Burçların En Karizmatik Özellikleri!

Kimi özelliklerimiz vardır ki gören gözde hayranlık uyandırır, bahsi geçen ortamda namımız kulaktan kulağa yayılır. Bazı davranışların yanında ne güzel gözün ne ışıldayan cildin hatırı sayılır! Bu kez burçların en karizmatik olmasını sağlayan özellikler mercek altında. Bakalım burçları hangi özellikleriyle karizmatik olurlar!

Koç       

Tabi ki cesaretiyle. Kendini önlere atana, başkalarının haklarını savunana, tuttuğunu koparana dek görülmeyen Koç karizması bir anda şahlanır, yakınında olan herkeste apansız bir hayranlık uyanır. Bazen dış görünümün çok önüne geçer davranış ve yeniden biçimlendirir gözlerdeki Koç’u! Atak davranışları ve korkusuz atılımları, Koç’u en karizmatikler listesinin ilk sıralarına yükseltmeyi başarır.

Boğa    

Boğa’nın partnerlerini büyüleyen sadakati, herkesin çıldırayazdığı olaylar karşısındaki sakinliği, her şey hakkında yalan yanlış fikri olan çenebazlar karşısındaki kendinden emin sükûneti herkesin övgüsünü kazanır, karizmasını taçlandırır. Boğa her şey olmaya kalkışıp hiçbir şey olamayan insanların yanında, tam olarak kendisi olur!

İkizler

İkizlerin telaşlı hali, hareketli tavrı; renkli kişiliğini ilk saniyede yansıtır, karizması enerjisinin gökkuşağından yansır! İkizler çok yönlüdür, enerjisi yüzünden, hızından, keyfinden, neşesinden okunur, dokunduğu her insan onun mutluluğuna kapılır. İkizler yaşam enerjisiyle herkesin sempatisini kazanmayı başarır!

Yengeç

Yengeç’in karizması kocaman yüreğinde, koruyucu kanatlarında, şefkatli sevgisinde saklanır! Sevdiği, değer verdiği insanlara karşı ise oluk oluk şahlanır! Yengeç sevdiğini kuşatır, tüm ihtiyaçlarında derhal destek olmak için yanı başında yer alır. Bu sonsuz güven ve sevgi, fedakarlıkla birleşince Yengeç’e herkesten farklı bir karizma kazandırır.

Aslan   

Aslan doğası gereği karizmatiktir. Kaliteden ödün vermez, ne tür bir yaşam sürmeyi tercih ediyorsa sonuna dek hakkını verir! Lider ruhludur Aslan, çevresinin sevgisini ilk saniyede kazanır, davranışlarının kuşatıcılığı ve cömert yüreğinin sıcağıyla saygınlığını perçinler. Dozu kaçmayan bir sevgi ve sezgiyle bezenmiş bir saygı, Aslan’ın karizmasının her geçen gün artmasını sağlar.

Başak  

Sorumluluğunu bilen, yaşamını olabildiğince sakinleştirip steril hale getiren Başak öncelikle kendine duyduğu öz saygıyla kazanır tüm takdirleri. Çabuk kavrar, öğrendiği her şeyi yaşamına tez elden dahil eder Başak. Kimselerin görmediği ayrıntıları bir çırpıda fark eder, Başak’ın olduğu yerde şeytan gizlenemez. Analitik bir zekaya sahip olan Başak’ın karizmasının en büyük kaynağı ise aklıdır.

Terazi  

Terazi sahip olduğu karizmasını elbette hoşgörüsüyle kazanır. Her durumda kontrollü davranmayı, uzlaştırıcı taraf olup saf tutmamayı tercih eder. Herkese eşit mesafede yaklaşmak, insan kayırmadan adil bir dünya yaratma gayesi taşımak, bunun yanında insanlara sevecen yaklaşmak Terazi’ye benzersiz bir karizma sağlar.

Akrep  

Akrep’in tüm karizması bilinemezliğindendir. Karanlık, biraz ürkütücü, çokça meraklandıran biri var karşınızda, belli ki çok şey biliyor, “deneyimlemediğim bir şey kalmadı” imajı çiziyor, “biraz da korkun benden” mesajı veriyor; ama hiç kimse Akrep hakkında tam olarak bir şey bilmiyor! İnsanın en cazibeli duygusu tabi ki ardında koca bir evren saklama ihtimali olan meraktır. Akrep’te insanların merakını cezbedip karizmatik olmayı iyi biliyor.

Yay       

Yay’ın karizması korkusuzca atıldığı maceralardan, yaşamı üstesinden gelinecek değil de bolca keşfedip sınırsız heyecan yaşanacak bir yer olarak görmesinden kaynaklanır. “Her şeye varım” nasıl da iddialı geliyor kulağa değil mi? Yay; “işimi bitirirsem, keyfimi bulursam, umduğum olursa, param yeterse, karakterim el verirse, kurallarıma uygunsa” demez; hayata “denemeden bilinemez ve hiçbir şey yeni bir heyecan kadar mühim olamaz” gözüyle bakar! Yay hem karizmatiktir hem hayranlık uyandırır hem de yaşamına özendirir!

Oğlak   

Oğlak kelimenin tam anlamıyla karizmatiktir. Öncelikle zirvelerde olup yüksekten bakmayı sever, başarıları medarı iftiharları olarak herkesin dilinde yer eder, kafasına her koyduğunu kaçınılmaz olarak yapmak için kararlı bir karakter çizer ve tüm bu arzularını yerine getirmek için kalabalık keyiflerin uzağında, biraz ciddi, biraz da mesafeli bir yaşam sürer! Tüm bu özelliklerinin yanında kaliteli duruşuyla da karizmasını sarsılmaz yükseklere koyar!

Kova    

Kova yaşamı daha yaşanası bir yer haline getirmek için, saçma olan her şeyden kurtulmak ve baskılardan yılan insanlardaki farkındalığı artırmak ister! Bunun da ancak örgütlenmeyle mümkün olacağını düşünür. Ne kadar çok insan aynı yönde düşüncesini bir araya getirirse, söylemek istedikleri o denli duyulabilir olur. Kova’nın bu ilerici tavrı, fark yaratmaya yönelik bakış açısı ve pembe hayallerden arınmış gerçekçi hali; var olduğu her grubun en karizmatiği olmasını sağlar!

Balık    

Bir gün müzisyen olarak çıkar karşımıza; yüzünde o ifade, elinde kemanı herkesi çoktan büyülemiş bir sanatçı! Tuvali rengarenk bir ressam olur öteki gün, elinde harikalar yaratan fırçası! Bir gün etkileyici sesiyle sözcüklerle dans eden, herkesin derinlerine işleyen bir şair! Yaratıcıdır Balık ne zaman ne olarak karşılaşacağınız, hangi harikasıyla tanışacağınızı hiç bilemezsiniz. Herkesin hayalini kurduğu, filmlerde iç geçirip gerçek hayatına döndüğünde düşlediği o romantiktir! Karizması saymakla bitmez, Balık herkesin ruhuna dokunmadan geçmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir