Burçların İndirim Çılgınlığı!

İhtiyacı olsun olmasın çoğu insan indirim görünce duramaz, bedava bulmuşcasına bir coşkuyla kredi kartı limitlerini zorlamaya koyulur! İster eşek yüküyle olsun paran ister bozuk musluktan canı isteyince damlayan bir yağmur tanesi kadar, herkes sever indirimi, herkes peşler! Peki burçlar dünyasında kimler indirimdeki hangi ürünü kaçırmaz!

Koç

Tüm gününü tükenmez bir telaş içinde, yeni fikirlerinin heyecanında, durup dinlenmeden, oturup soluklanmadan geçiren Koç, rahatına pek düşkündür. Şık görünmek için tabanlarını sızlatmaz, sıkışık kıyafetler içinde hareketlerini kısıtlamaz. Kadınının makyajı, erkeğinin bakımı saatler almaz, pratiklikte Koç’un üstüne burç tanınmaz. Hal böyle olunca ayakkabının en rahatını giyer, hazır da indirimdeyken şimdi ne gerek var demez, ayağına giyer yoluna devam eder.

Boğa

Dokuların uzmanı, kokuların bir solukta baharatlarına ayrıştıranı, gurmelerin de damak tadı en iddialısı Boğa burcu insanlarından çıkar! Elbisenin ipeğini, parfümün her duyuya hitap edenini sever! Bütçesinin sıkı kontrolcüsü olan, parasını çarçur etmemek konusundaki hassasiyetini her alanda koruyan Boğa, indirimsiz ürünü zaten almaz! Hiçbir eşyaya ederinden fazla ödemeye eli varmaz, ateş pahası parfümlerle mis gibi kokar ancak daima indirim günlerini kovalar!

İkizler

Varını yokunu kitaplara yatıran, evinin her köşesinden kitap fışkıran, sorsan hepsinden üçer sayfa okumuş olan İkizler, sahaflarda gezmeye bayılır. Kitap evlerinin kampanyalarını, fuarların tarihlerini takip eder, ne yapar eder evini kütüphaneye çevirir. İkizler esasen alışverişin her türünü sever ama gönlü çok çabuk geçer. Aslında kitap kiralasa bütçesi nasıl da rahatlar ama İkizler aynı zamanda kitaplarla yaşamayı sever! İndirim varsa bir gün okurum niyetiyle yüklerce kitap alır!

Yengeç

Otobüste midesi bulanan olur diye minik bir kolonya, olur da lazım olur diye çok amaçlı bir çakı, tansiyonu oynayan şekeri düşene atıştırmalık, tabi ki peçete, belki okurum diye bir kitap, olur da isteyen olur diye türlü gereç bulunan çantası bavuldan hallicedir. Bir de aile fotoğrafı, babadan kalma uğur çakmağı, anneden yadigâr gözlük kabı derken liste uzar gider! Hal böyle olunca indirim varsa Yengeç direk çanta reyonuna gider!

Aslan

Aslan takıp takıştırmaya, mücevherin en sarı yaldızlısına, taşı tuşu çıngıraklısına bayılır! Zaten az gösterişi varmış, ışığı hiç göz almazmış gibi aksesuarlarıyla da kafaları bir güzel karıştırır! Evinde bilmem kaç çekmecesi takıyla tıka basa dolu da olsa Aslan’ın gözü vitrinden, gönlü yeni çıkan en büyük kolyeden eksik kalmaz! İndirim yazısını gören Aslan yönelir takıların göz aldığı köşeye, ne elini korkak alıştırır ne gözünü abartılı olandan kaçırır, sepetini tıka basa doldurur!

Başak 

Bir pimpirik eseri, öyle indirimde diye her ürünü cildime sürmem diye racon keseni, dili de pek sivri Başak indirimde soluğu nerede alır? Tabi ki bitkisel kozmetik köşesinde! O çoktan organiğin yüzdesi en yükseğini, kimyasalın k’sinin değmemişini bulmuş, malum markayı zihninin ucuna koymuştur! Her indirim dikkatini çekmez, takipte olduğu ürünlerin indirim günlerini de pas geçmez! Maskeler, temizleme jelleri, sıkılaştırma tonikleri, pamuklu mendiller, en yumuşak dokunuşu vadeden kremler; Başak en çok da sterilizasyonu için ürün alır!

Terazi

Terazi’yi ipek elbisesiyle doğdu, ilk dansına papyonsuz çıkmamak için perdeyi biraz geç açtı; sananlar yok değil! Bu insanlar ne giyse olay, ben de yaparım diyene sadece söylemesi kolay! Sanata olan yatkınlıkları ve muazzam estetik algılarıyla Terazi’ler modanın öncüsü, renklerin ahenkle dans ettiricisi. Hal böyle olunca Terazi mağazalardan beri gelmez, almasa da sezon ürünlerine şöyle bir göz gezdirip notunu verir, indirim varsa Terazi’nin elinden hiçbir tasarım elbise kurtulamaz!

Akrep

Akrep’in gizemine kapılmayan, kocaman gözlüklerinin, iri şapkalarının ardından görünen gözleriyle büyülenmeyen yoktur! kendinden auralı Akrep karanlık tarafıyla görende merak uyandırır, tabi görünümüne iliştirdiği kıyafet ve aksesuarlarıyla iddiasını da tılsımını da katlar! Olmazsa olmazı güneş gözlükleri indirime girdiyse, en büyüklerine uzanır eli, en koyu renkte camlılarından yana yapar tercihini! Stilini tamamlayacak şapkalara da hayır diyemez Akrep!

Yay

Yay kısıtlı bütçesinden dolayı evinde oturup aklını seyahate çıkarmak yerine, ucuza bilet almanın türlü yolunu çoktan bulmuş, tüm hava yolu şirketlerinin promosyon günlerinden haberdar olmak için yedi düvele haber salmış, her noktaya iletişim bilgisini bırakmıştır! Hava yolu demir yolu, kara yolu ayırt etmeksizin biletlerde karşılaştığı tek günlük bir indirim fırsatını tesadüf eseri yakalamak Yay’ı neşeye boğar, bavulunu hemen hazırlayan Yay, çabucak yola çıkar! Sonuçta gezilecek onca yer varken, zaman kaybetmeye gerek mi var!

Oğlak   

Oğlak ne parti kostümü alır ne hafta sonu için rahat bir şeyler ne türlü ayakkabı, gösterişli takı… işine yaramayan, kendini fazlaca lüzumsuz masrafa sokacak, kariyer basamaklarını adımlamasına fayda sağlamayacak hiçbir şeyi almaz! Aldığını da indirim günleri dışında almaz! Yazın kışlık, kışın yazlık dolabını düzer, kar çizmelerini güneşin alnında, mayosunu kışın ayazında fiyatlar tabana çekilince alır!

Kova  

Herkes kıyafet dener, ayakkabının güzeli için dükkan gezer, Kova teknoloji marketlerinde kendine yeni telefonlar, son çıkan bilgisayarlar, oyun konsolları seçer; saatler geçer Kova kolundan sürüklenmeden, “Mağazamız kapanıyor beyefendi!” diye kulağına üflenmeden oralardan ayrılmaz! Hal böyle olunca yeni çıkan tüm cihazlardan önce Kova’nın haberi olur, eline alıp kurcalayana, minimum tutarda maksimum hazza varana kadar, o yol nasıl biter, kavuşma anı nasıl yaşanır, siz düşünün! Film gibi yani ?

Balık

Gelişkin hayal dünyasını daha da canlandıracak bir yeni gerece ihtiyacı olmayan, uçuş uçuş elbiseleri, şair yelekleriyle sanat aşkıyla yanan Balık, ayakkabıların türlüsüne olan ilgisiyle bilinir. Bayılır topuklu, topuksuz, simli, pulsuz… çeşit çeşit ayakkabı deneyip çıkarmaya, indirim günlerine denk geldiyse cüzzi bir tutara almaya! Aklında yokken karşılaştığı indirim, Balık’ı bir başka mutlu eder! Zira Balık normalde indirim peşine düşmez, parasının değerini, bütçesinin enini boyunu pek hesaplamaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.