Burçların En Pervasız Davrandığı Konular Nelerdir?

Pervasızlık nedir? Korkmadan, çekinmeden, sakınmadan hareket etmek demektir. Zaman zaman hepimizin başına, canına tak eden durumlar gelebilir. Senin de gelmiştir. Bu durumlar birikir birikir içinde kocaman olur. Karşılık vereceğin ya da karşı atağa geçeceğin zaman, arkasından olup bitecekleri düşünmeden hareket etmek isteyebilirsin. İşte o zaman o pervasız yanın devreye girer. Bende yok deme boşuna, hepimizin içinde pervasızca hareket etmek isteyen biri var. Henüz iletişime geçmediysen çok derinlerde bırakmış olabilirsin. İçini biraz salla da gör bakalım, dışarıya neler neler çıkacak!

Koç Burcu

Koç burcunun en pervasız yanı siniridir. Kimsenin görmesinden çekinmeyeceği ve savunma mekanizması olarak devreye sokabildiği yırtıcı bir yapısı vardır. Bu yapı bazen o kadar belirgin hale gelir ve o kadar büyük bir şevkle dışarı çıkmak ister ki Koç burcunun gözünü kör edebilir. Sınırını bilemeden karşısındaki kişiden hıncını çıkarabilen acımasız Koç burcu durana kadar karşısındaki kişi aşağılanma koridorunda kapı kapı gezmiş olacaktır. Yalnız bunu öyle sakin, öyle derin laf sokmalarla yapar ki izleyenlerin ağzı açık kalır!

Boğa Burcu

Kendini bilen, hareket etmeden önce fayda maliyet analizini iyi yapan Boğa burcu insanı kimi zaman kendisiyle ilgili yeterlilik endişelerine kapılabilir. Böyle dönemlerde diğerlerini etkilemek için elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışır. Normalde böyle bir insan olmadığı, bunları önemsemen bir insan olduğu ve kendi iradesiyle durağan ve kendi halinde olmayı seçtiği için bu davranışları onu tanıyanlara çiğ ve yanlış gelebilir.

İkizler Burcu

Dikkati dağılan burçların en birincisi olan İkizler burcu insanı aynı zamanda gerçek bir maymun iştahlılık örneğidir. Sahip olduğu o büyük bir iştahla her şeye atılmak ister. Merakı ve hevesi ile yeni olan her şeyin içinde olmak, büyük atılımlar yapmak ister. Ancak onun pervasızlığı da hiçbir şey yapmamaktır. Her şeyin iyiye gideceğini, bir sorun çıkmayacağını düşünür ve bir yere kadar getirdiği işi bir kenara kendisini de akışa bırakır.

Yengeç Burcu

Sezgisel yanı güçlü olan Yengeç burcu insanı her zaman kalbiyle düşünür, kalbiyle sever. O her şart altında kalbiyle hareket eder. İçindeki sesi dinlemeyi alışkanlık haline getirmiş olan Yengeç burcu, sonucu ne olursa olsun içgüdülerine güvenir. Kendilerine karşı dürüst oldukları sürece o sesi dinlemeleri iyi bir şeydir. Ama zaman zaman kendilerini ve dolasıyla içgüdülerini kandırıp yanlış sulara balıklama atladıkları da görülmemiş şey değildir.

Aslan Burcu

Her şeye sahip olan Aslan burcunun tek eksiği ne olabilir? Doğuştan lider oldukları için herkesi etraflarında toplayabilecek kadar zekidirler. Güzellikse güzellik, yakışıklılıksa yakışıklılık, tüm Aslan burcu mensupları gösterişli bir fiziksel yapıya sahiptir. Hepsi eğlencelidir, coşkuludur. Ortamlarda sevilip sayılırlar. Kendisinde olmayan şeyi bulmaya çalışan Aslan burcu her seferinde bu cevabı kötü kararlar alarak ve kendisini sabote ederek bulmaya çalışır.

Başak Burcu

Başak burcu iletişimi en kuvvetli olan burçlardan bir tanesidir. Mantıklıdır, iyi düşünür doğru kararlar alır. Düzenlidir, titizdir. Yaptığı işler hataya pek mahal vermez. Durum böyle olunca da kendini aksiyondan aksiyona koşarken ve o aksiyonlardan çıkamazken bulur. Sadece kendisinin değil etrafındaki herkesin aksiyonuna bir anda dâhil olabilme potansiyeline sahiptir.

Terazi Burcu

Ara bulucu Terazi burcu ne her zaman yalan söyler ne de her zaman doğrulardan yanadır. O her zaman arada oynamaya, adil olmaya, köprü kurmaya gayret eder. Bu davranışı biraz korkakça da bulunabilen Terazi burcu tam bir dürüstlük sergileyemediği için sahip olmak, almak isterken alamadığı, kaçınırken ve hayatında istemezken bol bol yakalandığı, yani yağmurdan kaçarken doluya tutulduğu birçok macerası vardır.

Akrep Burcu

Dayanıklı Akrep burcu kendisini çok güçlü gördüğü ve yenilmez hissettiği kimi zaman kendisini dokunulmaz sanabilir. İstenmeyen senaryolar için rahatlıkla “bu benim başıma” gelmez diyebilir. Yaşadığı ve nefes aldığı sürece, denediği şeyler yakasına yapışmaz, yaptığı şeyler peşinden gelmez, yanlış kararları karşısına çıkmaz diye düşünebilir. Konu aşırıya kaçmak ya da kötü alışkanlıklar edinmek olduğunda bu Akrep burcunun pervasızlık alanıdır.

Yay Burcu

Fiziksel ya da psikolojik olarak ne kadar uzağa gidebileceğini ne kadar esneyebileceğini en çok merak eden burç maceraperest Yay burcudur! Enerjik Yay burcunun pervasızlığı, ekstrem riskler almaktır. Savrukluğu, disiplinsizliği onun için hiç önemli değildir. O merak eder ve yapar. Öğrenmek ister ve gider öğrenir. Kendini rakipsiz ve yenilmez hissetmeyi seven coşkulu Yay burcunu, aradığı cevaplardan kimse uzak tutamaz.

Oğlak Burcu

Diğer burçlar kadar duygulu ya da merhametli olamayan Oğlak burcu, kendi çıkarı için para harcar gibi insan harcamaktan çekinmez. Onun en çekinmeden yaptığı pervasız şey budur. Sadece kendi çıkarı için değil, affedemediği için, aynı fikirde olmadığı için, ona saygısız davrandığını hissettiği için de bunu yapabilir. Oğlak burcunun iyi bir arkadaşı olduğunu mu düşünüyorsun? Bir daha düşün, bir sonraki saniyede kapının önünde olabilirsin!

Kova Burcu

Gerçek bir mantık insanı olan Kova burcunun en pervasızca davrandığı konu muhalefet olmaktır. Toplumsal olaylara duyarlı olmasının yanı sıra onun için önemli olan davasıdır. Kova burcu için önemli olan, doğru olanı söylemek ve doğru olanı yapmaktır. Bu yolda kiminle külahları değiştireceğini pek düşünmez. Düşünse de önemsemez. Onun içinde olduğu böyle hassas bir konuda onun yanında değilsen, karşısındaki yerin hazırdır.

Balık Burcu

Yaratıcı Balık burcunun en büyük özelliklerinden biri hayalperest olmasıdır. Ancak bunun ölçüsünü çoğu zaman ayarlayamaz.  Geleceği hayal eder, geçmiş anılarını düşünür, yeniden geleceğe gider ve orada yapacağı güzel şeyleri düşünmeye başlar. Sonra tekrar geçmişte olmasını istediği ama olduramadığı şeylerle kafası dolar. Zamanını hayal kurarak geçirmesi, çoğu zaman ailesini, arkadaşlarını, işini, eşini ihmal etmesi ve şu anı kaçırması anlamına gelebilir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Aksiyon derken başkasının işine de mi kendisi koşuyor yani bu kadar olamaz. Sürekli eleştiren birinin nasıl iletişimi iyi olabilir ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir