Burçların Gereksiz Kıskançlıkları!

Astroloji dünyasında bir burcu iyi diğeri kötü olarak nitelendiremeyiz. Hepsinin artıları ve eksileri vardır, tıpkı kimsenin melek veya şeytan olamayacağı gibi. Nadiren de olsa karakterlerinin dışında yaklaşımlar sergileyebilirler. Mesela hepsinin kıskanç olduklarını söyleyemeyiz ancak zaman zaman da olsa bu tarz eğilimler gösterirler. Özellikler kendileriyle özdeşleşmiş olumlu nitelikler konusunda çekememezlik artar. Hayallerini gerçekleştiren veya daha nitelikli olduğunu düşündükleri insanlara tahammülsüz olabilirler.

Koç Burcunun Kıskançlıkları

Her konuda girişimci yaklaşımıyla bilinen Koçlar, kendini öne atmadan duramaz. Proaktif tavırlarıyla ortamın en popüler kişisi olmayı başarırlar. Kısa zamanda mevcut kitlenin lideri konumuna erişirler. Kendileriyle aynı vasıflarda birini fark ederlerse kıskanırlar. Koltuklarını başkasının kapması fikrine tahammül edemezler. Popüler insanların en fazla çekememezlik gösterdiği durum yeni liderlerin doğduğuna tanık olmaktır. Koçlar iktidarını başkasıyla paylaşamaz, ittifaklara giremezler. Mecbur kaldıklarında ise kararları kendileri vermelidir.

Boğa Burcunun Kıskançlıkları

Bu kişiler genel olarak sakin ve uyumlu yapıdadırlar. Uysal görünümüne bakıp hiç de kıskanç olduklarını düşünmezsiniz ancak özünde durum farklıdır. Boğalar Akreplerden sonra en kıskanç kişilerdir. Belli durumlarda bu yönleri ağır basar. En fazla maddiyat ve lüks konusunda çekememezlik gösterirler. Çevresindekilerin sahip olduğu lüks bir otomobil, boğazı gören muhteşem bir ev, pahalı bir saat Boğalar için kıskanma sebebidir. Sahiplenici yapılarından ötürü aşklarını da başkalarından kıskanabilirler.

İkizler Burcunun Kıskançlıkları

Aklı ve hünerleriyle ellerinden gelmeyen iş yoktur neredeyse. Hem zihinsel hem de fiziksel konularda giriştikleri işlerin üstesinden gelirler. Pratik ve hızlı tarzlarıyla takdir toplarlar. İkizler burçlarının belirgin kıskançlıkları olmamakla birlikte kendilerinden daha becerikli insanlar gördüklerinde kıskançlık sergileyebilirler. Özellikle teknik konularda yeteneklerine tanık oldukları kişilere karşı hazımsızlık gösterebilirler. Ortamın parlak zekalı harika çocukları olarak bir rakiple karşılaşmak onlar için tolere edilir olmayacaktır.

Yengeç Burcunun Kıskançlıkları

Geleneksel bir bakış açısı olan bu burçların zaafları da benzer yöndedir. Yengeçler, merhametli ve sıcakkanlı yapıda olsalar da Zodyak’ın en kıskanç burçları arasındadır. Çok gereksiz konularda çekememezliklerine tanık olabilirsiniz. Sevdiklerine derin bir şefkat gösterir, onları başkalarından kıskanırlar. Özellikle aile üyelerini kimseyle paylaşamazlar. Kıskançlıklarını genelde bozulduğu bir davranışa sitem ederek gösterirler. Enfes yemekler pişiren Yengeçler, kendisinden daha iyi bir aşçıyla karşılaşırsa kıskançlıkları kabarabilir.

Aslan Burcunun Kıskançlıkları

Onlar Astroloji aleminin star burcudur. Auralarıyla hemen kendilerini belli eder, her zaman spotların altında yürür gibi hareket ederler. Özgüvenleri ve coşkuları su götürmez bir gerçektir. Kendilerine olan hayranlıklarından ötürü başkalarına imrenme gereği duymazlar. Boy gösterdikleri piste daha havalı ve gösterişli biri adım atarsa kıskançlık yapabilirler. Daha çok iltifat alan ve beğenilen birinin varlığı Aslanları huzursuz eder. Hayatın her sahnesinde başrolü onlar kapmalıdır.

Başak Burcunun Kıskançlıkları

Mütevazı ve çalışkan insanlar olarak öyle aman aman kıskançlıkları yoktur. Fayda ve hizmet odaklı hareket ederler. Huzursuz ruh halleri çalıştıkları zamanlarda huzura erer. Başaklar, üretkenlik anlamında kıskançlık gösterebilirler. Zanaatla alakalı çalışmalarda iyi projeler geliştiren biri onlar için kıskançlık sebebi olabilir. İş dünyasında kendileriyle aynı konumda olup yöneticisinden daha fazla takdir toplayan bir mesai arkadaşlarını da kıskanabilirler.

Terazi Burcunun Kıskançlıkları

Venüs’ün verdiği pozitif etkilerle etrafındakilere oldukça kibar ve uyumlu davranır Teraziler. İnsan ilişkilerinde nezaketi asla elden bırakmazlar. Dış görünüşlerine fazlasıyla önem verip kötü görünmeye tahammül edemezler. Kendilerinden daha güzel, çekici ve beğenilen birine karşı kıskançlık gösterebilirler. Şık bir elbise, ihtişamlı takılar da Terazileri kıskandırabilir. Kıskandıkları kişilere kaba veya küstahça davranmazlar ama bakışları onları ele verir.

Akrep Burcunun Kıskançlıkları

Sıra geldi Zodyak’ın karanlık ve gizemli nehirlerde yüzmeyi seven Akrep burçlarına. Kıskançlığın kitabını yazacak burçtur Zodyak’ta. Bu anlamda öncülüğünü kimseye kaptırmaz. İrili ufaklı birçok meselede kıskançlık gösterebilir. Bazen çok gereksiz konuları gözünde büyütebilir. En fazla çekememezlik hissettiği insanlar seksapelitesi yüksek olanlardır. Hele bir de âşık olduğu adaylarının veya sevgilisinin bu kişilerden etkilendiğini fark ederse sinir katsayısı yükselir, silahlarını hazırlar.

Yay Burcunun Kıskançlıkları

İçinde şeytan tüyü olan bu burçların kendini sevdirmesi zor değildir. Eğlenceli kimyası ve muhteşem esprileriyle ortamın en aranılan kişisi olabilirler. İnce zekâları ve sohbetleri doyumsuzdur. İyi niyetleriyle bilinen Yayların pek kıskanç olduğu söylenemez. Mutlu oldukları gibi yaşar, hasetlikle zaman öldürmezler. Ufak tefek çekememezlik herkeste olabilir. Onlar da daha çok esprili ve zekice tespitler yapan kişileri kıskanırlar. Bu zaaflarını karşılarındakilerle alaycı konuşarak yansıtırlar.

Oğlak Burcunun Kıskançlıkları

Hırsı ve çalışma azmiyle her zaman iyi makamlara gelmeyi hedefler. Mükemmel bir kariyer için elinden geleni yapacaktır Oğlak insanı. Çalışmaktan ve başarmaktan mutluluk duyar. Böylesine işkolik bir burcun kıskançlık göstereceği konular tabii ki kariyerle alakalı olacaktır. Terfi etme çabasındayken hedefine başkalarının oturtulması Oğlak burçlarını çıldırtabilir. Mesleğinde başarılı ve iyi yerlere gelmiş, maddi durumunu ve sınıfsal statüsünü yükseltmiş kişileri de kıskanabilirler.

Kova Burcunun Kıskançlıkları

Hava grubunun entelektüel ve mesafeli kişileri olarak ilgi alanları duygusal ve maddeci burçlardan farklıdır. Özgürlükçü ve komplekssiz bakış açılarıyla kendi bildiklerini okuyarak yaşar giderler. Kovalar Zodyak’ın kıskançlıktan en uzak burçları arasında gösterilebilir. Nadiren de olsa çekememezlik gösterdikleri birtakım unsurlar olabilir. Mesela zeki, karizmatik ve orijinal fikirleri olan kişiler dikkatlerini çeker ancak takıntı yapakları dozda kıskançlık pek görülmez. Hatta bu kişilerle ilerde samimi bile olabilirler.

Balık Burcunun Kıskançlıkları

Naif görüntülerinin altında artistik bir duruş yatar. Her işi zarif ve yetenekli bir sanatçının edasıyla yaparlar. Duygusal ve yaratıcı yönleri gözden kaçacak gibi değildir. Nitelikli müzikten, sanatsal filmlerden, yaratıcı reklam kampanyalarından iyi anlarlar. Balık burçları daha çok sanatçı yönü gelişmiş ve yaratıcı insanları kıskanabilirler. Eğer reklam dünyası gibi fikir geliştirmeye yönelik bir sektörde çalışıyorlarsa rekabet gücü ve hazımsızlık artabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.