Burçların Ergenlikte Yaptıkları Saçma Hatalar!

Adı üstünde ergenlik işte! Bu dönemi sütliman geçen, annesiyle babasıyla, kardeşiyle sevgilisiyle öğretmeniyle arkadaşıyla, etrafıyla ya da hayatın ta kendisiyle savaş halinde olmadan ergenliğini tamamlayan var mı aramızda? Hiç sanmıyoruz! Hata yapmadan büyüyebilir mi insan? Birilerini kaybetmeden onların değerini anlayabilir mi? Yanlış yapmadan doğruyu bulabilir mi? Büyüyemez, anlayamaz ve bulamaz. Elbette özellikle büyürken hatalar yapacak ki doğrusunu öğrensin, hem kendisine hem de başkalarına ait sınırları keşfetsin. Herkes ergenliğinde hatalar yapar, bunlar çok normal. Yalnız değilsin, bu nedenle bu yazımızda burçların ergenliklerinde yaptıkları hataları ele aldık. Şimdi gel bakalım, hangi burç ergenliğinde en çok neden çekmiş!

Çatışmaktan Kaçınmayan Koç Burcu

Kendisi de asla büyümeyen bir çocuk olan Koç burcu insanı ergenken de içinde aynı çocuk vardır, yetişkin bir bireyken de hatta yaşlı bir insanken de. Onun içindeki çocuk değişmez, kaybolmaz, sadece zamana uyum sağlamaya çalışır. Bunun sonucunda ise bizim oyunbaz Koç burcu sorunsuz bir ergenliğe sahip olmak yerine okul çıkışı kavgalara karışmayı ve eve sürekli şikâyet dilekçesi götürmeyi alışkanlık haline getirmiştir.

Kıskançlık Konusunda Tarih Yazan Boğa Burcu

Güven arayışının en yoğun olduğu dönem olan ergenlik döneminde bu konuda en çok zarar gören ve zarar veren burçlardan biri Boğa burcudur. Hayatı boyunca huzur ve istikrar arayan Boğa burcunun ergenliğinde sevgilisini en yakın arkadaşından, en yakın arkadaşını sevgilisinden kıskanmak gibi huyları ve dolayısıyla büyük hataları ortaya çıkar. Önce sakindir, sadece şüphelenir ancak sonraki safhalarında tozu dumana katabilir.

Çenesine Bir Türlü Sahip Çıkamayan İkizler Burcu

Çeşitliliği seven İkizler burcu iyidir, hoştur ama nerede durması gerektiğini bir türlü bilemez. Ergen bir İkizler burcunun en büyük hatası, çok sevdiği bir arkadaşının sırlarını onun olmadığı bir ortamda en az 4 kişi ile paylaşmakla başlar. Bunu bilerek ya da kötülükle yapmaz ama bir anlık çenesini tutamaması birçok insanın güvenini kaybetmesi ile sonuçlanabilir.

Manidar Mesajların Efendisi Yengeç Burcu

Duygusal Yengeç burcunun tarih yazdığı hataları hayatları boyunca alınganlıklarından kaynaklanır. Geçmiş zamanda MSN iletisinden ayrıldığı sevgilisine şarkıyla mesaj göndermek, şimdiki zamanda WhatsApp durumundan manidar yazılı fotoğraflar paylaşmak tam da ergen bir Yengeç burcunun düşeceği bir hatadır. Evinde kendi kendine dertlenmek yerine, kalbini kıran kişi ile açıkça konuşsa, bu hatalara düşmeyeceğini belirtmek isteriz.

İmajı İçin Yapmayacağı Olmayan Aslan Burcu

Gösterişli görünmek, imrenilmek yetişkin bir Aslan burcu insanı için bile her şey demektir. Bir de üstünde tüm ilgiyi toplamak isteyen bir ergen olduğunu düşünün. Sizce ergen bir Aslan burcunun bu toplu ilgi için yapmayacağı bir şey var mıdır? Elbette yoktur! Ucunda kız arkadaşına hava atabilmek için babasından gizlice arabayı aşırmak bile olsa, onu kimse durduramaz. Çünkü ne demiştik, imaj her şeydir!

Gizli Servis Çalışanlarına Taş Çıkartan Başak Burcu

Eskiden stalk yapmak bu kadar teknolojik ve kolay değilken bile dikkatli Başak burcu ergenleri durmak bilmiyordu. Titiz, dikkatli ve organize çalışması ile etkilendiği birini ilkokul arkadaşlarını bulana kadar takip edebiliyordu. Bilmemesi gereken soruların cevabını biliyor olması ile kırdığı potlar da eninde sonunda başına olmadık dertler açabiliyordu. Sonra uğraş dur!

Gönlü Ferman Dinlemeyen Terazi Burcu

Zodyak’ın en şıpsevdi burcu olan Teraziler, yetişkinken bile gönüllerine söz geçiremiyorlarken, ergenliklerinde kendilerine hâkim olmalarını ne kadar bekleyebiliriz? Ergen Terazi burçlarının en yakın arkadaşlarının sevgilileri ile yakınlaşmaktan sevgililerinin en yakın arkadaşları ile yakınlaşmaya, öğretmenlerine aşk mektubu yazmaya kadar uzanan bir hatalar listesine sahip olduklarını söylesek çok da şaşırmazsınız bizce!

En Enteresan İmajı Seçen Akrep Burcu

Ergenliklerinde sevilmek konusunda pek hassasiyet taşımayan bir burç olan Akrep burcu insanları, tamamen kendi sezgilerine ve isteklerine göre cool olduğuna inandıkları şeyleri yapmaya çalışırlar. Kötü kız / kötü çocuk triplerine girip öyle görünmeye çalışmak, kimseye haber vermeden evden çıkıp kaybolmak, küçük yaşlarda sigaraya başlamak, yaşıtlarıyla ilişki kurmamak gibi hataları yapmalarına neden olur.

Deli Fişek Yay Burcu

Yalnız takılan ergenlerden bir tanesi de Yay burcudur. O bağımsızdır, kendi kendine takılmaktan da yalnız vakit geçirmekten de zevk alır. Ancak bu durum onu gerçeklikten uzaklaştırır. Kendi kafasında kendi dünyasını kurmaktan hoşlanan Yay burcu ergenine ait en büyük hata, haftalık aldığı tüm harçlığı oyun salonlarında harcayacak kadar oralarda vakit geçirmektir.

Çareyi Ailesinden Uzaklaşmak Sanan Oğlak Burcu

Ergenliğinde şekilci olan bir diğer burç da Oğlak burcudur. O da imajını ve dışarıdaki insanların onu nasıl değerlendirdiğini önemser. Bu nedenle kendi kafasındaki imajda o gençlik ateşinin yaktığı biriyse kış soğuğunda bile yaka bağır açık gezmek zorundadır. Annesinin ördüğü atkıyı asla boynunda tutmaz, giydiği gömleklerin önünü asla kapatmaz.

Artistliğinden Ödün Vermeyen Kova Burcu

Ergenliğinde şekilci olan bir diğer burç da Kova burcudur. O da imajını ve dışarıdaki insanların onu nasıl değerlendirdiğini önemser. Bu nedenle kendi kafasındaki imajda o gençlik ateşinin yaktığı biriyse kış soğuğunda bile yaka bağır açık gezmek zorundadır. Annesinin ördüğü atkıyı asla boynunda tutmaz, giydiği gömleklerin önünü asla kapatmaz.

Çakallıkta Sınır Tanımayan Balık Burcu

Burçlar arasında bağımlı olma eşiği en düşük olan gizli çakal Balık burcu insanı, daha küçüklükten bağımlılık geliştirmeye başlar. Alkole ayrı bir merakı ve hevesi vardır. Bu nedenle ailesi evden ayrılır ayrılmaz vitrindeki içkiyi içip, boş kalan şişeye çay doldurmak ve aldığı yere koymak tam da bir Balık burcunun yapabileceği iştir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.