Burçların Eski Sevgiliye Yolladığı Barışma Mesajları!

“Çok özledim!” diye bağırsan içine nasıl bir su serpilecek haberin yok! Ama olur mu, kim aşk acısı çekecek o zaman? Ah! Şu gurur engeli yok mu, sevenlerin önünde dağ gibi durur! Sonra nasıl bir bahane bulsam da arasam diye kara kara düşünür, olmadık mesajlarından pişman olur insan da iş de işten geçmiş olur! Sıra geldi burçların barışma bahanelerine.

Koç     

Hızını alamayan, kelime dağarcığında nazikliğe rastlayamayan, sahte davranışlardan da uzak durmasıyla meşhur olan Koç, açıkça söyler isteğini; “Seninle yarım kalan bir kavgamız var!”. “Saat kaçta ve nerde?” cevabını alacağı pembe hayaliyle gönderdiği direkt mesajının aslı başkadır! Teklifi kavgaya tutuşmak gibi görünse de niyeti aslında barışmaktır. Bu bir tür aşka davet, yeni bir şans talebidir.

Boğa    

Boğa ne de güzel sevmiş, evinin kapılarını sonuna dek açmış, sevgilisini yaşamının bir parçası ilan etmiş, bir de çok istediği huzura ermiştir sonunda! Ta ki inadıyla sevdiceğini orta yerinden çatlatana kadar! Şimdi özlem bacayı sarmış, Boğa karıncalanmaya başlamıştır! Sabrının sonuna gelen, bir adım atana dek asırlar geçen dirayet timsali Boğa; bir çılgınlık yapıp telefona davranmış, herkes “özledim” demesini beklerken, “eşyaların bende kalmış” deyivermiştir. Neyse bu da bir hareket neticede!

İkizler  

İkizler’in yaşam amacı ilişki kurmak, bilgiyi yaymaktır. Dünyadaki network ağını kuşatan tüm iplerin birleşim yerleri İkizler’in elinde durur! Her an iletişim halinde kalmak isteyen İkizler tartışmaları uzatmaz, merakından çatlamaz, haber almadan duramaz! Bir gün olur arar, canı sıkılır sohbete koşar diye İkizler mesajını atar; “Numaram değişti, haber vereyim dedim!”. Bu bir bilgilendirme mesajı değildir esasen beni ara demenin İkizler’cesidir.

Yengeç

Yengeç’in ayrılık ateşi ortalığı dumana boğmuş, nefes darlığı, iç sıkılması çoktan başlamıştır! Yengeç semalarında rüzgar fırtınaya dönmüş, battaniyeler yürekleri ısıtmaz olmuştur. Şefkat açlık sınırında olan Yengeç; fotoğraflara bakar ağlar, mesajları defalarca okuyup eski günlere yanar! Hasretinden de tahmin edersiniz ki dramın en büyüğünü yaşar! Sabrının sonuna geldiği anda, dayanma gücü kalmadığında, lafı hiç dolandırmaz! Seviyordur sonuçta! “Seni özledim!” deyiverir bir çırpıda!

Aslan  

Aslan’ın gözü telefonda, aklı zamanında duyduğu iltifatlarda, kendi ise şaşkınlıklar içindedir! Nasıl oldu da saatler geçmesine rağmen henüz ayaklarına kapanmak, özür mahiyetli hediyelere boğmak için giden sevgili geri gelmedi? Birkaç dakika daha bekler Aslan, acaba başına bir iş geldi, iki eli kana mı saplandı diye düşünmekten de alıkoyamaz kendini. Artık zamanıdır deyip yazar mesajını; “Sen beni niye aramıyorsun?”

Başak  

Başak, kendisini kaçınılmaz olarak sevgilisinin her şeyinden sorumlu bakıcısı ilan eder! Üstelik kimse ondan böyle bir sorumluluk yüklenmesini beklemez! Eleştirmeden, gördüğü aksaklığa müdahale etmeden duramayan Başak, bir bakmışsınız sevgilisinin yaşam koçu oluvermiş. Peki ayrıldı diye görevlerini ihmal eder mi Başak? Öyle kolay değil yeni bir düzene alışmak! “E seviyorum hem de ayrılık niye?” sorusunu sorunca kendine, davranır telefona; “Vizeler iki hafta sonra, sakın unutma!”

Terazi  

Ne? Ayrılık mı? Aman Terazi duymasın ödü kopar! Geçimsizlikleri yok saymak, tartışmaların dışında kalmak, ilişkisine zeval getirecek her türlü davranıştan kaçınmak gibi harika özellikleri olan Terazi, ayrılığın ortasında kalsa dahi, olanları görmezden gelmeyi başarabilir! Sevgili çoktan çekip gitmiş, giderken ortalığı da darma dağın etmiş bile olsa Terazi kavga etmediği yere barışmak için uğramaz! Bunun yerine şaşırtan bir mesaj atar; “Hafta sonu konsere hala gidiyoruz, değil mi?”

Akrep  

Eski sevgili hızını alamayıp oradan buradan engelleyince Akrep’i, görünmez olduğunu sansın varsın, Akrep nasılsa merakının konsantre olduğu yeri bir çırpıda çözer, kimseye fark ettirmeden en derine iner! Ne soru sormaya gerek kalır ne sağa sola haber salıp ne var ne yok oralarda diye araştırma yapmaya! Kıskançlıktan kudurmanın eşiğine gelen Akrep, bilse de her şeyi, iletişime geçmek için bir şeyler söylemek gerekli; “Telefonun niye meşgul senin?”

Yay       

“Ne gerek vardı şimdi o kadar birleşip, sonunda da ayrılmaya? Ne vardı arkadaş arkadaş seyahat etseydik bilmediğimiz diyarlara!” diye geçirirken bir an aklından, öteki an uçuverir olan biten ne varsa zihninden. Aradan geçen birkaç saatin ardından, henüz çalmayan telefonu gelir Yay’ın aklına! Neden aramamıştır ki sevgilisi tüm gün boyunca? Davranır Yay telefonuna ve sorar haklı bir gururla; “Küs müyüz biz Allah aşkına?”

Oğlak   

Oğlak kendisini taşıyacak güçte, başarılarına ortak olacak yetkinlikte, kariyerine destek olacak olgunlukta birine aşık olmuş, işin stresi, sorumluluklarının baskısı altında kaldığı kaygılı bir anda ne var ki kavgaya tutuşmuş, ayrılıvermiştir bir anda! Şimdi geri dönmek için harekete geçmek istese de bir yandan kendine yedirip özledim diyemez gün sonunda. Şimdi konuşmak için bir bahane yaratmaya gelmiştir sıra ve bir maille cesaret bulur ilk adımı atmaya; “Sunumu ne zaman göndereceksin?”

Kova    

Kova ne kadar bunalmış hissetse de ilişkide olduğu zamanlarda, özgürlüğüne attığı ilk adımda sandığı kadar mutlu olmamıştır nedense. Sevgilisi tüm arkadaş ortamlarına rahatça katılan, uyumlu da biri olunca, özlem kaçınılmaz olmuştur Kova için! Hatalı olduğunu kabul etmeden, kendini düzelteceği mesajını vermeden harekete geçmelidir tez zamanda. Kova bir teklif sunar ex aşkına; “Arkadaşlarla buluşuyoruz, gelsene.”

Balık    

Balık idealize ettiği bir ilişkiyi, kişiler üzerinden yaşar aslında. Zaten zihninde geliştirdiği bir sevgili prototipi vardır hali hazırda; kim olursa olsun yanındaki biraz hayali bir ilişki yaşar Balık! Anlaşmazlıklar sonucu ayrılık gelip çatsa da Balık rüyalarından çıkaramaz bir türlü sevgilisini. Hala devam ediyormuş gibi ilişkisi, yaşamaya devam eder her rüyaya daldığında. Bahane de değildir Balık’ın kısa bir mesajda yazdıkları! “Rüyamda gördüm, iyi misin?” diyorsa Balık, hakikaten öyledir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.