Burçların Gelecek Kaygıları!

Gelecekle ilgili kaygılar hemen hemen her burçta gizli de olsa vardır. Bakış açıları ve hayatla ilgili beklentileri doğrultusunda kaygıları birbirinden farklıdır. Toprak ve su grubu burçları, ateş ve hava gruplarına nispeten daha geniş konularda endişeler taşır. Hareketli burçların bedensel, durgun burçların ruhsal tedirginlikleri öne çıkar geleceğe dair. Hepsinin bu kaygıları dillendirdikleri söylenemez. Ketum ve gururlu burçlar korkularını içinde yaşamayı tercih eder. Konuşkan burçlar ise eşine-dostuna ileriki yıllara dair her türlü evhamını anlatır.

Koç – Kendini Kanıtlayamamak

Hayatı bir yarış ve mücadele alanı gibi gören Koçlar, hep bir kendini kanıtlama çabasına girer. Yaptıkları işlerle öncü olmak, takdir edilmek isterler. Gelecek kaygıları hep hırsla giriştikleri amaçlarına ilişkindir. Emek verdikleri bir projenin başarısız olması ve vizyonunu kanıtlayamama düşüncesi onları kaygılandırır. Bu dünyadan hep iz bırakarak ve takdir toplayarak göçmeye çabalarlar. Yenilgiler üzerine bir yaşamla anılmak onları utandırır.

Boğa – Güvencelerini Kaybetmek

Bir toprak grubu üyesi olarak Boğaların idealleri maddiyat üzerinedir. Konfor ve lüks onlar için vazgeçilmez bir servettir. Tabii böyle rahat bir yaşam için maddiyatın peşinden giderler. Geleceklerini de refah içinde sürdürmek için çabalarlar. Kariyer hırsıyla yanıp tutuşmaz, parayı kolay yoldan kazanmak isterler. Zamanın aleyhlerine ilerlemesinden tedirgin olurlar. Ellerindeki güvenceleri bir şekilde kaybetmekten korkarlar.

İkizler – İstediği Üniversiteye Girememek

Aklını hızlı kullanan İkizler burçları, zihinsel konularda başarılıdır. Eğitim hayatlarında düzenli çalışma ve pratik zekalarıyla başarılı olurlar. Hırslı olmasalar da bir takım idealleri vardır. İyi bir üniversite eğitimi almak da bunlardan biridir. İleride hayal ettikleri üniversiteye ve bölüme girememe kaygısı duyarlar. Şartlar veya başarısızlık eğitim hedeflerini baltalarsa hayal kırıklığı yaşarlar. Umdukları fakülteye girene kadar bu durum içlerinde bir uhde oluşturur.

Yengeç – Yuvasının Yıkılması

Duygusal yapıdaki Yengeçler için gelecek temennisi, öncelikle mutlu bir evlilik kurmak üzerinedir. Çocuklu ve kalabalık aile olmaktan hoşlanan Yengeç burçları huzurlu bir yuvayı arzular. Boşanmak onlar için travmatik bir gelecek kaygısıdır. Adeta dünya başlarına yıkılacakmış hissine kapılırlar. Geleneksel bakış açılarının da etkisiyle ayrılığı kabullenemezler. Parçalanmışlık onlar için ciddi depresyon sebebidir. Evliliklerini sürdürmek için anlayışlı ve sabırlı davranırlar.

Aslan – Yaşlanmak ve Çirkinleşmek

Aslanlar yaşlanmaya ve çirkinleşmeye en tahammülsüz burçlardandır. Fiziksel görünümleriyle her zaman gurur duymaya çabalarlar. Gelecekte yüzlerinde oluşacak çizgileri, sarkmaları düşünmek bile istemezler. Fark edilmemek, ihtişamlarını yitirmek onları çok incitir. Yaşama bağlılıkları yüksek olmasına karşın çirkin bir yüz ve fitliğini kaybetmiş bir vücut Aslanların enerjisini düşürür. Fiziksel görünümleriyle ilgili olumsuz bir eleştiri duymaktan ödleri kopar.

Başak – Sağlığının Kötüleşmesi

Huzursuz ve pimpirikli Başaklar, gelecek konusunda en kaygılı burçlar arasındadır. Toprak grubu üyesi olmanın garantici yönüyle bedensel olarak kendilerini güvende hissetmek isterler. Sağlıklarının bozulacağı düşüncesi onları yer bitirir. Yaş ilerledikçe herkes gibi Başak burçlarının da vücut sağlığı zayıflar. Bu kaçınılmaz gerçeğe alışma fikri onlar için pek de kolay olmaz. Hastalıklardan korunmak ve yaş almanın getireceği spesifik rahatsızlıkları ertelemek için kendilerine iyi bakarlar.

Terazi – Yalnız Ölmek

İnsanlarla iç içe olmaktan hoşlanan Terazilerin sosyal bir yaşamı vardır. Arkadaşlarıyla, flörtleriyle veya aileleriyle ortak aktiviteler yapmayı severler. Yalnızlık onların tercih edebileceği bir yaşam şekli değildir. Geleceğe dair en büyük kaygıları yalnız ölmektir. Bu yüzden evlilik konusunda kararsız oldukları halde aile kurmaya çalışırlar. Özellikle arkadaş çevreleri tek tek evlenip çoluk çocuğa karışınca sosyal hayatta yalnızlaştıklarını hissederler. Çevrelerinde her zaman birileri olsun isterler.

Akrep – İktidarsızlık

Düzenli ve ateşli bir cinsel yaşam, Akreplerin öncelikleri arasındadır. Fantezileri sınırsız ve renklidir. Hayatlarında ciddi bir ilişki olmasa bile seks partnerleri muhakkak olur. Tutkuları bazen aşktan da önce gelir ve libidolarını tatmin etmeye çalışırlar. Akrep burçları için geleceğe dair tasalar cinsel hayatlarıyla alakalıdır. Gelecekte iktidarsız kalıp cinsel hayatlarının biteceği fikri canlarını sıkar. Seks potansiyellerini mümkün olduğunca korumaya özen gösterirler.

Yay – Dünya Turu Yapamadan Ölmek

Onlardaki keşfetme arzusu beşikten mezara kadar gider. Yayların bu gezgin ruhunu dışardan anlamak güçtür. Uzun süre aynı yerde kalmaktan sıkılır, sürekli mekan değiştirirler. Kurulu düzenlerini merak tutkuları için bozabilirler. Özgür yaşam biçimleriyle mümkün olduğunca seyahat etmeye, yeni yerleri öğrenmeye gayret ederler. En büyük arzuları dünya turu yapmaktır. Hayat şartları ve ekonomik durumları yüzünden bu büyük seyahati yapmadan ölmek istemezler.

Oğlak – Birikim Yapamamak

Oğlaklar Zodyak’ta gelecek kaygısı en yüksek burçtur. Bu kaygılar maddi kaynaklıdır. Bu motivasyonla daha çocuk yaşlarda para biriktirmeye başlarlar. Gereksiz harcamalar yapmaz, cüzdanları dolu olduğu müddetçe huzurlu yaşarlar. Bu sebeple para harcamanın lüksünü tatmazlar. Hırsla çalışır, terfi edip yüksek gelirler elde etmeyi amaçlarlar. Geleceğe birikim yapamadan hazırlanmak onları tedirgin eder. Çoğu kez amaçlarına ulaşır, 90 yaşına da gelseler kazandıklarını yemeden ölürler.

Kova – Alzheimer Olmak

Kovaların bedensel olarak en büyük hazinesi aklıdır. Muhteşem zihinleriyle hızlı düşünür ve mental her konunun üstesinden gelirler. Akıllarıyla gurur duyarlar. Gelecekte düşünme kabiliyetlerini yitirmekten korkarlar. Alzheimer hastalığı Kovalar için en kabus niteliği taşır. Birilerinin bakımına muhtaç bir zihinle yaşamaya mahkum olmak Kovalar için onur kırıcıdır. Akıllarını ve muhakeme yeteneklerini yitirerek yaşamaktansa ölmeyi yeğlerler.

Balık – Yaratıcılığını Kaybetmek

Neptün’ün uçsuz bucaksız evreni Balıklara eşsiz bir yaratıcılık kazandırmıştır. Sanat ve edebiyat dünyasında, üretkenlik olarak bu burçların eline kimse su dökemez. İlham perilerinin cirit attığı iç dünyaları çok zengindir. Çoğu kez yaratıcı işlerle para kazanırlar. Bu doğuştan gelen kabiliyetlerini gelecekte asla yitirmek istemezler. Ortaya koydukları işlerin yaratıcılıktan uzak ve basit olması Balıklar için itibar sorunudur. Sanatçı duyarlığı ve inceliğiyle, yeni şeyler ürettikleri sürece mutludurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir