Burçların En Çok Önemsedikleri…

Hepimizin hayatında muhakkak bir önem sırası, öncelik listesi vardır. Kimimiz işimizi alır ilk sıralara, kimimiz sevdiğimizi, eşimizi. Kimimiz için en önemlisi arkadaşlıklarımızken kimimiz bir kendine bakar ayna karşı en önemliler listesinin baş köşesine kendini koyar! Bakalım burçlar en çok neyi önemserler?

Koç Burcunun Önemsedikleri;       

Koç dağ dayanmayan hazırları sevmez, mücadele etmediği kazançlarını kendinin bilmez. O arzu ettikleri uğruna savaş vermeli, canını dişine takıp herkesin istediğini bileğinin hakkıyla elde etmelidir. Dolayısıyla en kıymetlilerinin arasında kolay kazanımları, hediye eşyalar, hazır aşlar yoktur! Koç “ben kazandım” diyebildiklerini önemser!

Boğa Burcunun Önemsedikleri;         

Boğa sahip olma arzusuyla yaşar! Kendi yaşamını kimselerle ortaklaşmaz, benim dediklerini paylaşıma açmaz! Boğa’nın yaşamının kapıları destursuz girenlere kapalıdır. Karşısına çıkan her ne ise hayatının ortasına buyur etmek konusunda aceleci davranmaz, her şeye önem atfetmez. Önce ölçer, tartar, iyice emin olmak için sabırla bekler! Ve gün sonunda, evini, sevgilisini, eşyasını, ailesini; benim diyebildiği maddi manevi her şeyi önemser!

İkizler Burcunun Önemsedikleri;       

İkizler bilme ve bildiklerini paylaşma arzusuyla yaşar. Zihni herkesten fazla çalışıp bilgiyi çabuk öğütür ve yenileri için hazır bulunur. İkizler bilgiye bir çeşit susar, bu susuzluk merak duygusunu harekete geçirir ve İkizler araştırmaya, sosyal ortamlar bilgi avlamaya koyulur. İkizler’in önemsediği konular sürekli değişse de temelde hepsinin ortak noktası vardır. İkizler durmaksızın merak eder ve merak ettiği her şeyi öğrenene dek çok önemser.

Yengeç Burcunun Önemsedikleri;       

Yengeç sever! Köklerinden gelen kan bağı olan herkesi, her şeyi sever. Uzak dedesini sever, üçüncü kuşak kuzenini sever, en çok anneciğini sever, kardeşini sever; tüm sevdiklerinin emanetlerini, hatıralarını, dokunduğu şeyleri, gezdiği yerleri sever! Anı biriktirir Yengeç, hafızasını sık sık tazelemek için geçmişten gelen tüm hatıralı; fotoğrafları, hikayeler taşıyan kıyafetleri, kıymetli eşyaları sever. Eşini çok sever. Çocuklarını dünyalarca sever, canı pahasına korur, şefkatle besler! Ve Yengeç sevdiklerini önemser.

Aslan Burcunun Önemsedikleri;       

Aslan kendini çok sever, herkesin de en az kendi kadar onun önemini fark etmesini ister. Herkesin hayatında ilk sıralara taşınmak, kayırılmak, yüreklerde herkesten farklı bir köşeye yerleşmek ister. Herkes en çok Aslan’ı sevsin, saysın, önemini fark edip saygıyla yaklaşsın, kıymetini misline katlasın ister. Ve Aslan kendini önemli hissettiren insanları, hediyeleri, iltifatları, sevmeleri önemser.

Başak Burcunun Önemsedikleri;       

Başak yardımseverdir. Öyle herkesin imdadına koşmak için yarışacağı; ölüm kalım meselesi yardımlar değil söz ettiğimiz. Başak ortada bir mağduriyet yoksa da var olan eksikleri gidermek, daha iyiye erişmek için kendini görevlendirir. Önce yolunda gidiyormuş gibi görünen ancak mikro düzeyde idareten ayakta durduğu tespit edilen yerlerde küçük düzenlemeler yapar. Gözünün değdiği herkes ve her şey ile ilgili iyileştirici çalışmalar yapar. Ve Başak için emek verdiği şeyler en önemliler listesinde başı çeker.

Terazi Burcunun Önemsedikleri;       

Adil bir ortamda, huzur içinde yaşama arzusuyla tüm yapıcı iletişim yeteneklerini güllere katıp yollara seren Terazi; sosyalleşmeyi çok sever. Daha çok insana sözüyle, keyfiyle, huzuruyla ulaşmak, herkesle ahbap olmak ister. Dost meclislerini, arkadaş eğlencelerini, sevgili buluşmalarını, keyifli kalabalıkları sever Terazi! Arkadaş çevresini oluştururken katı kuralları, büyüm imtihanları yoktur. Yaşayan herkes Terazi için birbirine eşittir. Giyinip kuşanmayı, bakımını yapıp arkadaşlarıyla gezip tozmayı seven Terazi iletişimde olduğu herkesi önemser.

Akrep Burcunun Önemsedikleri;       

Akrep arzuyla sever, tek celsede siler! Tutkuludur, sarıp sarmalar, sevdiğini kimselerin rüzgarının değmeyeceği kuytularda saklar. Bilmek için yaşar Akrep! Öğrendikçe arzuları daha da çağlar, iştahı tümden artar. Sevdiklerine ve bildiklerine sadece kendisi sahip olmak ister, elinde avucunda ne varsa paylaşıma, seyre, görüşe kapar! Akrep sevdiğini aşırı sahiplenir, paranoyaları başlar, kıskançlık nöbetleri tutar. En çok da uğruna kendini feda edebileceği sahiplendiklerini önemser.

Yay Burcunun Önemsedikleri;       

Yay karşı koyulmaz bir merak ve keşif arzusuyla dünyanın dört bir yanında yaşamlarını sürdüren, henüz tanışmadığı kültürleri çıplak gözle görmek, inanışlarına şahit olup kendi payına düşeni almak için can atar. Yay kendi inançlarını, değer sistemini, yargılarını kendi belirler. Geleneklerin süregelen normlarını dışlar, kendi deneyimleriyle yeni ve kendince bir sistem kurar! Ve yaşamda en çok inandığı değerleri önemser.

Oğlak Burcunun Önemsedikleri;        

Dünyada zamanı en iyi yöneten, yapılacaklar listesi karşısında kendini maksimum düzeyde disipline eden, hedeflerine ulaşmak konusunda hiçbir sorumluluktan kaçmayan ve itibarını yüceltmek, başarılarıyla anılmak arzusu olan Oğlak, yaşamını kendi elleriyle inşa eder! Oğlak; sıfırdan başlayıp tahtını zirveye taşıyan nadir insanlardandır. Elbette en çok bizzat kendi başarısı olan prestijini önemser.

Kova Burcunun Önemsedikleri;         

Kova’nın toplumsal adalet duygusu yüksek, sağduyusu gelişkindir. Alternatif düşünmek ve yeni ve alışılmadık çözümler üretmek konusunda oldukça yetenekli olan Kova, insanların farkındalığını yükseltmek konusundaki mücadelesiyle de övgüye şayandır. Her Kova’nın muhakkak, içinde bulunduğu sistemi yenilemek, geliştirmek ve var olan aksaklıklara çözüm geliştirmek gibi arzuları vardır. Her Kova’nın muhakkak yeni ve eşitlikçi bir sistem konusunda ütopyası vardır. Ve Kova için idealleri önem sırasının zirvesinde oturur.

Balık Burcunun Önemsedikleri;       

Balık Zodyak’ın kazan dibi 12. burcudur. Zodyak ailesi yaratılış ve tamamlanışın kronolojik bir metaforudur aslında. Doğanın uyanışı ve döngünün tamamlanışını anlatan çartın bu dünyaya en uzak, öte dünyaya en yakın burcudur Balık! Ne yeryüzüne ait olabilir ne de gökyüzüne.  Bu yüzden kendi düşsel karmasını kurar, yarattığı bu zihinsel gerçeklik içinde mutlu mesut yaşar. Balık için kendi yarattığı dünya, en önemli şeydir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.