Burçların Favori Hayvanları

İster ilk defa hayvan besleyecek ol, istersen ailenize yeni bir üye daha ekle! Yepyeni bir evcil hayvan sahiplenmek hem insana pozitif enerji aşılıyor hem de evine yepyeni bir hava geliyor. Yeni bir evcil hayvana hazır olduğunu hissediyorsan önce yazımıza bir göz at, burcuna en uygun favori hayvanını bul!

Koç

Ben merkezli, cesur, hareketli ve hızlı karakterine birebir uyum sağlayacak bir hayvan sahiplenmek harika olmaz mı? Tıpkı senin gibi bağımsız ve cesur bir karaktere sahip, atak hareketleriyle hayvanlar aleminin en minnoşlarından biri olan kedi, seni çekiciliği ile etkisi altına alacak! Merakıyla dillere destan olan bu hayvan, etrafında olan biteni sürekli olarak keşfetmek ister. Tanıdık geliyor mu?

Boğa

Doğayı seven, kendini güvende hissetmek isteyen ve pratik yapınla özdeşleşecek bir hayvan sahiplenmek ister misin? O halde meyve, sebze ve tahılla beslenen bir hamster’a evini açabilirsin! Üstelik o da tıpkı senin gibi konforlu yaşam alanlarını tercih ediyor. Temizliği seviyor ve sıradan kaplarda yemek yemiyor ve su içmiyor. Ayrıca tıpkı senin gibi temkinli bir karakterleri var, yanaklarının alt kısmındaki keselerinde sevdikleri yiyecekleri saklayıp daha sonra yiyorlar ya da başka yerlere saklıyorlar.

İkizler

Sana boşuna 72 milletle dost demiyorlar. Çevreye uyum sağlamada üstüne yok ve çok yönlülüğün en büyük kanıtlarından birisin! Renk değiştirme yeteneği ile dikkat çeken, yaklaşık 180 türü bulunan ve aynı anda değişik yönlere bakabilen bukalemunlar tam bir kamuflaj ustası! Dinamik ve hızlı hareket eden bir yapısı bulunan bukalemunlar, hareketli karakterinle birebir uyum sağlayacak!

Yengeç

Hassas ve çekingen karakterin, sevimli mi sevimli bir kirpi ile benzerlik gösteriyor. Hem korunma ihtiyacı ve temkinli davranışlarıyla kırılganlığını öne çıkaran, hem de dikenleri yüzünden zaman zaman dışlanan kirpiler yaşadıkları ortama uyum sağladıklarında tam bir sevgi yumağı haline dönüyorlar! Ayrıca çoğu insanın bilmediği kadar duygusal bir yapıları var! Epey benzediğinizi söylemek gerek.

Aslan

Eğlenceli ve hayat dolu yapın etrafa ışık saçmanı sağlıyor! İnsanları enerjinle büyülüyor, neşeli tavırlarınla herkesi kendine hayran bırakıyorsun. Evinde besleyebileceğin muhabbet kuşuyla aranızda çok özel bir bağ oluşacak! Doğru eğitildiğinde ve yeteri kadar ilgi gördüğünde seninle koyu bir sohbete dalabilecek kıvama gelecek. Muhabbet kuşu beslemedeki en önemli püf noktası kafesini nasıl konumlandıracağın. Bel üstü hizada tutman halinde kuşun kendini rahat ve güvende hissedecek!

Başak

Çevrendeki insanlardan kaç kere “mükemmeliyetçi” olduğunu duydun? Muhtemelen birçok kez! Yaptığın her şeyden gurur duyuyorsun ve titizlik duygun çok yüksek! Tıpkı ponçik bir tavşan gibi! Bu kabarık kuyruklu arkadaşlar yaşadıkları yerlerde bol hijyen ararlar. Senin gibi oldukça nazik bir yapıya sahipler ve ısırma, tırmalama ya da yaralama gibi huyları yok! Düzgün eğitildiği takdirde kafeslenmeye ihtiyaç duymuyorlar ve evin içerisinde dinamik ve enerjik bir şekilde hareket edebiliyorlar!

Terazi

Herkesle kolay anlaşabiliyor, tanıştığın herkesi kendine hayran bırakıyorsun. Bir köpeğin herkesten ilgi almak istemesi, senin ilgiye olan zaafınla benzerlik gösteriyor! İkiniz de yürüyüş yapmaya ve yemyeşil bir parkta saatler geçirmeye bayılıyorsunuz! Tüm bu programın ardından güzel bir akşam yemeği ile ikiniz de pozitif enerji ile dolacak, vücudunuzun D vitamini depoladığını hissedeceksiniz!

Akrep

Senden daha fazla güçlü ve tutkulu biri yok, orası kesin! Yılanlar biraz korkutucu oldukları için kötü bir şöhrete sahip olsalar da aslında inkâr edilemeyecek kadar cesur ve zeki hayvanlar. Tıpkı senin gibi! Ayrıca araştırmacı bir karaktere sahip olan yılanlar da seninle epey benzerlik gösteriyor. Onları biraz araştırdıktan sonra hakkında edineceğin bilgiler ve kararlı yapın sayesinde kim ne derse desin evinde yılan beslemek isteyeceksin!

Yay

Kolay ve derinlemesine öğrenen bir yapın var ve enerjik, girişken ve kâşif bir karaktere sahipsin. Sana çok benzeyen bir hayvan, en yakın arkadaşın olacak! Kuşlar aleminin en evcil hayvanlarından biri olan papağanlar, evin içinde özgürce yaşamaları ve sahiplerine olan bağlılıklarıyla dikkat çekiyor. Kuvvetli bir hafızaya sahip olmaları sayesinde duydukları sözcükleri kolayca ezberleyip taklit edebiliyorlar.

Oğlak

Sabırlı, dikkatli ve ağırbaşlı bir Oğlak burcusun. Senin hayat stratejini ve pratikliğini tatlı bir kaplumbağadan başka kim anlayabilir? Çocukken hepimiz tavşan ve kaplumbağa hikayesi ile büyümüş olabiliriz, ancak senin mantığına göre “yavaş ve istikrarlı bir şekilde yarışan kazanır” mottosu çok doğru! Ayrıca sadık küçük kaplumbağan seni her adımında takip ediyor olacak!

Kova

Dünyanın en arkadaş canlısı insanı olsan da iş fiziksel temasa geldi mi, cıvık cıvık ilişkilerden pek hoşlanmıyor, kendi konfor alanına girilmesini istemiyorsun. Evcil hayvan olarak sana çok benzerlik gösterecek bir canlı var. Suda yaşayan, bağımsız bir hayvan tam sana göre! Japon balığı, Ay Kılıç, Platy, Lepistes ve Ay Molie ile oluşturacağın enfes bir akvaryum evinin en güzel, en keyifli köşesi olacak, bizden söylemesi!

Balık

Çok hassas, nazik ve merhametli bir yapın var ve evinde bakacağın hayvan da senin özelliklerine benzerlik göstermeli ki, en iyi dostlarından biri olsun! O halde tanıştıralım, dünyanın en sevimli hayvanlarından biri olan hermit yengeçleri aynı senin gibi naifler. Bu canlılar korunmaya ihtiyaç duyuyorlar. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmıyorlar ve grup halinde yaşamayı tercih ediyorlar. Ayrıca bu canlı bencilce kendi isteklerini kollamıyor ve önce diğer yengeçleri düşünüyor. Aşırı tatlı değil mi?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.