Burçların Gıybet Konuları!

Zodyak’ta neredeyse herkes az çok dedikodu yapar. Bazıları farkında olmaksızın, gayriihtiyari kendilerini gıybete kaptırırlar. Kimleri için dedikodu bir çeşit deşarj yöntemidir. Haber alıp vermekten ve gelişmeleri yorumlamaktan haz duyarlar. Duydukları her konu gıybet malzemesi oluşturabilir burçlar için. İlgi alanları, kişilikleri ve deneyimleri doğrultusunda belli konuları daha fazla masaya yatırırlar.

Koç: Rakipleri

Rekabetçi bir burç olan Koç, hırsının götürdüğü yere gider. Hedeflerine uzanırken rakiplerle karşılaşırlarsa onları potansiyel düşman olarak görebilir. Rahatsız olduğu durumları gıybet konusu yapabilir. Rakibi hakkında, kendisini çekemediğini, koltuğunda gözü olduğu, liderlik vasfının bulunmadığını söyler. Etrafındaki kişileri iyice doldurup gözden düşmesini sağlayacak kadar ikna edici konuşur. Karşı tarafın zayıf yönlerini belirtip, açıklarını ortaya döker. Fikirlerini gerçekçi bir dille söyler, etrafındakileri gaza getirir.

Boğa: Zenginlik

Sakin, kendi halinde kişiler olan Boğalar, Zodyak’ın kıskanç burçları arasındadır. Çekememezlik sebepleri genel olarak maddiyatla ilgilidir. Lüks bir hayat özlemi kurarken, heves ettikleri serveti elde edememek canlarını sıkar. Mesela kendisiyle aynı şartlarda yaşarken sonradan zenginleşen birini kıskanıp gıybet konusu yapabilir. Onun görgüsüzlüğünü, zevksizliğini, savurganlığını veya haksız bir şekilde zenginleştiğini vurgular. Aldığı eşyaların gereksiz pahalı olduğunu ve nispet için para harcadığını belirtirler.

İkizler:  Sırlar 

Burçlar dünyasının en dedikoducu burcu olarak haber almayı ve iletmeyi çok severler. Çok okur, araştırır ve insanlarla sürekli iletişim kurarlar. Mükemmel bir iletişim yetenekleri vardır. Gıybet konusunda İkizler burcu için malzeme çoktur. Değişken karakterlerinden ötürü yarattığı izlenimin dışında tavırlar sergileyebilirler. İç içe olduğu insanlara ilişkin sık gıybet yaparlar. Kendisine verilen enteresan sırları içinde tutamaz eşe dosta anlatabilirler. Anlattıklarını dinlerken sohbetine doyamazsınız.

Yengeç: İşverenler

Pasif agresif kişilik özelliği gösteren Yengeçler, gıybeti severler. Hatta bu yolla deşarj olur üzerlerindeki stresi atarlar. Tartışmalardan kaçınır, içlerinde fırtınalar kopsa da öfkelerini belli etmez, en fazla laf sokarlar. Rahatsızlık duydukları kişileri başkalarına çekiştirirler. İş hayatında da bu özelliklerini belirgin şekilde yansıtabilirler. Patronun kendilerini çok çalıştırdığını, hak ettikleri maaşı alamadıklarını, yeterince izin verilmediğini dillendirip mesai arkadaşlarına dert yanarlar. Kendilerini mümkün olduğunca haklı ve mağdur gösterirler.

Aslan: Eleştirenler

Yüce gönüllü olmakla birlikte otoriter ve eleştiriye kapalı kişilerdir. Aslanlar açık sözlü olsalar da, arada gıybet yoluna da giderler. Kendilerini eleştiren ve otorite uygulamaya çalışanlara sinirlenirler. Ağızlarının payını verir, fırsat buldukça arkalarından konuşurlar. İşlerine güçlerine karışan, dırdırcı bir kayınvalide, Aslan burçlarının tepkisini çeker. Kendilerine nasıl laf soktuğunu, eski kafa olduğunu, hayatlarına çok fazla karıştığını dile getirirler. Eleştiren kayınvalidenin arkasından kendi eleştirilerini sıralamayı ihmal etmezler.

Başak: Meslektaşlar

Zodyak’ın en mükemmeliyetçi burcu olarak neredeyse her şeye bir kusur bulur Başaklar. Bunları da zaman zaman dedikodu konusu yapabilirler. Genelde iş odaklı meselelere kafayı takar, bunları gıybet gerekçesi yaparlar. Yönetici oldukları bir işletmede ekiplerine kök söktürürler. Personelin yetersizliğini, olumsuz özelliklerini patrona iletebilirler. Aynı şekilde işvereni de eleştirip mesai arkadaşlarına çekiştirebilirler. İşverenin yol haritalarını hatalı gördüğünü, önerilerini kabul etmediği için başarısız olacağını söyleyebilirler.

Terazi: Rüküşlük

İç huzurunu ve barışı seven Teraziler, yüzleşmekten kaçındığı için gıybet yoluna giderler. Kavga etmekten ziyade politik davranmayı doğru bulurlar. Dış görünümle alakalı konular dikkatlerinden kaçmaz. Giyim tarzını rüküş buldukları kişilerin dedikodusu ilgi alanları dahilindedir. Saç, makyaj, giysi, takı, ayakkabı gibi detayları malzeme yaparlar. Bakımsız ve pespaye giyinen insanları yadırgar ve başkalarına eleştirirler. Güzellik takıntısından ötürü beğenmedikleri veya fiziksel kusurları olan kişiler hakkında acımasızlığa kaçmadan gıybet yapabilirler.

Akrep: Kriminaller

Hisleri kuvvetli olup, aşırı şüpheciliklerini bir şekilde yansıtırlar. Dedikodularını yaptıkları meseleler esrarengiz detaylar barındırır. İçlerinde bir adet dedektif yatan Akrepler, kriminal bir vakada ortamdaki mevcut kişilere şüpheyle yaklaşırlar. Özellikle kuşku duydukları biri varsa ona karşı paranoyaklaşır, gıybetini yapabilirler. Yanındakilere bu kişilerin garip davrandığını, çelişkili konuştuğunu, bazı ipuçları yakaladıklarını söylerler. Hatta kişiye geçmişten gelen bir kinleri varsa, mesele üzerinden manipülatif tavırlar sergileyebilirler.

Yay: Münazaralar 

Bu burçların gıybet konuları günlük ve yüzeysel hadiselerin dışındadır. Entelektüel ve felsefi yönleriyle derin konular ilgi alanları dahilindedir. Kişisel özellikleri veya tavırları değil fikirleri dedikodu konusu ederler. Toplum veya insana ilişkin münazara tadında bir tartışma sonrası, ortamdaki kişiyi çekiştirebilirler. Fikirlerinin hatalı olduğunu, mantıksız düşündüğünü veya basmakalıp argümanlar üzerinden yorum yaptığını söylerler. Kişileri çekiştirirken sesli düşünüp bazen büyük potlar kırabilirler.

Oğlak: Laubalilik

Muhafazakâr ve alışkanlıklarına bağlı kimlikleriyle dikkat çekerler. Kendine has kuralları ve değerleri vardır Oğlakların. Gayri ahlaki olduğunu düşündükleri durumları gıybet konusu edebilirler. Laubali ve sırnaşık kişilerden haz etmez, davranışlarını eleştirirler. Kurallara ve ortama uymayan, saygısız ve patavatsız insanlar da Oğlaklar için gıybet sebebidir. Ayrıca gelenekleri tamamıyla çiğneyip eski köye yeni adet getirdiğini düşündükleri kişileri de çekiştirirler.

Kova: Cehalet

Soğuk ve ukala olmakla eleştirilen Kova burçları, insanların fikirlerine göre hareket etmezler. Açık sözlü olup yanlış olduğunu düşündükleri fikirleri rahatça eleştirirler. Saçma ve cahilce gördükleri davranışları alay konusu edebilir, bunları gıybet sırasında dillendirirler. Eleştiriden ziyade dalgaya alan bir tavırla anlatırlar konuyu. Karşı tarafın ne kadar sığ düşündüğünü, her şeyi geç idrak ettiğini, cahilliğinin farkında olmadığını söylerler. Böyle insanlara tahammül edemediklerini belli eder, bir anlamda tepeden bakarlar.

Balık: Kalbini Kıranlar

Duygularına göre hareket eden Balıkların kalbini kırmak kolay, tamir etmek güçtür. Genelde sevdiklerinden yedikleri kazıklara bozulur ve gıybet gerekçesi yapabilirler. Sevgililerinin veya eşlerinin ilgisizliği, kabalığı, kırıcılığı Balıklar için büyük bir probleme dönüşür. Aşklarına gösterdikleri vefayı ve ilgiyi karşı taraftan göremeyince çok bozulurlar. “Bana neler söyledi, kaç gündür aramıyor, telefonda gizlice biriyle konuştu, sürpriz yaptım hiç sevinmedi.” gibi romantizm içeren sitemlerle gıybet ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.