Burçların Gizli Bağımlılıkları Neler?

Hepimizin kendimize göre bağımlı olduğumuz şeyler var hayatta. Kimimiz adrenaline, kimimiz maddiyata, kimimiz sevilmeye, kimimiz yemek yemeye, kimimiz bilgiye, kimimiz sanata, kimimiz sahip olduklarımıza, kimimiz sahip olmadıklarımıza, kimimiz ise sosyal medyaya bağımlıyız. Bu bağımlılıklar bazılarımız için çok açıktan yaşansa da bazılarımız gizli kalmasını ve başkalarıyla paylaşmamayı tercih ediyor. Bu yazımızda burçların gizli bağımlılıklarını ele aldık. Bakalım, burcunun derinliklerinde gizlenen o bağımlılığın neymiş!

Koç Burcu: Kutu Oyunlarında Birinci Olmak

Artık evlerimizde fazlasıyla yer tutan kutu oyunları, birçoğumuz için tutku haline geldi. Özellikle Koç burcu insanları için bu tutku farklı bir hale dönüşmüş olacak ki bu durumu bağımlılık haline getirmişler. Hırslı Koç burcu insanının şu hayatta çözemeyeceği problem yok gibi görünüyor! Ona karışık bilmeceler verin, ona içinden çıkılması zor problemler verin, ona zorluk ve mücadele verin, hepsinden yüzünün akıyla çıkacaktır.

Boğa Burcu: Onu Saran Bir Diziyi Durmaksızın İzleyip Bitirmek

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaşam alışkanlıklarımız ve hatta buna bağlı olarak kullandığımız terimler bile değişti. Örneğin, Boğa burçlarının en büyük gizli bağımlılığı olan “Binge-wathcing” yani seri izleme terimi hayatımıza bomba gibi girdi. Dinginliği ve sabit kalmayı seven Boğa burcu, kendi düzenine göre belirlediği gün ve saatlerde belirlediği atıştırmalıklarla oturup saatlerce ve sezonlarca dizi izlemeyi kendine bağımlılık haline getirmiş durumda!

İkizler Burcu: Magazin Programları İzlemek

Kendi hayatında ve çevresinde de dedikoduya kayıtsız kalamayan aşırı sosyal burcumuz İkizler’in en gizli bağımlılığı, televizyonun sabah kuşağında yayınlanan magazin programlarını izlemek. Sosyal çevresinde gelişen tüm olayları, tüm karakterleri, gelişmeleriyle beraber takip etmekten geri kalmayan İkizler burcu insanı, televizyonda gördüğü bütün magazin dünyasını, ona bağlı magazinel olayları ve karakterleri ezbere bilir.

Yengeç Burcu: Yalnız Kalıp Kendine Vakit Ayırmak

Boşta kaldığı her anı ailesine, arkadaşlarına ve diğer sevdiklerine ayıracağını düşünebileceğimiz Yengeç burcu insanınız en gizli ve en düşkün olduğu bağımlılığı kendi yalnızlığında kalmaktır aslında. Kendine vakit ayırmayı, doğada uzun ve güzel yürüyüşlere çıkmayı, belki bir yerde yoga ya da meditasyon yapmayı seven Yengeç burcu, sevdikleriyle çevrili olmayı sevdiği kadar, kendisiyle baş başa kalmayı da sever.

Aslan Burcu: Sosyal Medyada “Like” Almak

İlgi çekmek konusunda hassas olan Aslan burcu insanının en temel gizli bağımlılığı sosyal medyadır aslında. Sosyal medyada bulunuyor olmak bile onun için başlı başına bağımlılıktır. Kim ne yapmış, ondan farklı nerelere gitmiş, neler yapmış bir yandan bunları incelerken diğer yandan kafasını aldığı beğenilere, yorumlara ve etkileşimin tümüne takar aslında. Aslan burcu ilgiyi o kadar sever ki sanal dünyadaki sanal ilginin bile hepsini alana kadar durmaz!

Başak Burcu: Gidecekmiş Gibi Tatil Planlamak

En büyük hobisi plan program yapmak olan Başak burcu insanı, gitse de gitmese de kendisi için tatil organize etmeye bayılır. Sadece tatil de değil, merak ettiği tüm yerlere şehir içi şehir dışı, yurt içi yurt dışı fark etmez, seyahat planlayabilir. Bu merak ettiği bir müze gezisi de olabilir, merak ettiği bir orman yürüyüşü de olabilir, güzel bir bağın şarap tadımı da olabilir. Başak burcu için gezmeyi planlamak olsun da çamurdan olsun!

Terazi Burcu: Özellikle Bahar Aylarında Spor Salonlarından Çıkmamak

Dış görünüşünün çok önemseyen Terazi burcu insanı, gerçek anlamda buna takılır. En büyük bağımlılığı budur. 12 ay spor salonuna gitmekten yorulmaz. Yaz, kış, bahar demeden spor salonuna gidip gelir. Bu elbette etkileşim almak için oynanan bir oyun değildir, vücutlarını kendi istedikleri kıvama getirene kadar, hatta getirdiklerinde bile durmazlar. Onlar için iyi görünmek ve insanların bunu fark edip dile getirmesi bir oyun değil, bir bağımlılıktır.

Akrep Burcu: Eski Sevgililerini Stalklamak

Ketum Akrep burcu insanının aklından geçenleri anlamak için, onunla gerçekten çok uzun yıllar birlikte olmak gerekir. Onun dışında, akıllarından geçen şeyleri, bir sonraki adımlarını, o akşam ne yapmak istediklerini anlamak imkânsızdır. Hayatlarında ne ile karşılaşırlarsa karşılaşsınlar, kıymet verdikleri ve tutkuyla bağlandıkları eski sevgililerini asla unutmazlar. Bir bağımlılık çeşidi olarak sık sık eski sevgililerinin profillerini aratarak, neler yapıp ettiklerine bakarlar.

Yay Burcu: Korku Filmi İzlemek

Abartıyı seven Yay burcu insanı, izlediği dizi ve filmlerde de bu iddiasını sürdürmeyi iyi bilir. Çıtasını hep daha yüksek tutarak çekilmiş tüm korku filmlerini ve dizilerini izleri izlemediği varsa onun da konusunu ve kadrosunu ezbere bilir. Korku öğeleriyle dalga geçmesini iyi bilen bu burcun insanı, bağımlılıktan kaçsa da merakı ve heyecanı yüzünden bu ufak bağımlılığın pençesine düşmekten kurtulamaz.

Oğlak Burcu: Oda Oyunları Oynamak

Son yıllarda hayatımıza giren bir diğer toplu etkinlik olan odadan kaçış oyunlarının en büyük müdavimi, stratejik düşünme konusunda rakip tanımayan Oğlak burcu insanıdır. Hırslı ve hedef odaklı yapısıyla bu tarz oyunlar için biçilmiş kaftan olan Oğlak burcu, gerek zaman yönetimi gerekse liderlik beceresini mükemmel kullanarak oyun gruplarının vazgeçilmez oyuncusu haline gelmiştir. Bu da onun kalbinde gizli bir bağımlılık olarak yerini almıştır.

Kova Burcu: İnternetteki Yeni Mecraları Bulmak

Yenilikler Kova burcundan sorulur! Yeni şeyleri deneyimlemeye meraklı olan Kova burcu insanı, bunu teknolojiye olan merakıyla birleştirince bu bağımlılığın gelişmesini mümkün hale getiriyor. Sizden ve etrafınızdaki herkesten önce, çıkan yeni uygulamaları, açılan yeni siteleri, başlayan yeni yayınları ve geri kalan her şeyi bulabilecek olan Kova burcu insanının yegâne gizli bağımlılığı budur!

Balık Burcu: Sevdiği Bir Şarkıyı Sıkılına Kadar Üstüste Dinlemek

Bağımlılıklara en açık burçlardan biri olan Balık burcu insanı için, tek bir bağımlılıktan söz etmek aslında çok zor! Maddi ya da manevi her şeye bağımlı olabilme potansiyeli taşıyan bu duygusal burç, sanat ve müziğe çok bağlı olduğu için sevdiği şarkıya duyduğu bağımlılıktan bahsedebiliriz. Beğendiği bu şarkıyı, tekrar tekrar, tekrar tekrar, içine sinene kadar hem dinler hem dinletir. İşte Balık insanının da en büyük gizli bağımlılığı işte budur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.