Burçların İç Seslerinden Mesaj Var!

Bazen elini korkak alıştırma der, bazen sakin olamayan şampiyonlara derin derin nefesler öğütler, uçurumdan atan da odur, kıyısından çeviren de! Kahkahaların yuvası, kahırların ana kucağı, seni sen yapan her duygunun derinlerdeki onayı “iç ses” kulak verilirse ihya eder! Bakalım hangi burcun iç sesi ne buyurur, kimlerininki palavralar uydurur!

Koç

Sen başarırsın, sen yapamazsan kim yapacak diye bas bas bağıran o iç sesin versin gazı yollasın seni pistlere, sen yaparsın! Kabını yırtan enerjin, tuttuğunu koparan azmin, bir de yüksek telden iç sesin var ki dur durak bilmiyor! Sen de bunu pek ala biliyor, kozunu büyük oynuyor, her mücadelenin yenilmez galibi oluyorsun!

Boğa

Disiplinli çalışmak nedir iyi biliyor, her işin sorumluluğunu almıyor ancak üstlendiğin işin hakkını veriyorsun, iç sesin biraz daha keyif yap derken, bazen kulağını tıkıyor, fazla mesaiye kalıyorsun! Kalma! Huzur diyorsa huzur, dinlen diyorsa dinlen, içten gelen gerçek olandır! Ne diyor seninki; hayat sıkılmaya üzülmeye değmez!  Acelelerini durağana, kaygılarını huzura davet eden iç sese, icabet gerekir!

İkizler

Duyuyor musun ne diyor iç sesin; “Bilgi güçtür!” sen de bu harika tespite kulak tıkamıyor, bilginin peşinden gidiyor, merakını besliyorsun! Bazen bildiklerimizin güce dönüşebilmesi için derinlikli olmaları gerekir! İşte bu noktada biraz fire veriyor, üstten üstten okuyup, kitapları raflara diziyorsun!  İç ses; anla, düşün, oku diyorsa vardır bir bildiği, her bilginin tadına bakmak değil, bir bilgide uzmanlaşmak lazım bazen!

Yengeç

Sezgileri çok güçlü, üst düzey empatik bir kimsesin, bunu ne kadar kullanıyorsun bilmiyoruz! Her zaman kalbinin sana doğru yolu göstereceğini unutma, iç sesinin lütfuna sırtını dönme! “Ailene güven, gerisini merak etme sen!” diyorsa ikiletme, tereddütlerini kapı dışarı et, anneciğinin diz dibinden ayrılıp, yaban ellere düşme!

Aslan

Görünür olup, daha fazla takdir toplamak, seni içsel olarak mutlu ediyor orası belli! Baksana iç sesin bile ne diyor; kendini göster, hayatın tadını çıkar, gerisi hikâye! Madem öyle, salla saçını, yap sahneni, göster kendini, topla alkışını, doldur ego çuvallarını, otur tahtına! Kim ne diyecek sana!

Başak

Evden çıkmadan ütünün fişi, doğalgazın vanası, kapının kilidi kalıyorsa aklında, dönüp bir kez daha kontrol etmeyi buyuruyorsa iç sesin, kulak ver! Sen tedbiri elden bırakmadıkça mükemmel burnunun dibinde biter, sırtın yere gelmez! Aman bu kadar pimpirik de hastalık hastası eder insanı diyenlere kapat kulağını, içsesine ver coşkuyu!

Terazi

Hiç mi asabının bozulduğu olmuyor, şöyle ağız dolusu bir haykırsam da neşemi bulsam dediğin gün de mi gelmiyor diyenleri duyma, kulağın iç sesinde olsun; Neşet Baba’nın da dediği gibi; tatlı dilli, güler yüzlü ol! “Herkesle de uzlaşılmaz ki tarafını seç kanka! Ben mi? O mu?” deyip seni tercihe zorlayanlara zarafetinle bir kez daha anlat, herkes uygun cümlelerle haklı, uzlaşı en büyük nimettir!

Akrep

Her şeyin sonunu görmeye kararlı, diplerde yaşamak konusunda ısrarcı Akrep, sınır da neymiş aşar geçerim deyip tabuları yıkıyorsun, belli ki az ile yetinmeyip yana yana çoğu arıyorsun! İç sesinin de dediği gibi ya hep ya hiç! Oldu olacak daya kulağını göğsüne, çek perdeleri! Oralar hep senin!

Yay

Pozitif düşüncelerinle kazanmadığın mükafat, ucuz yırtmadığın macera yok! Sen böyle dedikçe evren yanında oluyor, aklına gelmeyeni başına getirmek için özel muamele yapmıyor! Yüksek inancınla yaşar, iyimserliğini bir an olsun elden bırakmazsan, sana karada ölüm yok! Ne diyordu iç ses şair; iyi olur isen iyi şeyler gelir başa!

Oğlak

Emek olmadan yemek olmaz diye bas bas bağıran iç sesine güvenip, disiplini elden bırakmayınca nerelere geldiğini cümle alem gördü. Daha çok çalışmanı buyuruyorsa kalbin, anca çalış diyenlere inat değil, mevzu iç sesine itaat, sen çalış! Zirvelere özel helikopterinle, gürültü kıyamet çıkarken yayalara el sallar, en büyük hobim ne yapayım der, kafa yakarsın!

Kova

İtiraf et zaman zaman kendini dış kapının mandalı hissedip, ben neden herkes gibi sıradan değilim dediğin, üstün zekandan yaka silktiğin oluyor! Tam da o an; gözlerini kapat sana bahşedilmiş farklılıkları gözet, vazifeni yap! Sen toplumu bir araya getiren, alternatif çözümlerin ve yaratıcı zekanla asrın mucidisin! İç sesin haklı, farklı ol!

Balık

Amaaan Balık, azıcık mantıklı ol, gerçek dünyaya iniş yap, sorumluluk üstlen diye kafanda tencere çalanlara dön ve iç sesinin de dediği gibi; olursa olur olmazsa olmaz çok da şey yapmamak lazım de! Düşlerine mi dönersin, rüyaya mı yatarsın orasını bilmeyiz de sen bildiğinden şaşma! Bırak anlamasınlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.