Burçların Görmekten Nefret Ettiği Şeyler!

Astroloji dünyasında tüm burçların takıntılı olduğunu söyleyemesek de rahatsız oldukları detaylar çoktur. Hassas oldukları konularda bazı objelerden veya durumlardan nefret edebilirler. Diğer insanların normal görebileceği bu unsurlar belli burçları kızdırabilir. Bu rahatsızlıklar alışkanlıkları ve kişilikleri doğrultusunda zaman içinde ortaya çıkar.

Koç

Fevri ve sabırsız yönüyle nam salmıştır Koçlar. Yavaşlığa, ağır işleyen herhangi bir şeye tahammülü yoktur. Beklemeyi hiç sevmeyen Koç burçları, kullandığı eşyaların hızlı ve pratik olmasını isterler. Görmekten en nefret ettikleri şey yavaş çalışan bir bilgisayar olabilir. Elektronik cihazların ışık hızı modunda yürümesini isterler her zaman. Bilgisayarı açtıktan sonra birkaç dakikayı bulan açılma süreci bile Koçları gerer. Mümkünse telefonlar gibi eline aldığı anda açılsın.

Boğa

Zodyak’ın gurme burcudurlar. Ağızlarının tadını iyi bilirler. Zevkine düşkün insanlar olarak yemeklerin en lezizini tatmak isterler. Kaliteli şaraplardan anlar, bunlarla ilgili bilgiler verebilirler. Boğalar boğazına düşkün kişiler olsalar da her önlerine geleni yemezler. Damak zevklerine uygun ve iyi bir aşçının elinden çıkmalıdır menü. Ayrıca kötü görünen ve lezzet karmaşası yaşayan bir yemek sunumunu da beğenmezler. Pilav üstüne sıkılmış bir ketçap görüntüsünden nefret ederler.

İkizler

Her gün erken saatlerden itibaren haber gündemini takip ederler. İkizler burcunun bilgi açlığı hiçbir zaman bitmez. Merak ettikleri her konuyu takibe alırlar. Bunun için günümüz çağındaki en önemli yardımcıları akıllı telefonlar ve internettir. Sosyal medya hesaplarına, maillerine, gazetelere bakarak haber gündemini ve kişisel iletişimlerini sağlarlar. En nefret ettikleri şey internetin kesilmiş olmasıdır. Birkaç saatlik kesinti bile İkizleri çatlatır.

Yengeç

Geleneksel karakterleriyle öne çıkan bu burç kalabalık aile ortamını sever. Onlarla evde ortak işler yapmak, birlikte eğlenmek, aynı masada yemek yemek çok keyiflidir. Aile bağları güçlü olan Yengeçler, duygusal insanlar olup her zaman aile desteğine ihtiyaç duyarlar. En nefret edecekleri şey evi boş bulmaktır. Evde kimsenin olmadığını görmek canlarını sıkar. Yengeçler, aileleri sürekli etraflarında, onlarla iç içe olsun isterler. En azından evde bir kişinin bulunması onları rahatlatır.

Aslan

Gösterişten taviz vermez, ihtişamlı görünmek için ellerinden geleni yaparlar. Başkalarına şatafatlı gelen kıyafetler Aslan burçlarına normal gelir. Kullandıkları eşyaların sönük olması Aslanlarda imaj kaygısı yaratır. Kaliteli markalardan sık sık alışveriş yaparlar. Pahalı olmasalar bile üzerlerindeki aksesuarlar parlak durmalıdır. Detaycı değildirler ancak görsel olarak itibarlarını sarsan bir kombin parçası onları rahatsız eder. Şık bir elbisenin altına giydikleri çorabın kaçmış olduğunu görmekten nefret ederler örneğin.

Başak

Nasıl bir temizlik düşkünü olduğunu görmeyen anlayamaz. Evini eşiğini defalarca aşındırana kadar siler süpürür. Takıntılı insanlar olarak Başakların en fazla sıkıntı yaptıkları konu hijyendir. Yakın çevresindekileri iyice bir elini yıkamadan sofraya oturtmaz, pis ayaklarla yatağa sokmazlar. Kirli ve dağınık insanlara tahammül etmeleri zordur. Ev arkadaşlarını kesinlikle dağınık kişilerden seçmemeliler. Başaklar tozlu bir sehpa görmekten nefret eder. Elini sürdüğünde bulaşan toz yığını canlarını sıkar.

Terazi

Estetik kaygısı yoğun olan zarif ve zevk sahibi burçlardandır. Dış görünümle alakalı konularda başarılı tarzları şapka çıkartır Terazilerin. Erkekleri de kadınları da oldukça fit ve bakımlıdır. Güzellik, saç, makyaj konularında danışmanlık yapacak kadar yeteneklidirler. Teraziler öyle abartılı ve basit makyajları sevmezler. Sadelikten uzaklaşmadan dengeli ve zarif bir imajı tercih ederler. Terazilerin görmekten nefret ettiği şeylerden biri, aşırı makyaj sonucu basit görünen bir yüzdür.

Akrep

Akrepler, Zodyak’ın hırslı ve çalışkan burçları arasında yer alır. Disiplinli ve programlı hareket ederler. Giriştikleri bir işi muhakkak tamamlamaya çalışırlar. Kendilerine bir amaç belirlemişlerse ulaşmak için kararlı bir şekilde üzerinde dururlar. Asla salla kalem çalışmazlar. En nefret ettikleri şeylerden biri yarım kalan işler görmektir. Tamamlanmamış projeler, eksik bırakılmış ev işleri, hedefini engelleyen aksak çalışmalar Akrepleri rahatsız eder.

Yay

Astrolojide doğaya aşık burçlar arasındadır Yaylar. Temiz havanın muhteşem atmosferinde spor yapmaya, ciğerlerini oksijenle doldurmaya bayılırlar. Nehirlerde rafting yapmaktan, balık tutmaktan tarifsiz bir keyif alırlar. En fazla mutlu hissettikleri anlar tabiatın içinde yer aldıkları her saniyedir. Kendilerini doğanın bir parçası olarak görüp onunla uyum içinde ve tüm güzelliklerini koruyarak yaşarlar. Yay burçları yakılmış veya ağaçları kesilmiş bir orman görmekten nefret eder.

Oğlak

Toprak grubu üyesi olmanın bir yansıması olarak maddiyata çok önem verirler. Paranın kolay kazanılmadığı düşüncesiyle har vurup harman savurmazlar. Oğlakların ziyan edilecek beş kuruşu yoktur. Cüzdanlarının her zaman şişkin durmasını isterler. Para harcamaya düşkün olduklarından değil, gelecek kaygısından ötürü kendilerini garantiye alırlar. Görmekten en fazla nefret ettikleri şey boş bir cüzdandır. Onu doldurana kadar huzursuz ve karamsar bir ruh halinde gezinirler. Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için de hırsla çalışırlar.

Kova

Teknolojik insanlar olarak dijital yenilikleri sık sık takip ederler. Gösteriş meraklısı olmasalar da telefonlarını, bilgisayarlarını yenilemeyi severler. Geleneksel yöntemler yerine sık sık telefondan ihtiyaçlarını giderirler. İletişim, sosyal medya takibi, bankacılık, alışveriş gibi işleri ellerinin altında olsun isterler. Kova burçları bu kadar teknolojik insanlar olarak bozuk bir telefon görmekten nefret ederler. Tez zamanda arızalanan telefonu yaptırıp sıkıntıdan kurtulmak isterler.

Balık

Artistik yetenekleri olup her objeyi sanatçı inceliğinde değerlendirirler. Gelişmiş hayal güçlerini görsel anlamda tatmin etmek zordur. Balık burçlarının itici bulduğu detaylar estetik kaygısından ileri gelir. Sanat ve mimarinin muhteşem kombinasyonu olan tarihi eserleri severler. Eski medeniyetlerden kalma tarihi yapıtların beton ve çimentoyla restore edilmesi Balıkları çok kızdırır. XII. yüzyıldan kalma bir tapınağın duvarlarının, günümüz malzemesiyle kaplanması onlara çok itici gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir