Burçların Hayranlık Duyulan Özellikleri Neler?

Her burcun başkaları tarafından hayranlık duyulan çok özel ve çok güzel özelliklere sahip olduğunu biliyor muydun? Bazen kendinden sıkılmış hissedebilirsin, başkalarının hayatlarına, başkalarının tavırlarına özenebilirsin. Bunu ben neden yapmadım, neden düşünemedim diye kendine yüklenebilirsin. Ama inan herkes aynı durumda. Çünkü herkes kendinde olmadığına inandığı şeyin özlemini çekiyor. Bu nedenle başkalarının özelliklerine hayranlık duyuyor. Şimdi hazırsan gel bakalım, senin ve diğer tüm burçların en hayranlık duyulan özellikleriniz nelermiş.

Koç Burcu: Korkusuz Olması

Ateş grubuna mensup olan açık sözlü Koç burcu insanı, ateş grubunun alev alev olan tüm özelliklerini taşır. Hareketli, hırslı ve dürüst olmak gibi genel özelliklerine ek olarak Koç burcu insanına korkusuzluğu da ekleyebiliriz. Asla bir mücadeleden kaçmayan, yüzleşmekten korkmayan, kendisinin ve yanındakilerin hakkını sonuna kadar savunan gayretli ve hevesli Koç burcu insanına hayranlık duymamak elde değildir.

Boğa Burcu: Sabırlı Olması

Dayanıklı ve dingin Boğa burcu insanının en belirgin özelliği inatçılık olsa da bunun altında mükemmel bir sabır duygusu yatar. Kararlı yapısı nedeniyle doğru şeyi ve doğru zamanı sabırla beklemek tam da Boğa burcuna göre bir iştir. Acele etmeden, soğukkanlı bir şekilde beklemek onu her zaman istediği şeylere ulaştırır. Bu da ona hayranlık duyulmasına sebep olan bir özelliğidir.

İkizler Burcu: Girişken Olması

Eğlenceli İkizler burcu insanının hayranlık duyulan en büyük özelliği girişken olmasıdır. Çeşitliliği seven ve bu nedenle gittiği her yerde çeşitliliği arayan İkizler burcu insanı için bu çok büyük bir zenginliktir. Bir yere yalnız bile gitse oradan birçok insanla tanışarak ve bir sonraki görüşmelerini planlayarak çıkar. Girişken olması İkizler burcunun birçok sorunu da çözebilmesine yardım eder.

Yengeç Burcu: Kalbinin Büyük Olması

Sevgi dolu ve merhametli Yengeç burcu insanı, etrafındaki herkese yetebilecek büyüklükte bir kalbe sahiptir. Sevdiği her insanı o kalbin içine alır ve onları orada saklar. Başlarına ne gelirse gelsin onları korur ve kollar. Anlayışlı ve duyarlı Yengeç burcunun en fazla hayranlık duyulan özelliği anaçlığı ve o anaçlığın geldiği büyük bir kalbe sahip olmasıdır.

Aslan Burcu: Elini Taşın Altına Koyabilmesi

Bir başka ateş grubu burcu olan Aslan burcu da Koç burcundan pek aşağı kalmaz. Ama ondan farklı liderliğe doğuştan daha yatkın olmasıdır. Aslan burcu da her şeyle yüzleşebilir. Üstelik elini her taşın altına koyarak sorumluluk alabilir. Yanındaki insanları da kendisiyle birlikte yüceltebilir. Cesur Aslan burcunun hayran olunacak özelliği her sorumluluğun altından kalkabilecek yapıda olmasıdır.

Başak Burcu: Çalışkan Olması

Sadeliğinden pek ödün vermeyen Başak burcu insanının en çok hayranlık duyulan özelliği çalışkan olmasıdır. Alçakgönüllü Başak burcu, detaycı olmasına rağmen gerçekçi bakış açısını asla kaybetmez. Fayda odaklı davranması, yılmadan çalışabilmesi, sürekli kıymetli şeyler üretmesi, dikkatli, düzenli ve planlı olması onun başarılı olmasının her zaman önünü açar. Bir Başak burcu kafasına bir şey koydu mu onu gerçekleştirmeden duramaz.

Terazi Burcu: Adil Olması

Barışçıl Terazi burcu, etrafındaki her şeyin ahenk ve düzen içinde olmasını ister, ne yaparsa yapsın huzurlu olmayı önemser. Hayattaki ara bulucu duruşu, kibar ve anlayışlı yaklaşımı, dil konusunda tam bir laf cambazı olması nedeniyle Terazi burcuna hayranlık duymamak zaten elde değildir. Tüm bunların yanında onun en çok hayranlık duyulan özelliği adil olması ve adaletten yana durmasıdır.

Akrep Burcu: İnsanların Gerçek Yüzünü Görebilmesi

Tutkulu ve stratejik Akrep burcu insanının sezgileri oldukça kuvvetlidir. O bir insana baktığı zaman, o kişinin nereden geldiğini, nereye gittiğini, hangi isteklere sahip olduğunu hatta bir süre sonra neyi neden yaptığını anlayacak kıvama gelir. Bir Akrep burcuna en çok hayranlık duyulan özelliği de tam olarak budur, Akrep burcu insanların gerçek yüzlerini görebilir.

Yay Burcu: Maceraperest Olması

Enerjik Yay burcunun dobralığı ve coşkulu davranışları oldukça ilgi çekici olsa da, en çok hayranlık duyulan özelliği maceraperest olmasıdır. Her Yay burcunun içinde bir kaşif yatar. Yeni yerler görmek, yeni şeyler öğrenmek, yeni deneyimler kazanmak her Yay burcunun kalbindeki isteğidir. Yeniliklere en açık olan burç, tartışmasız Yay burcudur.

Oğlak Burcu: Hırslı Olması

Disiplinli Oğlak burcu, kendini asla kaybetmemek üzerine konumlar. Böyle olunca da önüne çıkan tüm engelleri aşarak istediği yere ilerler. Geleneksel yollarla, ciddi ve planlı bir şekilde ilerlemeyi tercih eden Oğlak burcunun en fazla hayran olunan özelliği hırslı olmasıdır. O hırs, hayatında istediği yer nereyse, oraya gitmesini sağlar.

Kova Burcu: Açık Fikirli Olması

Kova burcu yer yer tuhaflıklar yapan biraz da mesafeli duran bir burç olsa da aslında en arkadaş canlısı burçlardan biridir diyebiliriz. İkizler ya da Terazi gibi davranmamasının nedeni onlardan daha bireysel durması ve daha özgür ruhlu olmasıdır. Kova burcunun arkadaş ortamlarında sevilmesinin nedeni ve en çok hayranlık duyulan özelliği açık fikirli olması ve hiç kimseyi yargılamamasıdır.

Balık Burcu: Empati Kurabiliyor Olması

Başkalarına yardım etmeyi seven ve güçlü sezgilere sahip bir burç olan Balık burcunun insanı, diğer insanların duygularını derinden anlayabilmesi ile bilinir. Naif ve merhametli Balık burçlarının en hayran olunan özelliği aslında budur yani empati kurabiliyor olmasıdır. Karşısındakinin duygularını anladığında ona karşı en anlayışlı, en kucak açan kişi olabilir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.