Burçların En Yakın Arkadaşından Beklentisi!

İnsanların içini döktüğü kişiler genelde yakın arkadaşlarıdır. Ailelerine bile açamayacağı konuları dostlarına açarlar. Dolayısıyla herkes, acı tatlı günlerinde yanında olacak yakın bir arkadaşa ihtiyaç duyar. Burçların dostlarından birtakım beklentileri olur. Arkadaşlıklarında ufak bir detay, herhangi bir burç için çok büyük anlam içerebilir mesela. Genelde manevi talepleri olur en yakın dostlarından.

Koç: Ona Karşı Samimi Olması

Serttir, fevridir ancak en dürüst burçlardan biridir Koçlar. İçlerinde bir şey biriktirmez, akıllarından geçeni hemen dile getirirler. Bu onlar için aynı zamanda bir deşarj biçimidir. Yakın arkadaşlarından en önemli beklentileri ise kendileri gibi dürüst, samimi olmalarıdır. Arkasından iş çevirdikleri takdirde Koçları kızdırırlar. Hata bile işleseler bunu açık yüreklilikle dile getirmelidir dostları. Onları bağışlamaya hazırdır Koçlar,  yeter ki kendilerinden bir şey gizlemesinler.

Boğa: Düğününde Altın Takması

Vefaya, özveriye büyük önem verir Boğalar. Dostlarının kötü günlerinde her zaman arkalarında durur, onlara ellerinden geldiğince yardım ederler. Boğaların arkadaşlardan beklentileri ise genelde maddi nitelik taşır. Bu burçlara göre vefanın en temel ölçü birimi ekonomik destektir. Mesela düğünlerinde altın takmasını umarlar yakın arkadaşlarından. Çeyreğini kapıp gelmeyen bir dost, artık dost olmaktan çıkmıştır Boğaların gözünde.  Konu yüzünden yakın arkadaşlarından uzaklaşır veya onlara küserler.

İkizler: Birlikte Gıybet Yapmak

İletişim odaklı İkizler burçları; sohbetleri örtüşen, kafa dengi kişilerle dostluk kurar. Aynı yöne baktıklarını düşündükleri arkadaşlarıyla sık zaman geçirirler. Onlardan tek beklentileri eğlenceli bir diyalog geliştirmeleri ve gıybetlerine ortak olmalıdır. Düzenli olarak haber taşıyan bir kankaya bayılır İkizler burçları. Kendileri de bomba diye nitelenen her haberi ilk olarak yakın arkadaşlarına yetiştirir, konuyla ilgili uzun süre goygoy yaparlar.

Yengeç: Haksız da Olsa Onu Savunması

Dostluk ilişkilerine değer veren burçlardandır Yengeçler. Bu yüzden gerekirse taraflı davranır, arkadaşlarını savunurlar. Karşı taraftan da aynı desteği beklerler. Haksız da olsalar yakın arkadaşları tartışmalarda destek çıkmalıdır Yengeçlere. Adaletli davranma düşüncesiyle objektif konuşan ve onları eleştiren biri, Yengeç burçlarının dostluğunu kazanamaz. Bu burçların gözünde, arkadaşlar her anlamda birbirinin fedailiğine soyunmalıdır.

Aslan: Onu Pohpohlayıp Mutlu Etmesi

Kendini dünyanın merkezine koymayı seven Aslanlar, yakın çevrelerinden sultan muamelesi görmeyi ister. Yakın ilişkiler kurdukları arkadaşları genellikle benzer nitelikler gösterir. İyi bir dost düzenli olarak onları pohpohlayıp mutlu eder Aslanların gözünde. Yalan da olsa düzenli olarak iltifat etmelidirler bu ilgi bağımlısı arkadaşlarına. Süslü sözler işitmediklerinde dayanamaz, sitem ederler dostlarına. Bu huylarını bilen yakın çevreleri ise Aslanlara düzenli olarak iltifat eder.

Başak: Alınganlık Yapmaması 

                                                                                                                                                                Fazlasıyla gerçekçi bir kişiliği olan Başaklar, hayatın her detayında mükemmelliği görmeyi arzular. Bunu tam olarak sağlamak mümkün olmayacağı için hayat boyu her şeyi eleştirirler. Onlarla dostluk kurmak isteyenler ise Başakların eleştirelliğine hoşgörü gösterecek yapıda olmalıdır. Aksi takdirde arkadaşlıkları kalıcı olmaz ve bir süre sonra anlaşmazlıklar baş gösterir. Başakların ellerinde olmadan sıraladıkları eleştirilere bozulmamalı, eksik yönlerine çekidüzen vermelidir yakın arkadaşları.

Terazi: Kararsızken Akıl Vermesi

Bu burçların negatif diye nitelenecek özelliklerinden birisi aşırı kararsız olmalarıdır. Alışverişteyken, seçim yaparken bir türlü net kararlar alamazlar. Sabırsız kişiler bu yönlerinden sıkılır. Terazilerin yakın arkadaşlarından en büyük talepleri, onlara fikir sunmalarıdır. Sevgilileriyle, gelecekleriyle veya satın alacakları bir eşyayla ilgili kararsızlıklarına son vermelerini umarlar dostlarından. İşlerine yarar öneriler sunan arkadaşlarıyla sağlam dostluklar kurarlar. Dolayısıyla kendi görüşlerinden çok kolay taviz verebilirler.

Akrep: Sırlarını Satmaması

Karşılıklı güven,  Akrepler için hayat memat meselesi bir konudur. Kötü gün dostu olarak bilinirler. İlişkilerinde insanlara kolay kolay güvenmez, önce bir sınava sokarlar yakın çevrelerini. Akreplerin dostluğunu kazanmak isteyenler sır saklamasını bilmelidir. Kendileri gibi ketum kişilerle yakınlık kurarlar. Dostlarından en büyük istekleri zor günlerde yanlarında olması ve sırlarını başkalarına anlatmamalarıdır. Arkalarından dedikodu çeviren, özellerini başkalarına satan kişilerin Akreplerden çekeceği vardır.

Yay: “Hadi” Dediğinde Çantasını Alıp Gelmesi

Neşeli Yaylar arkadaşlık kurması en keyifli burçlar arasındadır. Gülen yüzleri ve hayat enerjileriyle en karamsar insanlara bile umut aşılarlar adeta. Hayatın tadını çıkarmasını iyi bildikleri için başkaları onlara imrenir. Yayların öyle kriter olarak belirledikleri talepleri yoktur yakın arkadaşlarından. Sadece sosyal olmalarını ve kendilerine eşlik etmelerini umarlar onlardan. Yay burçları “hadi” dediğinde çantasını kapıp gelmelidir kankaları.

Oğlak: İş Ararken Referans Olması

Bir toprak grubu mensubu olarak materyalizmi hayat felsefesi edinir Oğlaklar. İnsan ilişkilerini de bununla ilgili değerler üzerine oturturlar. Herkesle yakınlaşmaz, az ve öz sayıda arkadaş bulundururlar yakın çevrelerinde. Dostları olarak hayatlarında yer edinmek isteyenler, ekonomik anlamda destek çıkmalıdır bu burçlara. Mesela iş arayışındayken referans olmalıdırlar Oğlaklara. Kötü gün dostu dediğin, işsiz oldukları dönemde arka çıkan kişidir onlara göre.

Kova: Hep Onun Haklı Olduğunu Kabul Etmesi

İnatçı, dediğim dedik yapıdaki Kovalar, fikirlerine muhalefet edilmesinden haz etmez. Arkadaşlık ilişkilerine büyük önem verirler ancak belli kriterleri olur. Öncelikle dost olmak isteyen kişilerle aynı yöne bakmayı umarlar fikriyat olarak. Kovaların kankalarından esas beklentileri ise her zaman kendilerinin haklı olduklarını kabul etmeleridir. Beyin fırtınası yapmaktan kaçmazlar ancak görüşlerinde direten kişiler Kovaların canlarını sıkar.

Balık: Sevgilisinden Ayrılınca Teselli Etmesi

Fedakar Balıklar Zodyak’ın en uyumlu ve yardımsever burçlarıdır. Onlardaki iyi niyeti gören herkes, yakın arkadaşlıklarını kazanmak için sıraya girer. Duygusallıkları su götürmez bir gerçek olduğu için sadece manevi anlamda beklentileri olur dostlarından. En çok, aşk acısı çekerken yara alır Balıklar. Bu zor zamanlarında teselli etmelidir yakın arkadaş dediğin. Gözyaşlarını silip, sözleriyle rahatlatmalıdırlar onları. Mesela kötü günlerin geçeceğini, çok daha güzel aşklar yaşayacaklarını fısıldamalıdırlar Balıklara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.