğu için bilemeyeceğini”, “kadınların limitlerinin bir yere kadar olduğunu” falan söylemeye kalkmamalısın!

Oğlak Burcu Kadınına “Ayın Yine Malum Günündeyiz Galiba” Dememelisin

Geldik sadece Oğlak burçlarının değil, tüm kadınların en nefret ettiği cümleye. Ağır başlı, ölçülü ve kurallara uyan bir Oğlak burcu kadını, “malum günü” ile ilgili bu şekilde açık konuşulmasından hiç hoşlanmaz. Sadece regl dönemlerinde insani duygulara sahip olabileceğini ve haksızlığa sadece o zaman karşı çıkabileceğini düşünen insanların bu cümlesi, gelenekselci Oğlak burcu kadınlarını derinden etkileyen talihsiz bir cümledir.

Kova Burcu Kadınına “Sen Nereden Bileceksin” Dememelisin

Yetenekli ve zeki Kova burcu kadını da meraklıdır ve bilgiye açtır. Entelektüel yapısı nedeniyle de sürekli okumaya ve öğrenmeye yönlenir. Kova burcu kadınının en sevmediği şey bilgi birikiminin küçümsenmesidir. Bu nedenle Kova burcu kadınını yetersiz hissettirecek bu tarz cümleler kurmaktan kaçınmalısın!

Balık Burcu Kadını İçin “Bu Kadar Duygusal Davranma”

Bütün kadınlar içi bir başka kâbus cümlesi olan “bu kadar duygusal davranma” cümlesi kendisini en fazla iş yerinde ve çoğunlukla bir patronun ağzından çıkarak gösterir. Zaten kadın olarak sürekli duygusallıktan vurulmaya çalışılmak bir yana, Balık burcu kadınları gerçekten duygusal ve naif kadınlardır. Bu nedenle onları “duygusallık” gibi bir konudan vurmaya çalışmamalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.