Burçların İçindeki Şeytan!

“İçimizde şeytan var… Can kırıkları var. Nefret var, yalanlar var… Bir yanımız bizi çoktan terk etmiş, kaçıyor…” diyor Sabahattin Ali, Şeytan’ı ötelerde arayıp, aynaya bakmayanlara! Peki burçların içlerindeki şeytan kendini nasıl görünür kılıyor?

Koç

Aklı pek şeytanlığa çalışmaz, en dolaysız yolu seçer, hiçbir dalavereyle yüzleşmekten çekinmez, direkt cezalandırmayı tercih eder! Strateji yapmaz, plan kurmaz! Patavatsızlığıyla nam salan Koç, kötülük olsun diye can yakmaz. Aceleciliğinin, bencilliğinin kötü sonuçlar doğurduğu olur! Ancak Koç’un kötülüğü, kurgulanmış değil aksine az düşünülmüş bir eylemin yanlış sonuçlanmasındandır! Koç dediğin azapta şeytanını derinlerinde saklar, gün yüzü göstermez!

Boğa

Hiç inkâr edilmesin Boğa inattır, kıymetli malı paylaşıma kapalıdır ama durup dururken keyfini bozup, güvenli alanından çıkıp kötülük yapmaz! Velev ki yaptı, hayatına zor aldığı, çok sevdiği biri tarafından ihanete uğramıştır, bilin ki aslında kuyruk acısı vardır! O zaman da strateji yapmaz, rahatını bozmaz denen Boğa, kurar bubi tuzaklarını, alır öcünü! “Biz bilmiyor muyuz şeytani olmayı?” dercesine, el ele verdiği şeytanıyla, kötülüğün hakkını verir!

İkizler

Dalavere, üçkağıt, dümen, oyun… ne ararsan var! İkizler’de dil hızlılığı marifet. Sohbeti koyu, kafası zehir İkizler, onu buna, şunu ona katar, herkesi birbirine karıştırır. Övündüğü hazırcevaplığı bazen ateşli ok olur hedefi on ikiden vurur, can yakar! Sosyaldir, arkadaşı boldur, şeytan tüyünden zarar gelmez demeyin! Bazen tüyünü benimser, şeytani tarafını uyandırır, diliyle yılan gibi sokar, dedikodusuyla insan içine çıkacak yüz bırakmaz! İkizlerin sihri sözündedir, aman karanlık tarafına denk gelip, kara büyüsüne bulaşmayın, olmadık işler yaptırır, zihninizi bir güzel karıştırır!

Yengeç

Sevdikleri için o kadar fedakâr ki gözü kimseleri görmez! Yengeç’i al karşına düşmanı ol, ama sevdiğine, yakınına elini uzatma, işte o zaman şeytanlık neymiş, zifiri karanlıkta kalmak nasıl olurmuş öğrenirsin! O sevecen, koruyucu, yardımsever Yengeç gider, kıskaçları çıkar gün yüzüne! Pek müthiş empati kabiliyeti, tuzak kurucu olur, önce operasyon alanını güzelce belirler, sonra mayın tarlasının ortasında bırakır! Yengeç’in düzü sıcacık güneş, tersi dikenli teldir!

Aslan

Aslan karizması malum, bir adımıyla kendine baktırır, binlerce beğeniyi üstüne toplar şahlandırır! Gel gelelim bu tatlı büyü gün gelir, bileğine kelepçe vuran, köle eden bir tılsıma dönüşür, ne olduğunu anlamadan emrine amade oluverirsiniz. Pamuk prensesin elmalı cadısı misali, benden güzeli yok dediği dünyada aksiyle karşılaşırsa, güzeller güzeli Aslan’ın içinden kıskanç bir şeytani ruh çıkar, evrende tek kalana dek şeytan uyur, Aslan uyumaz! Kendine tabii olana sınırsız verici olan Aslan, baş kaldıranın celladı olur!

Başak

Ayrıntıda gizli şeytanı bir Başak görür şu dünyada, kâinatın en titizlikle gizleneni olsa da analitik zekalı, parçaları ayrıştırma üstadı Başak, gerektiğinde kimselerin bulamayacağı Şeytan’ı deliğinden çıkarır, en ayrıntılı stratejiyi kurar, şeytana pabucunu ters giydirir, kendi destan yazar! Çalışıp didinmeye, tüm sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmeye ant içmiş, ince işlerin çalışkan arısı Başak’ın hakkı Başak’a! Yoksa şeytan çıkar ortaya!

Terazi

Uzlaşamayan ilişkilerin medet kapısı, barışçıl buluşmaların melek Terazi’sinde şeytanlığın ne işi var diyenler; anlayamazsınız! İmza attığı tüm barışlar, yeni bir cezalandırmanın önüne geçer ve her uzlaşım bir kötüyü aklar! Terazinin şeytanı zeytin dalında gizlidir! Orta yol buluyormuş gibi görünüp, tüm yolları aynı kapıya çıkarır! Bu barış çubuğundan kimse kötülük beklemez, herkes peşine takılır! Aslında örtbas ettiği kötülüklerle, nice şeytanlar yollarına devam eder!

Akrep

Şeytani tuzakların mahzeni, karanlık planların derin dehlizi, intikamcı Akrep, akla gelmeyecek, en kötücül planların ev sahibidir. Hele bir aldatılsın, hele biri düşmanım diye Akrep’in kara listesine kazınsın, her kimse kendini Akrep ile şeytanın ikili şerrinden korusun, geçmiş olsun! Şeytanın aklına gelmez denen Akrep’in planlarına çoktan dâhil olmuştur!

Yay

Azrail orağı gözüne soksa biçilecek ot arar, şeytan burnunda bitse yol soracak sanır! Bana bir şey olmaz rahatlığıyla yaşayan Yay, o şeytansa ben de baş meleğim der, ne şeytan ona yanaşır ne o şeytana! Bir kötülük yapılacak, planlar kurulacaksa Yay’dan azat olmuş uzak diyarlardaki Şeytan keyfine bakar, tek tabanca Yay savaşlara bodoslama dalar, şansı yaver giderse hepsinden tek parça çıkar!

Oğlak

Hırsından doğan karanlık arzusuyla, gözü kör olur, fırsat bu fırsat, dümene şeytan oturur! Kendi çıkarı için zafere giden her yol mubahtır Oğlak’lar dünyasında. Artık rüzgârlar essin, denizler taşsın diye Poseidon’a mı başvurur, engeller önünden kalksın diye Hades’e mi? Tüm tanrıları ayağa kaldırır! Gözünü diktiği en tepedeki koltuğa henüz ulaşamamışsa, uyuyan Şeytan’ı uyandırır, kanını iyice soğutur, hesabını görür!

Kova

Şeytan’ın da bilmediği yok malum çok bilen çok yanılır, damlaya damlaya da göl olur! Kova’yı kim bir çırpıda anlamış ki içindeki şeytan karmaşalar olmadan anlaşılsın! Her şey normalken bilgisi övündüğü değil, övülecek yanıdır! Ama kimi zaman, birçok konuda derinlemesine bilgi sahibi olması, kısa süreli bir şeytan ziyaretiyle kibre dönüşebilir, Kova en iyi ben bilirim deyip elini masaya vurabilir! Eşitlikten, kavgasızlıktan yana Kova, ses yapmayı sevmez! Bazı zamanlar şeytanın oyununa gelir, zekâsı gibi keskinleşir, had bildirir!

Balık

Balık’ın tuhaf bir etki alanı, izahı güç büyülü bir rüzgârı vardır! Şeytani olsun diye yapmaz ama galaksisine açılan kapıdan göz ucuyla bakmak hipnotize eder, iyiler kötülere, dünler yarınlara karışır. Balık’ın hayal dünyası kendine kadardır, sınırlarına fazla girersen, kafan bulanır, sisin pusun ortasında kalırsın! Şeytani etkisiyle bilinen denizkızları Siren’lerin efsanevi melodik büyü etkisi, balıklara hastır, şakaya gelmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.