Burçların Eski Sevgililerine Mesaj Verdiği Şarkılar!

Demet Akalın zamanında ne güzel demiş “Herkes nasibini alır giderli şarkılardan” diye. Kabul edelim ya da etmeyelim herkesin bir dönem mesaj verdiği oldu yitip giden eskisine. Kimileri göndermeli sözler yazdı duvarına kimileri ise giderli sözler içeren şarkılarla paylaştı dört bir yanda. En cool görünenler bile yeri geldi kendini buldu atarlı bir şarkıda. “Seni unuttum, senden sonra hayatımda her şey yolunda” mesajı nasıl verilebilir ki başka? Hiç merak ettin mi, burçların eski sevgilisinin ardından söylemek istedikleri hangi şarkıda?

Koç: Sıla – …Dan Sonra

Koçlar bir kere sevdikten sonra gözü kimseyi görmez. Dört elle sarılır aşkına. Beklemediği bir anda terk edildiyse işin rengi değişir ama. İçinde alevler yükselirken, kimselerin peşinden koşmaz. Kendine güvenmeyen ya da sözünden dönen kimseyi de sokmaz hayatına. Kafayı düzeltir, kendi yararına bakar daima. Geri dön temalı mesajlar almaya başladığında tek bir şey çıkar ağzından: “İster gelirim ister gelmem. Hesap mı vericez bundan sonra?

Boğa: Aleyna Tilki – Dipsiz Kuyum

Boğaların aşklarına ne kadar bağlı olduklarını duymayan kaldı mı? Kalbini açtığı kimseyi kolay kolay bırakmaz öyle. Gerçekten aşıksa en sert kavgalarda söylenen sözleri sineye çeker, en büyük yanlışları bile yeri gelir affeder. Tabii karşısındaki önce onu hak etmeli. Hayattan öğrendiği bir şey varsa gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilemeyeceği. Sürekli affedip, oluruna bırakmak değiştirmez ki bir şeyleri. Nitekim her şeyin sona erdiğine kanaat getirdiğinde “Kaderin izin vermediğine şansın gücü yetmez” olabilir son sözleri.

İkizler: Bülent Ersoy – Sefam Olsun  

İkizlerin kitabında onları hak etmeyen kimsenin arkasından ağlayıp sızlamak yazmaz. Onları teselli etmeye gelenler bile şaşar kalır hatta. Hayata karşı tavırları aynıdır, istiflerini bozmazlar asla. Bir ellerinde cımbız bir ellerinde ayna, umurlarında mı bu dünya? Hayatını yaşayıp her gün yeni bir aşka yelken açmak dururken ne diye kapansınlar ki odalarına? “Her gün başka bir gönülde, günümü gün ediyorum oh oh” diyebilir nasıl olduğunu soranlara.

Yengeç: Demet Akalın – Bittim

Yengeçler aşkları uğruna elinde ne var ne yoksa feda eder. Gerekirse aşkının mutluluğu için kendini geri plana çeker. Tabii kendisi bu kadar emek verirken karşısındakinden de bir şeyler bekler. Umduğunu bulamadığında ise sancılı bir ayrılık süreci onu bekler. Yanlış aşklarını düşünüp bunalırken, hataları birer birer gözünün önünden geçer. Eski aşkı içinse sadece “Bittim gözün aydın, bittim helal olsun. Uğrunda harcadığım yıllar haram olsun” demeyi seçer.

Aslan: Hande Yener – Sebastian

Aslanları ayrılıklarında kıyameti koparan kimseler olarak hayal ediyorsanız çok yanılıyorsunuz. Aniden terk edilseler bile verdikleri tek tepki alaycı bir gülüş olabilir olsa olsa. Bunu kendine yediremeyen eskisinin ortamlarda söyledikleri ise döner dolaşır gelir kulağına. Kaçıyormuşmuş da çok uzaklaşmışmış da değişmişmiş de bilmem ne. Aslanlar pabuç bırakır mı bu tip lakırdılara? Hoş kendisi muhatap olmaz, sokar araya birisini. “Eğer bir derdi varsa gelsin burda konuşsun. Öyle atıp tutmasın arkamdan” deyip çeker ipini.

Başak: Hadise – Sıfır Tolerans

Başakların sabrı bir kere taştıysa gözü kimseyi görmez bir daha. Ne zamana bırakıp çözmek ister bir şeyleri ne de affeder bunca zaman içinde biriktirdiklerini. Aşkı boyunca yanılan taraf olduğunu fark ettiğinde bir an önce söküp atmak ister içindekileri. “Sıfır tolerans hadi git durma” deyip yakar tüm gemileri. Eskisi kuyruğunu kıstırıp geri döndüğünde ise “Yüreğim soğudu yakamam bir daha” deyip yollar gerisin geri.

Terazi: Yıldız Tilbe – Yürü Anca Gidersin

Teraziler sevmek ve sevilmek için gelmiş bu dünyaya. Aşklarına nasıl bağlı oldukları da malum. Ayrılık bu yüzden hiç mi hiç yakışmaz onlara. Eskiyen derisini çıkarır atar, yeni birine dönüşmüş olarak kalkar ayağa. En güzel elbiseleriyle sevdiğinin önünden geçer ama kafasını döndürüp bakmaz bir daha. İlahi adalete inansa da eskisinin yaptığını kâr bırakmaz yanına. “Beni kırdığın gibi kalbini kıracağım. Beni dinlemedin ya, seni duyamayacağım. Yürü anca gidersin” diyebilir en sonunda.

Akrep: Şebnem Ferah – Ben Şarkımı Söylerken

Aklı olan Akreplerle arasında kırık bir kalp bırakmaz. Bilinmeli ki hiçbir Akrep, kendisine yapılanı unutmaz. Gözlerinde öfkenin alevi parladıysa hele ister suyla gel ister körükle ne çare. Ayrılığın faturasını arkada kalan kişiye kesmek zaten kimin haddine? Karşısındaki istediği kadar konuşsun, istediği kadar yalanlar savursun. “Beni ben yapan içimdeki sesleri susturamazsın” der kapar tüm kapıları. Çünkü bir Akrep iyi bilir ki, “Geçmiş hiç yaşanmamış gibi davransan da, baştan yazamazsın.

Yay: Atiye – Salla

Yayları kıskananlar çok, sürekli güleç sürekli mutlu diye. Sırları ise hiçbir şeyin üzerine kendilerini paralarcasına düşmemelerinde. Zaten sırf ayrılmamak için mutsuz bir ilişkide çırpınmak niye? Basit düşünmek gerekiyor bu tip konularda. Aşık olduğun kişi seni üzüyor mu? O zaman yolla. İsterse dönsün sonra, seni hak etmeyen birinin peşine düşecek değilsin ya. Yaylar da aldatanın aldanacağını bilir, “Salla” deyip artlarına bakmazlar asla.

Oğlak: Ebru Gündeş – İyi Şanslar

Oğlaklar yaşamlarını kendi kurallarına göre yönetir. Ne iş hayatlarında ne de aşk hayatlarında spontane kararlara yer verir. Aşkı karşısına geçip ayrılmak istediğinde “Zorla tutamam gidene yol yakışır” diyebilir. Kavgalı bir ayrılık yakışmaz zaten onlara. Gidene kal demez, kendini aşka ezdirmez, düşman olup ayrılmayı kendine yedirmez. “Sana son sözüm iyi şanslar” der, aşkını orada kaldırır tarihin tozlu raflarına.

Kova: Lara – Allah Versin

İnsanı gözünden tanıyan Kovalar, değmeyecek kimse için vaktini boşa harcamaz. Bir dediği bir dediğini tutmayan aşkı karşısına geldiğinde de diline kilit vurmaz. “Bir öylesin bir böyle ne karasın ne de ak. Olamam ben senin gibi yanar döner sevgili” deyip bitiriverir ilişkiyi. Sonra bin pişman kapısını ikinci bir şans için çalsa ne fayda, gözünün yaşına bakmaz, “Tek sözüm sana Allah versin” deyip yollar gerisin geri.

Balık: Ajda Pekkan – Bambaşka Biri

Balıklar aşık oldukları insanla bir ömür geçireceklerini varsayar. Tüm hayallerini bunun üzerine kurar. Gün gelip de terk edildiğinde ise gelecek yılların korkusu sarar. İlk günler zor geçse de zamanla güçlenir, bambaşka biri oluverir. Yenilenerek ayağa kalktığında eskilerine meydan okuyup “Şimdi gel de gör beni bambaşka biri. Topladım dağılan kalbimin her köşesini” diyebilir. O saatten sonra sadece sevenlere verir sevgisini, her şeyini.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.