Burçların En Tehlikeli Yönleri

Kimisi içinde despot birini yaşatıyor, kimisi de yiyecek ve içeceklere karşı bağımlılık geliştiriyor. Ruh halleri yüzünden ondan çekinenler, kararsızlıkları nedeniyle dünyayı çevresindekilere dar edenler… Birbirinden ilginç tehlikeli yönleri olan burçları daha yakından tanımaya hazır mısın?

Koçların Ani Parlamaları

Seninle ilgili en tehlikeli şeylerden biri kesinlikle duygusal patlamaların! Sağın solun belli olamayabiliyor ve bu yüzden seni çok iyi tanımayan insanlar senden oldukça çekinebiliyor. Sinirlendiğin zaman kirpiklerini, kirpinin dikenleri gibi fırlatmak istiyor, bazen de sözlerinle karşındakini tahmin edemediğin kadar çok kırıyorsun. Ani öfkelenmelerini biraz kontrol etmeye çalışmaya ne dersin? Harekete geçmeden önce biraz sakinleşmeyi bekleyip düşünerek hareket edebilirsin.

Boğaların İnatları

Tabii ki de inatçılığın! Bir konu hakkında fikrini ortaya koyuyorsan, onu değiştirmek ya da seninle uzlaşma sağlamak oldukça zor oluyor. Hiç çekinmeden o konu hakkında tartışmaya girebiliyor, hatta kavga bile edebiliyorsun. Seni kızdırmak fazlasıyla zor olsa da kızdığın zaman resmen kulaklarından alevler çıkıyor. Böyle anlarda sakin kalmalı, sinirine yenik düşmemek için kendini kontrol etmeyi öğrenmelisin.

İkizlerin Dağınık Olmaları

Güvenilmez ve dağınık olmak senin en tehlikeli yönün diyebiliriz! Güvenilmez derken yanlış anlama, zaman zaman biraz dağınık biri olabildiğin için sana ödünç verilen eşyaları kaybedebiliyorsun. Bir süre sonra evinin bir köşesinden mutlaka çıkıyor, ancak arkadaşlarına anlık üzüntüler yaşatabiliyorsun. Ayrıca dağınık olmanla bağlantılı olarak telefonuna da çok bağlı yaşayan biri olmadığın için programları unutabiliyor, kısa süreli buluşmaları kaçırabiliyorsun.

Yengeçlerin Ruh Halleri

Ah senin şu ruh hallerin yok mu? İnsanlar bu yüzden resmen senden çekiniyorlar. İncindiğinde ya da kırıldığında, kısacası beklenmedik negatif bir olay olduğunda aşırı tepki gösterebiliyorsun. Zaman zaman bu duyguların, ruh hallerin ile çevrendeki dostlarını bunaltabiliyorsun, ancak herkesin seni olduğun gibi sevmesini istiyorsun. Bu yüzden zaten duygularına saygı göstermeyecek olan insanlar hayatında barınamıyor. Ancak duyguların mantıksız kararlar almana sebep olabildiği için biraz kendini frenlemen gerekiyor.

Aslanların Despotlukları

Hayat dolu, neşeli, pozitif ve genel olarak mutlu birisin, özgüvenin oldukça yüksek ancak şu her istediğini yaptırma huyun yok mu, senin en tehlikeli yönün! İstediğin bir şey olduğu zaman içindeki despot ortaya çıkıyor ve bazen çevrendekilerin ne dediğini hiç dinlemiyorsun. Lider ruhun ve egon ile her şeyi elde etmek, herkesi istediğin gibi yönetebilmek istiyorsun. Tabii ki bunun sana pozitif katkıları oluyor, ancak istediğin her şeyi elde edemeyeceğini öğrenmen gerek.

Başakların Zekâları

Tam anlamıyla zekân! Dünyanın en zor şeyini istesen bile tüm detayları ile o kadar iyi planlıyorsun ki, sonucunda onu elde etmemen imkânsız hale geliyor! Detaycılığın, mükemmeliyetçiliğin, dikkatli ve düzenli oluşun bir bütün hale geldiği zaman muhteşem zekân ortaya çıkıyor ve insanlar senden oldukça çekiniyor. Çünkü zekanı ne zaman ve nasıl ortaya çıkaracağın hiç belli olmuyor!

Terazilerin Kararsızlıkları

İlk bakışta aslında kararsız olman pek tehlikeli görünmüyor olabilir, ancak gerçekten karar vermek senin için gerçekten zor olduğunda, emin ol etrafındakilere de bunu hissettiriyorsun. Onu mu giysen, oraya mı gitsen, yoksa evde pijamalarınla film mi izlesen, bol patates kızartmalı hamburger mi yesen, yoksa salata yiyip formunu bozmasan mı? Şimdi bile bu kararsızlığın aslında nasıl da senin için zulüm olduğunu hissedebiliyorsun değil mi? İşte en yakınındakiler de senin bu yaşadığın zulmü hissedip kararsızlığın ile kafaları yiyebiliyor!

Akreplerin İntikam Arzuları

Valla ne yalan söyleyelim, fazlasıyla kindar birisin ve bu senin en tehlikeli yönün! Biri seni kırdığında ya da üzdüğünde, kısacası güvenini boşa çıkardığında senden korkmak gerekiyor. Karşındaki kişi özür dilemiş olsa bile yaşadığın bir olayı unutabilmen pek mümkün değil. Bu yüzden mükemmel bir plan yapıyorsun, üstelik bunu gerçekleştirmek için bir süre bekliyorsun. Ne de olsa seni üzen kişiyi hiç beklemediği bir anda yakalamalısın.

Yayların Dobra Oluşları

Kendine göre fazlasıyla dürüst olabilirsin, ancak bazen öyle dobra yorumlar yapıyorsun ki insanlar şaşıp kalıyor! Farkına varmadan birçok insanı kırabiliyorsun. Üstelik zaman zaman düşüncesizce davranman yüzünden patavatsızlıkların dillere destan olabiliyor. Bu hallerin yakın çevrende çoğu zaman sevilse de birçok arkadaşının senden çekindiği de fazlasıyla oluyor.

Oğlakların Acımasızlıkları

Bazen o kadar hırslı, acımasız ve duygusuz görünebiliyorsun ki insanlar hiçbir zaman empati kuramadığını düşünüyor. Oysa senin de içinde duygusal biri var, fakat olgunluğun, sorumlulukların ve profesyonel oluşun ile bunu dışarıya yansıtmayı pek sevmiyorsun. Biri senden borç istediğinde bu arzusunu asla yerine getirmeyeceğini çok iyi biliyorsun. Fakat bunun sebebi duygusuz olman değil kesinlikle! Tamamen isteyen kişinin daha fazla çalışarak bunu elde edebileceğine inanmandan geliyor.

Kovaların Soğuk Yapıları

En sevdiğin arkadaşlarınla birlikte vakit geçirmekten ve hayatı dolu dolu yaşamaktan inanılmaz keyif alıyorsun. Arkadaş canlısı, neşeli ve deli dolu bir yapın var, fakat bir o kadar da özgürlüğüne düşkün, bireysel birisin. Bu yüzden dostlarınla çok güzel eğleniyorken diğer gün telefonları açmıyor, mesajlara dönüş yapmayabiliyorsun. Bu da dışarıdan mesafeli ve soğuk görünmene sebep oluyor. Durumu pek de umursamıyorsun doğrusu, ne de olsa seni sevenler zaten seni olduğun gibi kabul ediyor.

Balıkların Bağımlılıkları

Aklına gelebilecek her şeye bağımlı olabilmen! Tam anlamıyla bir şeye taktın mı takıyorsun, ondan sıkılıncaya kadar hayatının odak noktasına koyuyor, ona göre yaşıyorsun. Üstelik bundan ne şikayet ediyorsun ne de pişmanlık duyuyorsun. Bu sırada sana zarar verip vermemesini birçok zaman umursamıyorsun bile. Hani bazı insanlar karşılarındakilere “hayır” diyemezler ya, sen resmen kendine hayır diyemiyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.