Burçların Hayattaki Rol Modelleri!

Hayal kurmak sadece belli burçlara özgü değildir. Her burcun kafasında belli idealler vardır. Kimileri bunları gerçekleştirmek için harekete geçerken bazıları ise bu motivasyonu kendinde bulamaz. En özgün karakterli burçlar bile içten içe bazı figürleri rol model olarak benimser. Kimi zaman bunu bilinçsizce sadece hayranlık boyutunda sürdürürler. Zodyak’ta burçların özendiği, örnek aldığı isimlerin ortak özelliği alanlarında son derece başarılı olmalarıdır.

Koç: Fidel Castro  

Bu cesur burçlar hayatta amaçlar edinip onun uğruna mücadele etmeyi severler. Hedefsiz bir hayat onlar için anlamsız ve sıkıcı olur. Koçların rol model aldıkları kişiler girişken, lider ruhlu ve cesaretlidir. Hayatlarında kahramanlıklar ve başkalarının kaderine yön vermiş bir geçmiş olur. Küba’nın efsanevi liderlerinden Fidel Castro Koç burçlarının özeneceği tarzda bir önderdir. Onun gibi “savaşçı komutan” potansiyeli taşırlar. Ayrıca Castro’nun zor bir sistemi yıllarca ayakta tutmasına ve tüm dünyada sevilmesine imrenirler.

Boğa: Vedat Milor  

Zarafetin, damak zevkinin ve gurmeliğin kitabını yazabilecek nitelikteki burçlardan biri Boğalardır. Konforlu, nitelikli bir hayat yaşamaya, güzel yemeklere, pahalı şaraplara hem imrenirler. Bu özellikteki gurme kişiler ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Vedat Milor alanında en fazla öne çıkan ve popülarite kazanan ünlülerden biri olarak gösterilir. Boğa burçları için hayran olunabilecek ve imrenilecek bir mesleği icra eder Vedat Bey.

İkizler: Acun Ilıcalı      

Ekranların en başarılı televizyoncuları arasında Acun Ilıcalı öne çıkar. Onu benzerlerinden farklı kılan yönü aynı zamanda medya patronu olmasıdır. Sıfırdan başlayıp zirveye çıktığı televizyonculuk kariyerinde kıvrak zekasının önemli bir payı bulunur. İkizler burçları gibi akıllı insanların tam da özeneceği bir figürdür Acun Ilıcalı. Ünlü televizyoncu, zekasıyla bir yerlere gelmeyi en büyük sermayesi edinen İkizler burçları için çarpıcı bir örnektir.

Yengeç: Angelina Jolie

Hollywood’un en ünlü yıldızlarından olan Angelina Jolie’nin hayatı iki ayrı süreçten oluşur. Gençlik yıllarında marjinal yaşam tarzı ve güzelliğiyle dikkat çekerken olgunluk döneminde sorumluluklarıyla öne çıkar. Evlatlık edindiği çocuklarına iyi bir gelecek sağladıktan sonra sivil toplumculuğa da yönelir. Öte yandan oyunculuk kariyerine yönetmenliği de ekler. Anaç, merhametli ve çalışkan burçlardan olan Yengeçler için Angeline Jolie takdir edilecek bir rol modeldir.

Aslan: Jennifer Lopez    

Zodyak’ın star burcu olan Aslanlar, ünlülerin kariyerlerinden etkilenir. Bünyelerinde her zaman bir star yattığını düşünerek şöhret hayalleri kurarlar. Kesinlikle sıradan olduklarını düşünmezler. Yaşamları süresince özendikleri popüler isimler olur. Bunlar arasında en dikkat çekici figür olarak Jennifer Lopez gösterilebilir. Seksapelitesi, sahne ışığı ve parlak kariyeri Aslanları imrendirecek türdendir. Ünlü şarkıcı gibi şöhretli ve başarılı bir gelecek düşlerler.

Başak: Canan Karatay

Mütevazı bir tarzı olan Başaklar; üretken ve faydacı yaklaşımlı hayatları tercih eder. Beden sağlıklarını ve huzurlu hayatlarını en değerli hazineleri olarak görürler. Örnek aldıkları kişiler de alanında başarılı ve faydalı işler üretmiş insanlardır. Türkiye’nin en çok güvenilen doktorlarından Canan Karatay, Başakların gözünde son derece önemli bir bilim insanıdır. Onun engin tıp ve sağlıklı beslenme bilgisi Başakları özendirir.

Terazi: Adriana Lima    

Dünyanın en ünlü mankenlerinden Adriana Lima özellikle Türkiye’de çok beğenilir. Standartların üstündeki güzelliğiyle çok sayıda kadını kıskandırır. Güzelliğine düşkün Terazi burçları için ünlü modelden daha etkileyici bir rol model düşünülemez. Onun gibi beğenilen ve muhteşem bir fiziğe sahip olmak için can atarlar. Lima sadece güzelliği değil sempatikliği, kibarlığı ve mütevazı tavırlarıyla da Terazilerce takdir edilir.

Akrep: Kıvanç Tatlıtuğ

Zodyak’ın alımlı burçlarından olan Akrepler için fiziksel çekicilik büyük önem arz eder. Karizmatik kişiliklerini çekici bir bedenle tamamlamak isterler. Onlar için şöhret değil ama seksapelite önemlidir. Rol modelleri dış görünümüyle öne çıkar. Dizi sektörünün beğenilen oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ’u görüp de imrenmeyecek Akrep burcu olur mu hiç. Mesleğine duyduğu saygının da etkisiyle spor yapan Tatlıtuğ, kaslı vücuduyla göze de hitap eder.

Yay: Chiara Ferragni

Dünyanın en çok kazanan seyahat ve moda bloggerı olarak gösterilen Chiara Ferragni birçok insanın hayalini kurduğu hayatı yaşamakla meşguldür. Sosyal medya hesaplarında renkli yaşamına yer veren Ferragni’nin milyonlarca takipçisi bulunur. Farklı coğrafyalardan çekildiği fotoğrafları çok beğenilirken en fazla Yay burçlarını imrendirir. Bu burçlar, klişelikten uzak, renkli ve kaşif hayatlara her zaman özenir. Ünlü bloggerın özgür, sınırsız ve eğlenceli yaşam tarzı Yayları cezbeder.

Oğlak: jeff Bezos     

Oğlak burçları için yaşamdaki öncelikler başarı ve paradır. Bunun verdiği motivasyon, onları şevk ve azimle çalıştırır. Genelde rol model aldıkları kişiler; zengin ve kariyerini zirveye çıkarmış iş insanlarıdır. Dünyanın en varlıklıları arasında bulunan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, bu kişiler arasındadır. Çok sayıda girişimciyi hırslandıran Bezos, Oğlak burçları için biçilmiş kaftandır. Ünlü iş insanının zirveye çıkış hikayesini izlerken onu rol model almayacak bir Oğlak burcu tanımayız.

Kova: Elon Musk

Uzay çağında ilerlememizle birlikte bilim insanı dehalar öne çıkmaya başladı. Bu isimler arasında Elon Musk hatırı sayılır bir popülarite kazandı. Uzaya araç ve roket gönderen SpaceX ve elektrikli araç üreten Tesla, Musk’ın en çok konuşulan iki şirketidir. Geleceğe dair komple teorileri de geliştiren Musk, robotların insan türünün sonunu getirebileceğini dillendirir. Yaratıcı projeleri hayata geçiren Musk, Kova burçlarının özgünlük anlayışını temsil eder. Kovalar da onun gibi teknolojik ürünler tasarlamak için can atar.

Balık: Nuri Bilge Ceylan

Hayal gücü gelişmiş olan Balık burçları, tabir caizse zamanının büyük bir kısmını düşlerle geçirir. Onların hayallerini süsleyen rol modelleri genelde sanatla uğraşan yaratıcı kişilerdir. İdealist yönleriyle öne çıkan sinemacıları takdir ederler. Türkiye ve Dünya sinemasının başarılı bağımsız yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan, Balıklar için güçlü bir rol modeldir. Aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan ödüllü yönetmen, Balıkların mesleki anlamda gizli gizli hayallerini süsler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir