Burçların Kötü Gibi Gözüken En İyi Özellikleri!

Her şey ve herkes o kadar da kötü olamaz! Dünyaya hep beraber tüm ilgimizi ve tüm sevgimizi vermemiz gereken zamanlardan geçiyoruz. Ama karşımıza sürekli çeldirenler çıkıyor, değil mi? Tam dünyayı seveceğiz, insanların içindeki iyiliğe inanacağız, bir gülme geliyor! Yine de bu yazıyı okuyan sen, umutsuzluğa kapılma, tamam mı? El ele vermek isteyenlerle her bir sevgisiz harekete karşı bir sevgi dolu hareket göndereceğiz dünyaya. En kötü gibi görünen olaylardan iyi sonuçlar çıkaracağız. Tıpkı bu yazımızda burçların en kötü gözüken özelliklerinden iyi yanlar çıkardığımız gibi!

Koç Burcu:

Koç burcunun en kötü gözüken özelliği bencil olmasıdır. Doğrudur, Koç burcu benmerkezcidir, kendisini düşünür, ne yaparsa kendisi için yapar. Dürtüsel hareket eder, tamamen içgüdülerinin onun için açtığı yolda ilerler. Çünkü bilir ki aşkta da işte de, barışta da, savaşta da yalnızdır. İnsanın doğası gereği herkes yalnızdır ve “her koyun kendi bacağından asılır”. Durum böyle olunca kendisini korumak için bencillik yapar.

Boğa Burcu:

Boğa burcunun en kötü gözüken özelliği tembel olmasıdır. Gittikçe uyuşuk olmasına ve atıl kalmasına neden olan bu tembelliği, Boğa burcunun yavaşlığından ve rahatını pek bozmak istememesinden kaynaklanır. Güvenli alanından çıkmak istemez bu nedenle hareket etmeyi sevmez ve durağan kalır. Yalnız tüm bu hareketleri onun anda kalmasına, sakin olmasına ve hayatta istediği şeyler neyse onlar için sebat etmeyi öğrenmesine neden olur.

İkizler Burcu:

İkizler burcunun en kötü gözüken özelliği geveze olmasıdır. Çok fazla ilgi alanı olan ve onlarla ilgili konuşmayı çok seven İkizler burcu, etrafındaki insanlardan aynı sevgiyi alamayabilir. Herkes konuşmayı onun kadar sevmiyor olabilir. Bu nedenle onunla aynı ortamda bulunmak istemeyebilirler. Ancak bu bir sorun değildir. İkizlerin bu gevezeliği ona en doğru dostları getirir ve etrafında onun bu bilgileri paylaşmasına en fazla değecek insanları toplar.

Yengeç Burcu:

Yengeç burcunun en kötü gözüken özelliği geçmişe takılı kalmasıdır. Duygusal Yengeç burcu bir yandan çok nostaljiktir, sürekli olarak geçmişe özlem duyar ancak bir yandan geçmişe, geçmişte yaptıklarına ve geçmişte ona yapılanlara sakladığı ayrı bir penceresi vardır. Yengeç burcu insanının geçmişi bu kadar düşünmesi yine de kötü bir şey değildir, aksine ona hatalarını göstererek, aynı hataları yeniden yapmasını engeller.

Aslan Burcu:

Aslan burcunun en kötü gözüken özelliği egoist olmasıdır. Kibri yüksek olan Aslan burcunun çok güçlü bir egosu vardır ve egosunu sürekli olarak ön planda tutar. Doğru kullanıldığı zaman ego o kadar da kötü bir şey değildir. Doğru yerde ve doğru zamanda aktive ettiğinde Aslan burcunun kendini düşünmesine ve güçlenmesine yardım eder. Hatta onun başına açtığından çok daha fazla dertten kurtulmasına yardım eder.

Başak Burcu:

Başak burcunun en kötü gözüken özelliği önyargılı olmasıdır. Herkese ve her şeye karşı mutlaka bir önyargısı vardır. Bu da kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğunu görmesinin en kesin yoludur. Bir hareketinden dolayı bir kişiye karşı önyargısı varsa ve ondan uzak durmak istiyorsa bunun peşinden gitmelidir. Böylelikle uzun vadede bu önyargılarının doğru olup olmadığını görerek bu yargılarına güvenip güvenmeyeceğini kesinleştirmiş olur.

Terazi Burcu:

Terazi burcunun en kötü gözüken özelliği yüzeysel olmasıdır. Girdiği muhabbetlerde, davranışlarında, hareketlerinde bu yüzeyselliği gözlemlenebilir. Kimi zaman mücadele etmek istemediği için kendi görüşlerinden bile vazgeçen ve orta yolda kalmaya çalışan Terazi burcu bir de tembel davrandığında, yanında olmak istenen bir karakter olmaktan çıkar. Ancak bu özelliği onu insanlardan gelebilecek tehlikelerden ve gelecekteki incinmelerden koruyacaktır.

Akrep Burcu:

Akrep burcunun en kötü gözüken özelliği manipülasyon ustası olmasıdır. Akrep burcunun mükemmel hikâyeler yaratma becerisi, karşısındaki insanı etkileme gücüyle ve sözlerini dikkatlice seçme başarısıyla birleştiğinde, birini manipüle etmesinin önünde kimse duramaz! Hileli ya da değil ama Akrep burcunun bu özelliği onun istediği kişiye istediği şeyi yaptırarak, hayatı boyunca istediği her şeye kavuşmasına yardımcı olur.

Yay Burcu:

Yay burcunun en kötü gözüken özelliği umursamaz olmasıdır. Kimi zaman ona laf anlatacağınıza duvara anlatmak ya da deveye hendek atlatmak isteyebilirsiniz. Karşısındaki insanı çoğu zaman çıldırmanın eşiğine getiren bu özelliği aslında Yay burcu için o kadar da kötü bir şey değildir.  Çünkü Yay burcunu dertleriyle, sorunlarıyla çileden çıkaracak insanların varlığını uzak tutar. Yay burcu insanı, yalnızken daha mutludur.

Oğlak Burcu:

Oğlak burcunun en kötü gözüken özelliği acımasız olmasıdır. Duyguları diğer insanlarınki kadar yoğun olmayan Oğlak burcu insanı etrafına hafif bir korku da yayar. Ancak bu durum Oğlak burcu için iyi bir şeye dönüşür. Çünkü o bu acımasızlıkla bulunduğu statüyü korur ve neden olduğu bu korkuyla istediği kişiden istediğini çaba sarf etmeden alabilir.

Kova Burcu:

Kova burcunun en kötü gözüken özelliği soğuk duruyor olmasıdır. Kova burcu da Oğlak burcu gibi duygu konusunda biraz ketumdur. Tabii ki kimse onlardan bir Yengeç burcu ya da Balık burcu gibi davranmasını beklemiyor. Hatta duygularını kendisine saklamak konusunda belki diğer burçlara ders verseler daha iyi olabilir. Kova burcunun bu soğuk duruşu onu değmeyecek olan insanlardan ve ilişkilerden korur.

Balık Burcu:

Balık burcunun en kötü gözüken özelliği fazlasıyla duygusal oluşudur. Sürekli duygularından bahseden Balık burcu insanı, kendisini bir kurban gibi gören ve her fırsatta deyim yerindeyse “ağlayan” biridir. Ancak bu durumu kendi lehine çevirmeyi de başarmıştır. Çünkü bu kadar “ağlayan” birinin susması için etrafındakiler her şeyi göze alabilirler ve Balık burcu yine kazanmanın bir yolunu bulmuş olur.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir