Burçların Eski Sevgililerine Verdiği Tepkiler!

Birçoğunuzun başına gelmiştir şu durum: Aşkla sevdiğiniz flörtünüz size soğuk davranmaya başlamıştır. Ne olduğunu anlamaya çalışırsınız önce. Aslında herhangi bir hatanız olmamıştır ama aşkınız giderek sizden uzaklaşır. Romantik bakışlarının sıradanlaştığını ve onun ellerinizden kayıp gidişini acıyla izlersiniz. En sonunda terk eder sizi başkası için. Hüznünüz ve onun hatıralarıyla baş başa kalırsınız. Ta ki seneler sonra karşınıza çıkıp “yeniden başlasın” diyene kadar. Hiçbir şey olmamış gibi davranamazsınız bu durumda. Burçlar dünyası da sizin gibi düşünüp bir takım tepkiler verir.

Koç: “Aklın Başına Yeni mi Geldi, Beter Ol” Der

Agresif Koçlar terk edilince çok öfkelenir. Ruhlarını ıstıraptan ziyade hiddet kaplar. Yapılanı bir türlü sindiremezler içlerine. Gururlarından “Geri dön” çağrısında da bulunamazlar. Bu tarifsiz sıkıntı onları daha çok gerginleştirir. Seneler sonra o sevgili ortaya çıkıp barışmak istediğinde, söylenecek bir ton azar birikir içlerinde. Telefonun ucundaki eski aşklarına, “Aklın başına yeni mi geldi? Beter ol.” sözleriyle bağırıp telefonu kapatırlar.

Boğa: Tutarlıdır Sözünden Dönmez

Her ilişkisini dolu dolu yaşar Boğalar. Sadık bir sevgili olur, büyük aşklarına ne istediyse hep verirler. Nankör sevgilinin günün birinde çekip gitmesiyle ihaneti iliklerine kadar hissederler. Yıllarca ne aşklarını ne hüzünlerini unuturlar. Üstüne kıskançlığın ağırlığıyla ezilirler ancak kararlıdırlar, affetmezler. Geri dönen sevgiliyi belki hala seviyorlardır ama mantıkları çoktan terk etmiştir. Onunla doldurdukları anı defterini bir daha asla açmaz Boğalar.

İkizler: Randevu Verir, Sonra Vazgeçer

İkizler terk edilince klasik bir sevgiliden daha farklı tepkiler verebilir . Her zamanki gibi bazen üzülür bazense hayatlarının rutinine uyum sağlarlar. Mazideki sevgili aradığında önce şaşırır sonra sohbet ederler. Hiçbir şey olmamış gibi davranmazlar belki ama yüzüstü bırakılmış küskün aşık moduna da girmezler. Eski flörtleri görüşmek istediğinde kararsız kalırlar bir süre. Sonrasında randevu verip görüşeceklerini söylerler. O gün gelip çattığında ise dengesizlikleri tutar ve buluşmaktan vazgeçerler.

Yengeç: Dayanamaz Onunla Yeniden Barışır

Anne şefkatiyle aşkını bağrına basan Yengeçler için terk edilmek büyük bir travmadır. Geceler gündüzler birbirine karışır aşk acısından. En yakınlarının omuzlarında günlerce ağlayıp yas tutarlar. Ne kadar unutmak isteseler de mazi bir lanet gibi musallat olur.  Şarkılarda, gittikleri mekanlarda eski sevgilinin hatıraları dolaşır. Beklenen telefon bir gün çaldığında kızamazlar. Aşklarının soğumadığını fark eder, af dileyen sevgiliyi bağışlarlar.

Aslan: “Benim Gibisini Bulamazsın Demedim mi?” Der

Coşkulu bir ırmak tadında ilişkisini yaşar Aslanlar. Hayatın tüm güzelliklerini flörtleriyle paylaşırlar. Günün birinde başkası için terk edilmek, özgüvenlerine saplanmış keskin bir hançerdir. Bu derin yarayı kibirle kapatırlar yıllar içinde. Hiçbir şey olmamışçasına birleşmek isteyen eski sevgiliye aslan pençesi geçirmek için yanıp tutuşurlar. “Benim gibisini bulamazsın demedim mi sana!” şeklinde tepki göstererek incinen gururlarını tamir eder, rahatlarlar.

Başak: “Kimse Sana Bakmıyor Anlaşılan” Cevabını Verir

Zodyak’ta diğer burçlara nazaran ayrılık darbesini hafif sıyrıklarla atlatır Başaklar. Gerçekçi düşünür, artık sevmeyen birinin arkasından karalar bağlamayı zaman kaybı görürler. Hadiseyi geçmişe gömer, hayatlarına zamanla adapte olurlar. Senelerin ardından çıkagelen sevgiliye karşı hisleri kaybolmuştur. Eleştirel ve lafını esirgemeyen üsluplarıyla geçmişteki flörtlerine, “Kimse sana bakmıyor galiba, kürkçü dükkanına geri dönmüşsün.” cevabını yapıştırırlar.

Terazi: Kırmak İstemez, Bir Süre Telefonlaşır

Aşka değer veren Teraziler başkası için yüz üstü bırakılmış olmaya çok incinir. Özgüvenleri düşer ve kendilerini çirkin, değersiz hissederler. Dış görünümleriyle uğraşıp oyalanırlar. Bir gün geri dönüp de barışma teklif eden sevgiliye hemen kucak açmazlar ve kararsız kalırlar. Sert ve kırıcı konuşmak tarzları değildir. Karşı tarafla belli bir süre telefon yoluyla mesajlaşırlar. Nasıl bir yön çizeceklerine ileride karar vermek isterler.

Akrep: Bir Gece Birlikte Olup Terk Eder

Bir başkası için terk edilmiş olmaya en fazla kinlenen burçtur. Aşkla nefretin iç içe geçtiği bir öfke oturur yüreklerine. Flörtlerinin bir başka tene dokunması, onu sevmesi fikri Akreplere tarifsiz bir acı verir. Yıllar sonra geri gelen bu sadakatsiz sevgiliyle hak ettiği şekilde yüzleşmek isterler. Onu affettiklerini söyler ve eski günlerdeki gibi buluşurlar. Sadece bir gece onunla ateşli bir şekilde sevişir, sonrasında terk ederler.

Yay: Dalgasını Geçer Umursamaz

Ayrılığın bile keyfini kaçırmasına izin vermez Yaylar. “Hep ben mi sıkılıp terk edeceğim, biraz da karşı taraf özgürlüğüne kavuşsun.” diyerek olayı iyimser bir boyuta taşırlar. İlk zamanlar eski sevgilinin yokluğu içlerine otursa da, kısa süre sonra yeni bir aşka yelken açarlar. Yıllar sonra arayıp duygusal bir ortam yaratmaya çalışan eski flörtlerine karşı nötr duruma gelirler. Barışma tekliflerini ciddiye almaz üstüne dalga geçerler.

Oğlak: Yeni Bir Düzen Kurduğu İçin Görüşmez

Elinden geldiğince ilişkisine sahip çıkan sadık bir sevgilidir Oğlaklar. Böylesine vefalı bir partner olarak, başkası için yüzüstü bırakılmak onları derinden yaralar. Flörtlerine karşı kalpleri soğur ama kinleri asla! Belki intikam almazlar ama bağışlamaları da mümkün değildir. Yine mantıklarını konuşturur ve vefasız sevgiliden hayır gelmeyeceğine ikna olurlar. Eski sevgili döndüğünde artık yeni bir düzen kurduklarını söyleyip kapıları tamamen kapatırlar.

Kova: Arkadaş Olur Sallamaz

Sevgi kelebeği olmasalar da arkadaşlıkla flörtün iç içe geçtiği bir birliktelik yaşar Kovalar. İhanetle terk edildiklerinde olayı gerçekçi bir bakış açısıyla yorumlarlar. Canları yansa da giden sevgilinin özgür iradesiyle aldığı kararı kabullenmek gerektiğini düşünürler. Kısa sürede yalnızlığa alışırlar. Terk eden sevgili uzun bir zaman sonrası aradığında ise kendilerini kasmazlar. Eskisi gibi birlikte olmayı düşünmez ama arkadaş olmaya sıcak bakarlar.

Balık: “Ben Artık Başkasını Seviyorum” Der

Terk edilince ruhu en fazla yara alan burçlardandır Balıklar. Güçlü hislerle sırılsıklam aşık oldukları flörtlerinin gidişini kolay atlatamazlar. Filmlerdeki gibi günlerce yataklara düşüp, gözyaşları kuruyana dek ağlarlar. Onca ıstıraptan sonra sevgiliyi unutur ve kafalarında bitirirler bu aşkı. Kalpleri yeni ve büyük bir aşk için atmaya başlar artık. Yıllar sonra arayıp bağışlamasını isteyen sevgiliye ise, “Ben artık başkasını seviyorum.” cevabını verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.