Burçların Enerjisini Anında Düşüren Şeyler!

Uykunu almış bir şekilde yatağından gerinerek kalktın. Mükellef bir kahvaltının ardından da neşe içinde güne başladın. İçinde bugün harika geçecekmiş gibi bir his, anlamlandıramadığın bir neşe… Fakat o da ne? Hiç beklemediğin bir şey karşına çıktı ve hayat enerjini yerle yeksan etti! Eminiz, böyle bir senaryoya defalarca denk geldin. Kimi zaman yüzünü bile görmek istemediğin biriyle uzun uzun sohbet etmek zorunda kaldın kimi zaman bir ton para ödeyerek satın aldığın bir ürünü vitrinde yüzde 70 indirimle gördün. Dememiz o ki, sebebi önemli değil. Evden ne kadar mutlu çıkmış olursak olalım, enerjimizi emmeye ant içmiş durumlarla karşılaşmamız hiç de güç değil. Senin burcunun enerjisini bitiren sebep hangisi?

Koç: Bekletilmek

Koçların her şeye olurları var da bekletilmeye pek sabırları yok. Bir arkadaşını beklerken de sipariş ettiği yemeğin masasına gelmesini beklerken de gözlerindeki ateş hiç olmadığı kadar belirginleşir. Böyle anlarda yüksek enerjileri bir anda dibi boylasa da öfkesi hızla zirveye yapıyor olabilir. Aman diyelim! Aklı olan Koçlara bu konuda bulaşmaz.

Boğa: Kredi Kartı Ekstresi

Boğalar elleri sıkı insanlar ama lükslerine de karşı koyamazlar. Banka hesabındaki paralarının suyunu çektiğini görmektense kredi kartına yüklenip, içini sıkan düşünceleri ileri bir tarihe ertelemiş olabilirler. Hem yepyeni kıyafetleri var, hem de cüzdanlarından tek kuruş eksilmemiş. Bir insanı daha fazla ne mutlu edebilir? Ay başında posta kutusunda kredi kartı ekstresine rastladığında başından aşağı kaynar sular dökülür orası ayrı!

İkizler: Cahil Sohbeti

İkizlerin kitabında insan ayırmak yazmaz. Gözünde herkes eşit. 7’den 70’e herkesle anlaşabilir, sohbet edebilir. Tabii ki sözleri karşı tarafa ulaşıyorsa! Senin bildiklerin, karşındaki insanın anlayabileceği kadardır derler ya. Ne söylerse söylesin, ne anlatırsa anlatsın, at gözlükleriyle bakmakta ısrar eden insanlar bu anlamda enerjisini bir tür kara delikmiş gibi emebilir. Ah bir de o gereksiz özgüvenli halleri yok mu, en sabırlı insanı bile delirtir.

Yengeç: Duygusuz İnsanlar

Yengeçler, hissettiklerini içlerinde tutamazlar kolay kolay. Mutluysa herkese gülümser, üzgünse bir şekilde belli eder. Mutlulukla “Günaydın!” dediği biri yüzüne bakıp kafasını çeviriyorsa ya da gözleri dolmuşken kimse dönüp “Neyin var, iyi misin?” demiyorsa herkesten umudu kesip içine dönebilir. Gerçekten içinde duygu kırıntısı olmayan insanlar, enerjisini düşürmek için bire bir.

Aslan: Emir Kipiyle Konuşanlar

Aslanlar, enerjik ve hareketli bir bünyeye sahipler. Kolay kolay yorulmaz, bir köşeye geçip mutsuzları oynamaz. İstisnaları var tabii! Her şeye rağmen karşısındakiyle medeni bir şekilde konuşuyor ve kibar davranıyorsa karşı taraftan aynı şeyi bekler. “Şunu getir” ya da “Şu işi sen yap” gibi emir kipi içerikli konuşmalar ise sinirlerini hiç olmadığı kadar gerebilir. Güne ne kadar mutlu başlamış olursa olsun, o saatten sonra eski enerjisine ulaşması mümkün değil.

Başak: Gelecek Kaygısı

Başakların, kontrol edemedikleri her türlü şeye karşı alerjileri var. Tanımadığı biriyle sohbet edecekken bile ne konuşacağını önceden kafasında hazır eden birinden söz ediyoruz. Akışına bırakmak, gelişine göre davranmak gibi şeyler hiç işi değil! Her şey yolunda giderken birden kafalarına dank eden gelecek kaygısı ise bir anda onu zihninin karanlık odalarına hapsedebilir. Geleceğin iplerinin onun elinde olmaması, enerjisinin üzerinde hep bir gölge gibi.

Terazi: Görgüsüzlük

Terazileri ele veren en temel özellikleri medeni ve kibar insanlar olmaları. Çocukluklarında da aynılar, büyüdüklerinde de. İnsanlarla iletişim kurarken nezaketi elden bırakmamak, bu nedenle kırmızı çizgileri. Konuşmalarına bile gerek yok. Karşılarında kaba saba ya da görgüsüz insanları görmeleri bile enerjilerini yerle bir etmek için yeterli.

Akrep: Belirsizlik

Akrepler, her zaman eşeğini sağlam kazığa bağlamaktan yana. “Aman bu seferlik böyle olsun canım ne olacak” ya da “Aman ne yapalım her şey olacağına varır” gibi sözleri dillendirmeleri mümkün değil. Belirsizlik, baş düşmanları gibi. Hayatın kontrolünü eline almaya çalışırken de böyle saçma sözlerle onu yatıştırmaya çalışanları kınayan gözlerle yargılayabilir. Uyarması bizden.

Yay: Felaket Tellalları

Yaylar, Zodyak’ın en şanslı burçlarından biri. Bir şeyleri kafaya takıp gece saatlerce yatakta dönüp durmak ya da bir işe kalkışırken en kötü senaryoyu düşünmek, belki de bu yüzden hayat boyu deneyimleyemeyecekleri duygular. Onlar böylesine rahat insanlarken, karşılarına geçip de gereksiz gerilim yaratanlar enerjilerini düşürmekten başka bir işe yaramazlar.

Oğlak: Gereksiz Samimiyet

Oğlaklar, öyle başkalarının düşündüğü gibi asık suratlı ya da burnu havada insanlar değiller. Aksine herkesle bir şekilde anlaşıp, sohbet edebilirler. Ama her şeyin bir yeri bir zamanı var. Sadece merhabası olan insanlarla oturup can ciğer kuzu sarması olacak değil ya. Kendisi bu kadar netken karşısına geçip el ense çekenler, hiddetlerinden payına düşeni fazlasıyla alabilirler.

Kova: Akrabalar

Kovalar, hayatlarındaki insanlarla bile gereksiz samimiyete girmekten sakınan kimseler. Sokakta görse selam vermeyeceği insanlarla sırf kan bağı var diye içli olmasını beklemek ne kadar mantıklı? Yan yana gelmekten bile imtina etse de bayramlarda seyranlarda denk geldiğinde yarım bir gülüşle selamını verir o kadar. O da arka planda erkenden kaçma planları yaptığından! Aksi takdirde enerjisi dibi boylayabilir.

Balık: Motivasyonunu Kıranlar

Balıkların içlerine sığdıramadıkları türde bir enerjileri var. Bir gün bakarsın resim kursuna başlamış, öbür gün spor yapmaya başlamış. Kendini bulmak ya da sevdiği işi yapmak için yorulmadan oradan oraya koşturabilir. Yanına gelip de “Bakalım bu seferki hevesin kaç gün sürecek” gibi sözler motivasyonunu kıran insanlar ise içlerindeki en güçlü istekleri bir anda küle çevirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.