Burçların İlk Buluşmada Söylediği Yalanlar!

Her ilk tanışma yeni bir başlangıç sayfası gibi açılır insanın önünde! Şimdiye dek yaptığı hataları yapmamak üzere kendiyle sözleştiği ilk adım, biraz da maskelenir böylece! Peki huylu huyundan vazgeçer de köprüler geçilince muamele aynen devam eder mi? Orası meçhul! Bakalım hangi burç ilk buluşmada hangi maskesini takmış, hangi yalanlar birbiri ardına sıralanmış!

Koç       

Tüm gün aceleyle elli işi arasında koşturmaktan helak olan, aceleyle hazırlanıp, en kestirme yollardan gaz açıp ilk buluşmaya hızla varan Koç; kapıdan girerken koşar adımlarını sakinleştirir, heyecanını dindirip kalp atışlarını yavaşlatır, cool bir selamla sohbeti ele alır! Görenlerde sakin ve sabırlı biri olduğu ilk izlenimini bırakmaya niyet etse de gözü yemekte, kulağı müzikte, aklı konuşacaklarında olan Koç, aceleci beden diliyle kendini ele verir! Bir de kıskançlık nedir bilmem demez mi! Duy da inanma! Çok da sabırlıymış bizimki! Vale aracını geciktirince, taksi gelmekte gecikince, kızımız ağır hareket edince, işin aslı astarı çıkar ortaya, Koç bu sakin kalamaz, sabır edemez!

Boğa    

Kaliteden ödün vermediği muhakkak! Keyfinden kalkıp, uzun uzun hazırlanıp, parfümünü bol, tarzını spor tutup, Boğa nihayet davranır ilk buluşma için evden çıkmaya! Tüm gününün çok yoğun geçtiğini, oradan oraya koşturduğunu, kusura bakmasın geç kaldığına ama işlerinin çok tempolu olduğunu anlatır, yersen! Önceden planını yapmış, işini şansa bırakmamış, hesabın kontrolünü ele almıştır! Bir de bonkör havasına girmez mi! Dili de susmaz, şöyle cömerdim, böyle elim açık! İlişkilerimde sahiplenmek nedir bilmem, kuşlarımı kafese koymam! Herkes kendi hayatını yaşasın isterim! İlk buluşmada gönülleri çeldi tabi, eli açık, özele saygılı, özgürlükçü; daha ne olsun! Hanım kızımız henüz bilmiyor tabi, yarın kesenin ağzı kapanacak, ilişki aşka esir olacak!

İkizler  

Buluşmanın kalabalığına, baş başasına, ilkine, sonuna alışık İkizler, hiç heyecan yapmaz! Zilyon arkadaşından en az üçüne rastlaması muhtemel buluşmasında görünüşünde değişiklik yapmaz! Önce mekan sahibiyle, garsonuyla, tesadüfen gördüğü ahbabıyla selamlaşır, sosyalliğiyle şöyle bir gönülleri kazanır!  Sonra alır sazı eline, anlatır da anlatır! Bir de “Karşımdakinin fikirlerini dinlerim!” demez mi! Henüz onay sözcüklerinden bir kelime öteye geçememiş müstakbel sevgili şok! Eli yemekte, dili sohbette, gözü oynaşta İkizler; kendi dahi inanmadığı son şakasını yapmadan geceyi sonlandırmaz! Zekasına hayran oldu, sohbetinden keyif aldıysa, bir dahaki buluşmayı da garantilemek niyetindeyse, yapıştırır yalanın assolistini; “Çok sağdığımdır!”

Yengeç

Bir gece önceden hazırlıklar hızlanır, buluşulacak müstakbel sevgilinin fotoğrafı yakınlarca onaylanır, herkes buluşmanın yerini zamanını bilir, tesadüf süsü verilecek karşılaşmalar önceden hazırlanır, Yengeç en büyülü bakışlarını kuşanır, çocuklarının anasına doğru yol alır! Önceden restoranda yerini alır! Kendine, ceylanı ürkütmemek için tüm telkinlerini yapar, misafirinin sırtının rahatından, koltuğunun yumuşağından, yemeğin yanmamış yağından emin olur, ilk intiba için seçtiği cümleleri özenle sıralar! “Alıngan insanları da hiç anlamam, hayat şakalarla, eş dostun senin için yaptığı onarıcı eleştirilerle güzel, ben kolay kolay alınmam, istediğin kadar açık olabilirsin!” der! Kendi ipini bir güzel çeker, kız pası değerlendirir, topu doksana atarsa, vay Yengeç’in haline!

Aslan   

Aynaları çatlattığını, saatlerce özenle hazırlandığını, herkesi kendine hayran bırakmak için gösterişin beline vurduğunu çaktırır mı hiç? Asla! Burnu havada otururken koltuğunda, sohbete mütevazi olmanın erdemiyle başlar! Restoranın en güzel masasına gururla kurulur, bir yandan bıçağın yansımasında kendini seyreder! Halkını mağrur gözlerle selamlar, müstakbel flörtüne çaktırmasa da tepeden bakar! Bu iş olur derse, rolünü hiç bozmaz, kurduğu oyuna devam eder! Malum sahnelerin yıldızı, teatral yeteneklerin üstadı Aslan istemezse gerçekte kim olduğunu bilen olmaz! O da yalandan kim ölmüş der, egolarından sıyrılmış, komplekssiz bir insan olduğunun altını çizer de gözler yalan söylemez!

Başak  

Stresi burnunda, kaygısı eşik ihlalinde olan Başak, son dakikaya kadar, “Karnım ağrıyor galiba.”, “Hasta mı oluyorum yoksa?”, “Ertelesem de gitmesem mi?”; ihtimallerini zorlar, sonunda elleri titrese de kendini buluşma yerine atar! Onca işimin arasında nereden çıktı şimdi bu, ne işim var benim burada diye homurdana homurdana yerini alır! Tanışmanın ilk dakikalarını gözlem yapmak için pusuda geçirir, kulaklarını dört açar, gözlerini çok açar! Müstakbel sevgili, üstü başı düzgün, bakımı yerinde, temizi pak testinden geçtiyse; azıcık yalanın kime ne zararı olabilir diye içini de rahatlattıktan sonra; konuya uygun örneği bol bir hikaye bulur Başak, kendi payına düşeni bir güzel alır konuyu orada kapatır! Cesaretini toplar, bir çırpıda; “Ben insanları kusurlarıyla severim, eleştirmeyi hiç sevmem!” deyiverir. Bir süre duraksar, kulaklarına inanamadığı yalanını söylemiş kurtulmuş halde, eleştirilerine başlar!

Terazi 

 

Acaba ne giysem, hangi ayakkabıyla kombinlesem, taksi mi çağırsam, kendi aracımı mı kullansam, yoksa hiç mi gitmesem? Zihninin her bir hücresine ayrı bir soru işareti kondurur, eşinden yardım, dostundan destek alır, kendini son karara bağlar, buluşma yerine yol alır! Hangi masaya oturacağının kararsızlığında kendini bir yere ilişiverir, harika sohbetine başlar, ikilinin diyaloğunu bir ahenk sarar! Doğarken kararlarını rüzgara bırakmış, kelebek kanadına takılıp huzuruna bakmış Terazi, azıcık diplomasiden kimseye zarar gelmez düşüncesini sürdürür! Sonuçta uyum böyle böyle yakalanıyor diye kendini nasıl olduysa ikna eder, “Ben ne istediğini çok iyi bilen, kararlı biriyim!” der. Henüz ne yiyeceğine karar verememiş, gözü yan masadan kalkmamış Terazi’nin sözü, tavrıyla hiç örtüşmez! Sohbetin bir ucundan girer, öbüründen çıkar gider!

Akrep  

Hiç tanımadığı biriyle buluşmak mı? Akrep için harika bir deneyim olurdu ama maalesef çoktan araştırmalarını yapmış, müstakbel flörtünün anne kızlık soyadının üçüncü harfini not almış, şeceresini dökmüştür! Astroloji haritasını çıkarmış, karakterini yorumlamış, kişiye özel kostümünü giymiş, yeni ve istendik kimliğine bürünmüş, olası aksilikler için önlemlerini iç ceplerine doldurmuş, içine sularını serpmiş ve olay yerine intikal etmiştir! Bolca dinler Akrep, konuşma sırası ona gelince güldürür; “Şüpheci insanların kendilerine yaptıkları eziyeti hiç anlamam!” diyerek, en masum bakışıyla kendine inandırır! Değil mi, insan içini kurtların kemirmesine nasıl göz yumar? Akrep insanlara sonsuz güvendiğini sözlerine ekler, sohbetini yıldızlı pekiyi ile tamamlar!

Yay

Aklı kim bilir hangi felsefi diyarda, bir ayağı yolda, bir eli havada Yay, iki arada bir buluşma tutturur! Kim ister rüzgarla esen, gidince gelmeyen, tez unutup kolay vazgeçen bir sevgili tembihlerini kulağına küpe eder, kara gözüne siyah gözlükler çeker! Madem böylesi makbul, abartmaya da huyu müsait, verir gazı çiçeği burnunda flörtüne! Neymiş efendim ilişkiye en uygun insanmış, sevdiğinin elini bir an olsun bırakmazmış! Ondan ayrı gün geçirmez, duygularını çağlatır da durulmazmış! Yay cümle alemi inandırdığı bu yalana, kendini öyle bir kaptırır ki bir süre en romantik sevgili rolünü üstlenir! Ta ki, kendi ördüğü duvarların içinde sıkışana dek! Kendi düşen Yay ağlamaz ama bağlasan da durmaz!

Oğlak   

Patronunun saygısını, çevresinin itibarını, arkadaşlarının onayını çoktan alan müstakbel flört için Oğlak safında heyecan doruğa çıkar! Gözlükler yerini lense, takım elbise ise ciddiyetini sürdürecek ama rahat da görünecek bir başka giyime bırakır! Oğlak buraya gelmişken ziyaret ettiği olmayan arkadaşından, iş çevresinin ona yaptığı gerçek olmayan harika sürprizden, hafta sonlarını eğlencede nasıl da keyifli geçirdiğinden bahseder! Oğlak önceden tembihlenmiş, işini rafa kaldırması öğütlenmiş, ilişki için vaadi bol tutması konusunda ikna edilmiştir! Madem öyle der Oğlak da açar yalan kesesini; yan masada yemek öncesi ekmeğini tırtıklayan bir çocuk görür, içini parçalar, duygusallığından dem vurur! Pek olmaz ya sonuçta Oğlak spontane yaşar, o an içinden öyle gelmiştir!

Kova    

Sen git ilk buluşmayı silikon vadisinde yap, günün etkinliğini 7D sinema olarak ata, flört diye çık arkadaş sohbetine bağla, sonra yok ben ilişkisiz yaşayamam, hayallerin romantik prensiyim! Gözünde VR gözlükler, altında oynayan koltuklar, dövüşlü savaşlı filmler, ne romantik ama! Mumlar da elektronik zaten! Saçları bir şekil, gömleği ayrı cins, bir de demez mi sıradan biriyim! Koca bir kahkahayı yüzüne vurası gelir elinden kaçırdığı müstakbel flörtünün ama, mesafesini aşıp pek de gülemez! Sohbet Kova’nın öyle değil böylelerinden, ama, fakat, lakinlerinden kurtulup üç cümle öteye geçemez, bir de demez mi muhalefet eden insanlardan hoşlanmam! Küs o zaman kendine, kes ilişkini!

Balık

Düşlerinde çoktan buluşmanın en mistiğini tasarlamış, beklentilerini galaksinin yıldız kuyruklarına bağlamış, anlaşılmayacağım kaygılarını sırtına asmış Balık, toplar cesaretini varır buluşma yerine! Zihninin el değmemiş kuytularını, dokunulmamış masallarını yabancılardan gizlemek için bir güzel kilitler, istendik olanlarını cümlelerine bezer! İlk buluşmada gözlerini kapar, vazifesini yapar! Koltuğunda dimdik oturur, puslu bakışlarını olabildiğince keskinleştirir, tam bir realistim der inançla, “Sorumluluklarımı bilir, ayaklarımı yere sağlam basarım!” der ama kendi de pek inanmaz bu koca yalana! Küçük bir sessizlik, düşlerini gıdıklayacak bir koku, hayallerine davette gecikmeyen bir melodi çalınırsa ruhuna, Balık derhal geri döner Balık’lığına!

Bir Yorum Bırakın
  1. Yay burçlarını hep kesin ayrılacak diye anlatıyorsunuz. İnsan hayatında bir kez aşık olur ve o kişiyi bulana kadar yanlış insanlarla sevgili olup onlara sorunlar çıkana kadar iyi davranır. Bir yay burcu sadece aşık olacağı tek insanı bulana kadar özgürlüğüne düşkün oluyor, diğerleri terk ediliyor diye bizi böyle göstermeyin artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir