Burçların En Favori Makyaj Malzemeleri

Makyaj yapmak, bütün yüz şeklini değiştirmelisin ya da kusursuz görünmelisin anlamına gelmiyor. En güzel makyaj yüzüne yakışan olduğu kadar seni yansıtan da olmalıdır. Peki, sana en uygun makyaj malzemesini nasıl bulabileceğini biliyor musun? Bilmiyorsan ya da en çok kullandığın malzemenin doğru olup olmadığını anlamak için burcuna uygun makyaj malzemelerini araştırdık.

Geçmiş yıllarda kusursuz makyaj için ölüp biten moda dünyası son birkaç yıldır doğallığa hatta neredeyse birkaç ürün dışında makyaj malzemesi kullanmamayı tercih ediyor. Buna yeni Kraliyet ailesi mensubu Meghan Markle’da dahil. Onun düğün makyajını hatırlayın, sanki sadece göz makyajı vardı. Durum tabii ki öyle değil ama kimin umurumda. Öyleymiş gibi görünmek her zaman mükemmeldir. O halde sen de tek bir ürün öne çıkararak makyaj stilini belirle. Hazırsan burçların en favori makyaj malzemelerini açıklıyoruz.

Koç Kadınının Makyaj Ürünü Ruj

Kırmızıların kadını Koç tabii ki ruj kullanmalı. Hatta onun için ruj dışındaki tüm makyaj ürünleri gereksiz bile denebilir. Bir tek kırmızı ruj güzel görünmeni de, kusursuz görünmeni de, dikkat çekici görünmeni de, canlı ve güçlü görünmeni de sağlar. Tabii ten rengine uygun kırmızı tonunu yakalaman şartıyla. Kırmızı ruj ile gündüz makyajında başka hiçbir ürün kullanman gerekmez. Hatta gece için de aynı şey geçerlidir ama fazla soluk duracağını düşünüyorsan gözlerine bol maskara ve Cushion Fondöten geceni aydınlatır, seni kusursuzlaştırır.

Boğa Kadının Makyaj Ürünü Fondöten

Doğa düşkünü Boğa kadınları sade ve sakin tonlardan asla vazgeçemezler. Zaten onları en güzel gösteren renklerde toprak tonlarında açık, koyu kahverengidir. O nedenle Boğa kadınlarına nude tonlardaki fondötenleri uygulamalarını öneriyoruz. Yüz kremi sürdükten sonra cilt tipine uygun kremsi ya da pudralı, cilt rengine uygun bir fondöten ile kusursuz görüneceğine emin olabilirsin. Sadece fondöten bana asla yetmez diyenler için yine toprak tonlarında far ve allık ile günlerini solgun görünmekten kurtarabilirler.

İkizler Kadının Makyaj Ürünü Far

Çeşitliliği seven ve değişime açık olan İkizler kadını için sürekli değişen trendlerde hem geride kalmamak hem de değişime ayak uydurmanın makyaj ürünü farlardan geçiyor. Her sene başka bir göz makyajı renginin moda olduğu makyaj trendlerinde bu yılın rengi tam da İkizler kadının rengi olan sarı. Bu trendi Margot Robbie’den Nicole Richie’ye neredeyse tüm Hollywood kullandı. Tabii tek bir şart ile; yüzündeki diğer makyaj mümkün olduğunca açık tonlarda ve az seçilerek.

Yengeç Kadının Makyaj Ürünü Eyeliner

Retro düşkünü, geleneksel, hassas ve duygusal İkizler kadını yılların vazgeçilmezi eyelinerı kullanmasında kim kullansın. Eyeliner öyle bir ürün ki sadece onu sürdüğünüzde dikkat çekici olmakla kalmaz başka hiçbir ürün kullanmasanız da sanki tam bir makyaj yaptırmışçasına hoş bir görünüm kazanırsınız. Eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken tek şey uzattığını kuyruğun yüz tipinizle uyumlu olup olmamasıdır. Eyeliner ile bol maskara kullandığınızda ise eski zaman artistlerinin etkileyici bakışlarına sahip olursunuz.

Aslan Kadının Makyaj Ürünü Sim

Sim, pırıltı ya da bol ışıltı kimi ifade eder dendiğinde hep bir ağızdan Aslan kadını yaklaşıyor diyebiliriz. Gösterişli Aslan burcu kadını asla tek bir ürüne bağlı kalamayacağı için onun için ışıltılı ne kadar ürün varsa moduna göre kullanmasını öneriyoruz. Özel bir gecede ışıltılı ya da metalik bir far ve göz aksesuarı olan taşlardan kullanabilirler. Gündüz ise far fazla kaçacağı için pırıltılı bir ruj ya da highligther aradıkları görünümü verir Aslan kadınına.

Başak Kadının Makyaj Ürünü Baz

Sade ve minimal Başak burcu kadını için makyaj belki de aklına gelecek en son şeymiş gibi düşünebilirsin. Hiç öyle değil. Başak kadını titiz, seçici ve düzenlidir. O nedenle onun makyaj ürünü kesinlikle makyaj bazı olmalıdır. Çünkü o mükemmeliyetçidir ve bir makyajın harika görünmesinin yolunun cildi makyaja hazırlamaktan geçeceğini bilir. Yüz kreminden sonra fondötenden önce yüze uyguladığı makyaj bazı ile pürüzsüz çildini görücüye çıkarabilir. Üstelik Başak kadını sadece yüzü için değil göz ve dudakları içinde baz kullanabilir. Çünkü o mükemmeliyetçidir ve kusursuz makyaja imzasını temelinden atar.

Terazi Kadının Makyaj Ürünü Allık

Terazi kadını uyumlu ve arabulucudur. Makyajda ise makyajın tüm yüze uyumunu göz makyajı ile dudakların ahengini allık tamamlar. İşte tam da bu nedenle Terazi burcunun makyaj ürünü allıklar olmalıdır. Renk olarak ise huzur istedikleri günlerde şeftali tonlarını, zarif olmak istedikleri günlerde ise pembe tonlarından vazgeçmemeliler. Terazi kadınlarına allık rengini uygularken son yılların trendi olan tüm yüze aynı renk modasını da denemelerini öneriyoruz.

Akrep Kadının Makyaj Ürünü Kalem

Dumanlı göz makyajı Akrep kadınının imzası haline gelmiştir. Artık dikkat çekici ve etkileyici bakışlar, gizemli göz süzmeler hepsi Akreplerin tekelinde. Eh durum böyle olunca tabii göz makyajı dışında bir makyaj bu burcun özelliklerine hakaret olur. O nedenle Akrep burcu kadınına en uygun makyaj ürünü kalemlerdir. Özellikle koyu gri ve siyah kalem ile dumanlı göz kalemi muhteşem görünecektir. Biraz kalem ile çizip aplikatör ile dağıtıldığında kusursuz bakışlar senindir.

Yay Kadının Makyaj Ürünü Rimel

Yay kadını enerjik, girişkeni göçebe, maceraperest ve seyahat etmeyi çok seviyor. Eh hal böyle olunca bir dolu makyaj ürünü taşımasını bekleyemeyiz ondan. Bu kadar yoğunluk içinde Yay kadını için en ideal ürün onun bakışlarına dikkat çekecek olan rimellerdir. Üstelik pek disiplinli de olmadığı için sürekli makyaj yapamaz ama rimel sürmek üç dakika olduğu için bu özeni gösterecektir.

Oğlak Kadının Makyaj Ürünü BB Krem

Ağırbaşlı ve geleneksel Oğlak kadını uzun uzun makyaj yapmaz ve fondöten onun için ağır gelir çoğu zaman. Bu seçeneklere her zamana alternatif çözüm olan BB krem ile hem cildini makyaja hazırlar hem de tek bir sürüşte pürüzsüz görünüme kavuşur. Bu da zamanı iyi yönetmeye alışmış bir Oğlak kadını için biçilmiş kaftandır. Hafif bronzlaşmış görünmek istediklerinde koyu BB krem, normalde ise en açık BB Krem kullanılır.

Kova Kadının Makyaj Ürünü Highlighter

Özgür ruhlu Kova kadını makyaj yapacağı zaman aydınlık bir yüze kavuşmak ister. Öyle parıl parıl parlamaz ya da pembenin tonlarında kaybolmaz hiçbir zaman. Onun için ilk bakışta serin ve mesafeli bir görünüm kazanmasına sebep olan aydınlık bir yüz yeterde arta bile. Bu yüzden Kova kadınının makyaj ürünü highlighter olmalıdır. Sıra dışı olmak istediğindeyse metalik tonlardaki göz makyajını da denemekten çekinmez.

Balık Kadının Makyaj Ürünü Pudra

Değişken koşullara uyum sağlayan bir burçtur Balık burcu. Makyajda ise değişken cilt tipine uyum sağlayan ve onu tek bir cilt tipine dönüştüren ürün pudralardır. O nedenle Balık burcu kadının makyaj malzemesi pudralardır. İster sıkıştırılmış ister toz halinde olsun yüzünü dengeler ve romantik bir hava sokar. Pudra kullandıktan  sonra Balık kadınları naif bir görünüm için şeftali, romantik bir görünüm içinse pembe tonlarında makyaj yapabilirler .

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.