Burçların En Saçma Ayrılık Nedenleri!

Kıskançlık, ihanet, geçimsizlik, ilgisizlik, güvenememe, uyumsuzluk ve daha nicesi… İki insan yollarını ayırdığında en sık duyduğumuz sebepler olarak bunlar sıralanıyor. Peki, sahiden tüm ayrılıklar böylesi büyük sorunların gölgesinde mi yaşanıyor? Hayır tabii ki! Bugün çoklarının gülüp geçeceği şeyler, deli divane aşıkları bile kanlı bıçaklı bir çift haline getiriyor. Günümüz ilişkilerinde herhangi bir ayrılık sebebinin olmaması bile bir ayrılık sebebi olarak görülüyor. Şaka değil! Sevgilisinin hitap şeklinden, mesajlaşma stiline kadar türlü türlü ayrılma nedeni var. Seç beğen al! Bir bak, senin burcunun en saçma ayrılık nedeni hangisi?

Koç: Sevgilisinin Aşkitom Diye Seslenmesi

Koçlar ortamlarda bir ağırlığı, bir karizması olan insanlar. Canımlı cicimli konuşmalardan bile kendini sakınırken, “Aşkitom” diye seslenmek kimin haddine?! Kendine hakaret sayar böyle bir şeyi. Böyle bir kimseyle uzun uzun aşk yaşaması da mümkün değil. Tez elden ayrılık biletini kesiverir. Bizden söylemesi.

Boğa: Sevgilisinin Ağzını Şapırdatması

Adabı muaşeret kuralları Boğaların kanına işlemiş gibi. Nerede nasıl davranması gerektiğini herkesten iyi bilir. Böyle gördü, böyle yetiştirildi. Hayatındaki insanlarda da aynı nezaketi bekler tabii ki. Sevgilisiyle basit bir yemek yemeye çıktığında bile tüm görgü kurallarını yerine getirirken, karşısında ağzını şapırdatarak yemek yiyen birine nasıl katlanabilir? Böylesi bir görüntü Boğaların bile iştahını kapatabilir. Ayrılık için de başka bir fırsat beklemeyecektir.

İkizler: Gece Mesajlaşırken Sevgilisinin Uyuyakalması

İkizlerin ilişkisinde iletişim her şey demek! Sevdiği insana 7/24 ulaşabilmeli. Yanında değilse bile mesajlarıyla varlığını hep hissettirmeli. Sevgi dolu mesajlar, fotoğraflar, emojiler gırla gitmeli… Gece mesajlaşmaları ise onun için asıl er meydanı. Kendisi sevgiyle mesajlaşırken yanıt alamamak bir anda sinirlerini oynatabilir. Uyuyakalmak da ne demek, insan en azından bir şey söyler öyle değil mi? Böyle bir durumda sevgilisinin sabah uyandığında göreceği şey sadece ayrılık mesajı olabilir!

Yengeç: Günaydın ve İyi Geceler Mesajı Almaması

Her şeyin başında Yengeçler, duygularını dolu dizgin yaşayan kimseler. Hislerini belli etmekten mutluluk duydukları kadar sevildiklerini, el üstünde tutulduklarını da bilmek isterler. Onların nezdinde bunun en önemli göstergelerinden biri “Günaydın” ve “İyi geceler” mesajı alabilmeleri. Sabah ilk akla gelenin ya da uyumadan son düşünülenin kendisi olduğunu bilmekten daha mutluluk verici ne olabilir ki? Eğer ki bunlar yoksa ayrılık hiç de uzakta değil.

Aslan: İlişkiyi Zirvede Bırakmak İstemesi

Aslanların gururlarıyla kimseler yarışamaz. Yarın bir gün yarı yolda bırakılmaya ya da küçük düşürülmeye iki dünya bir araya gelse müsaade etmez. Yolunda giden bir ilişkinin ipini çektiyse altında başka şey aramamak gerek. Muhtemelen terk edilen taraf olmak istemedi, ilişkiyi zirvede bırakmayı tercih etti. Düşününce, hiç de fena fikir değil!

Başak: Sevgilisinin Mesajlaşırken Kısaltma Kullanması

Başakların kurallara uyulması konusunda ne kadar titiz oldukları malum. Pek tabii, yazım ve imla kuralları da buna dahil. Üstüne üstlük fazlasıyla hassas olduklarını da belirtelim. Sevgilisinden gelecek “Slm cnm nbr” gibi bir mesajı hiç düşünmeden ayrılık mesajıyla yanıtlayabilir. Hangi çağda yaşıyoruz, klavyede ünlü harflere basmak ne kadar zor olabilir ki?

Terazi: Çirkin Çıktığı Bir Fotoğrafın Instagram’a Yüklenmesi

Her şeyi dışarıda bırakalım, Teraziler fotoğraf çekimi konusunda fazlasıyla hassas insanlar. Verdikleri pozlardan, giyinip kuşandıklarına kadar hepsinin ardında bin bir türlü ince hesap var. Böyle birinin çıkıp da Instagram’a en çirkin fotoğrafının yüklenmesi, yetmiyormuş gibi bir de etiketlenmesi akıl kârı değil. Karşısında ister bir arkadaşı olsun isterse sevgilisi, hiç fark etmez. Hayatından kapı dışarı edebilir.

Akrep: Sevgilisinin Facebook Şifresini Vermemesi

Akrepler için ilişki eşittir güven. İşte bu kadar. Birine gönül rahatlığıyla sevgilim diyecekse, her şeyini bilmeli. Buna sosyal medya hesapları da dahil. Kiminle konuşuyor, kimlerle takipleşiyor, mesajlarda neler söyleniyor… Hepsini bilmeli. Aksi takdirde kafasından geçen bin bir türlü şüpheyi susturabilmesi mümkün değil. Yok sevdiği insan şifresini vermeye yanaşmıyorsa, altında vardır mutlaka bir bit yeniği. Yoksa niye vermesin, öyle değil mi? Hiç uzatmadan ilişkiyi bitirebilir.

Yay: Sevgilisiyle Farklı Semtlerde Oturması

Yayların tanışma uygulamalarındaki mesajlaşmalarına şöyle bir baksak, ayrılık nedenleri şıp diye anlaşılır. “Sen nerede oturuyorsun” sorunun yanıtı bu noktada oldukça önemli. Yakın bir semt mi yoksa şehrin öteki ucunda kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde mi? Sonuçta her buluşma için saatlerce yol kat etmek pek de mantıklı değil. Kilometrelerce ötedeki biriyle bir ilişki yürütmesi ne yazık ki çok mümkün değil.

Oğlak: Sevgilisinin Sürpriz Doğum Günü Partisi Düzenlemesi

Oğlaklar yaşamlarını planlı bir şekilde yaşamaktan yana. Yarın ne olacağını bilmek, mümkün olduğunca spontane şeylerden uzak kalmak oldukça önemli. Böyle birine tutup da hiç aklında yokken sürpriz doğum günü partisi düzenlemek mi… Yorgun argın eve geleceksin ve karşında görmek bile istemediğin bir ton insan yalandan sırıtacak. Sinirleri bir anda tepesine fırlayabilir. Evi kısa sürede boşaltıp, sevgilisini hayatından çıkarmak için hiç beklemeyecektir.

Kova: Sevgilisinin Nargile Kafelerde Takılması

Anlatıp duruyoruz Kovalar şöyle cool insanlar, böyle entelektüel karakterler… Elbette karşılarında da kendileri gibi birinin olmasını isterler. Aşkın gözü kördür demiş olsa bile fark etmez. Sevgilisinin bir nargile kafede dumanı üfleyerek çektiği bir storyi görmesi yeter de artar bile. Ayrılık mesajı parmaklarından çıkıverir o saniye.

Balık: Rüyasında Aldatıldığını Görmesi

Sorsan rüyalar bilinç altının bir yansıması falan derler ama hikaye. Balıkların rüyası hep çıkmıştır bugüne kadar. Aldatıldığını görmesi de ona göre gelecekte yaşanacakların bir tür ön gösterimi. Hadi onu geçtik, aldatılmışlığı iliklerine kadar hissettikten sonra karşısındaki insana aynı bakabilmesi nasıl mümkün olabilir? O saatten sonra bir şey olmamış gibi güle oynaya bir ilişki yürütmesini kim bekleyebilir ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.