Burçların Her Yıl Mutlaka Kutladıkları Özel Günler!

Neredeyse yılın 365 günü enteresan konularda özel günler kutlanır. Birçoğu kulağa absürt ve komik gelen bu günler sosyal medyada TT olur. Burçlar dünyası ise zevklerine ve bakış açılarına hitap eden özel günleri sever. Her sene bu vesileyle kendi çaplarında kutlamalar yaparlar. Maksat günü eğlenerek veya işlerine geldiği gibi geçirmektir.

Koç: 25 Mayıs Bağırarak Şarkı Söyleme Günü

Enerjisi yüksek ve hareketli burçlardan olan Koçlar; yüksek sesle konuşur ve sinirlendiklerinde kulakları kanatırcasına bağırır. Bazen uzun süre çeneleri düşer. Sonuçta bu aşırı enerjik davranışları insanlarda rahatsızlık yaratır. Onlar diledikleri gibi davranabileceği günleri sever. “25 Mayıs Bağırarak Şarkı Söyleme Günü” Koçları ifade eden bir tarihtir. Bu vesileyle mutfakta, duşta veya çalışma odalarında bağırarak şarkı söyleyebilirler.

Boğa: 2 Haziran İşten Erken Çıkma Günü

Çalışmakla pek arası olmayan Boğalar, mümkün olduğunca yorucu olmayan masa başı işleri seçer. Mesai saatlerinin bitmesini ve cuma günlerini iple çekerler. Boğa burçlarının en mutlu günü izin yaptıkları günlerdir, yeter ki keyif yapsınlar. Onların iple çektikleri özel tarih ise “2 Haziran İşten Erken Çıkma Günü”dür. Hatta bu vesileyle, yöneticilerine şakayla karışık tarihi hatırlatıp ofisi erken terk etmeye çalışırlar.

İkizler: 31 Aralık Karar Verme Günü 

Hava grubu mensubu olarak aşırı kararsızlıklarıyla ünlüdür İkizler burçları. Sürekli fikir değişikliğine giderek yakın çevrelerini bunaltırlar. Onlar da memnun değildir bu hallerinden. İkizler burcu için özel tarih “31 Aralık Karar Verme Günü”dür. Biraz da işi mizaha vurup kendileriyle tezat nitelikteki bu günü kutlarlar. Bu tarihte ne olursa olsun fikir değiştirmemeye yemin ederler. Ertesi gün yine ikilemde kalıp kararsızlığa düşerler.

Yengeç: 25 Haziran Çocukla İşe Gitme Günü

Zodyak’ın çalışkan ve verimli burçlarından olan Yengeçler, ebeveyn olunca akılları çocuklarında kalır. Mesai saatleri içerisinde bile sık sık evi ararlar. Her dakikalarını çocuklarıyla geçirmek isteyecek kadar düşkündürler onlara. Yengeç burçlarını cezbeden gün ise “25 Haziran Çocukla İşe Gitme Günü”dür.  Bu özel tarihte çocuklarını işyerine getirerek sıra dışı bir günle onları eğlendirmek isterler.

Aslan: 1 Mart Dünya İltifat günü

Bu burçları en fazla mutlu edecek jest, onlara düzenli olarak iltifat edilmesidir. Yalan bile olsa güzel sözler işitmek isterler kendileriyle ilgili. Aslan burçlarının mutlaka kutladığı gün ise haliyle “1 Mart Dünya İltifat Günü”dür.  Açık sözlü insanlar olarak bu tarihin çok anlamlı ve özel olduğunu dillendirirler ortamlarda. Yakın çevrelerinden iltifat gelmesi için imalarda bulunurlar. Mesajı alan insanlar da isteksiz de olsa Aslanları beğeniye boğar.

Başak: 8 Ocak Masayı Temizleme Günü

Başaklar sık sık temizlik yapmaya bahane arar. Bayram yaklaşıyor, hafta sonu temizliği, misafir gelecek… derken her gün ellerine süpürge alacak bir vesile bulurlar. Başakların doğal olarak kutladığı tarih “8 Ocak Masayı Temizleme Günü”dür. Kendilerince bu anlamlı tarihte temizliğe kendi evlerinden başlar, her yeri çekip çevirirler. Misafir gittikleri yerlerde de ev sahibini temizliğe yönlendirmek için bu günü hatırlatır, gerekirse ellerine bir bez alıp kendileri siler masayı.

Terazi: 21 Mart Nezaket Günü

Medeni tavırlarıyla kendini sevdiren Teraziler için nezaket en önemli kriterdir. İnsan ilişkilerinde kibarlıktan kırılmaları bazen mizah konusu bile yapılabilir. Bu burçların her sene muhakkak kutladığı anlamlı tarih “21 Mart Nezakat Günü”dür. Her zaman olduğu gibi bu tarihte de nazik tavırlar sergilerler. Etraflarındaki kaba ve saygısız insanların kulaklarını çınlatmak için nezaket gününde olduklarını dillendirirler.

Akrep: 6 Temmuz Dünya Öpüşme Günü

Mahremiyetin kapalı kapılarını aralamayı seven Akrepler, sekste de sınırları zorlar. Onların ilgisini çeken özel tarih “6 Temmuz Dünya Öpüşme Günü”dür. Dünyanın başka ülkelerinde de kutlanan bu günde çiftler, belli etkinlikler kapsamında bir araya gelerek öpüşür. Bu tarihte sevgi ve aşk mesajları verilir. Akrep burçları da öpüşme gününde flörtleriyle ateşli bir gece geçirmek ister ve özel bir gece için hazırlık yapar.

Yay: 1 Nisan Dünya Şaka Günü

Mizah, kişiliğinin bir parçası olan Yaylar, yakın çevresinde esprili davranışlarıyla bilinir. Onlar absürt ve eğlenceli günlerde iyice gaza gelir. “1 Nisan Dünya Şaka Günü”nü iple çekerler. O tarihte eşlerine dostlarına akla hayale gelmeyecek şakalar yapabilirler. Türkiye’de her sene kutlanan ve mizah patlaması yaşanan bu günde, marjinal şakalar bazı kişileri ürkütür. Yay burçları ise günü keyif içinde kapatır.

Oğlak: 10 Ocak Enerji Masrafını Azaltma Günü

Maliyet duyarlığı epey bir yüksek olan Oğlaklar, ayağını yorganına göre uzatır. Hatta bununla da kalmaz tasarruf sınırlarını zorlarlar. Ev faturalarını düşürmek için alternatif yöntemler geliştirirler. Oğlakların her sene kutladığı tarih “10 Ocak Enerji Masrafını Azaltma Günü” olur. Kış aylarında bile olsa ev ahalisine bu günü hatırlatarak, kombileri kısmalarını öğütlerler. Ayrıca elektrik ve su tüketimini de düşürerek, dolaylı da olsa küresel ısınmayı azaltmış olurlar.

Kova: 2 Temmuz Dünya Ufo Günü

Bu burçların gizemli konulara değil ama bilim dünyasını ilgilendiren meselelere ilgisi vardır. Dünya dışındaki gezegenlerde başka canlıların yaşıyor olabileceği fikri Kovaları heyecanlandırır. “2 Temmuz Dünya Ufo Günü”nü yakın çevrelerine esprili bir dille hatırlatırlar. O akşam bilimsel argümanlarla beyin fırtınası yapıp uzaylıların var olabileceği konusunu tartışırlar. Üstüne bir de bilim kurgu filmi açıp mısır yiyerek Ufo gününün hakkını verirler.

Balık: 13 Ocak Hayallerini Gerçekleştirme Günü

Duygusal Balıkların hayal kurmadan geçirdiği herhangi bir gün yoktur. Günlük yaşamın akışı içerisinde kendilerini uzaklara dalmış bulurlar sık sık. Mistik ve sürreal nitelik taşıyan konular ve özel günler çok hoşlarına gider. Balık burçlarının her sene kutladıkları anlamlı tarih, “13 Ocak Hayallerini Gerçekleştirme Günü” olur ancak. Bu tarihte düşlerinde tuttukları dileklerin gerçek olmasını diler ve o umut veren günü iple çekerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.