Burçların En Çok Küçümsediği Şeyler Nelerdir?

Bir an vardır, biri konuşur ve uzun uzun bir şeyler anlatırken, anlattığı ekipten birinin minik bir gülümsemesi olur. Bu gülümseme dudağın bir kenarının yukarı kalkması şeklinde alaycı bir gülümsemedir. Heh işte bu mimik, karşıdaki kişinin konuşan kişiyi küçümsediğinin doğrudan bir göstergesidir. Biz de bu içeriğimizde burçların hangi konularda üstten baktığını, ne yapanları hunharca küçümsediğini inceledik. Hazırsan başlayalım bakalım, en mütevazı burç bile konu kendisine gelince neleri küçümsüyormuş!

Dürüstlük Denince Akla Gelen Koç Burcu

Hiç kimseden çekinmeyen ve doğru bildiği şeyler için önüne kim gelirse gelsin mücadele etmekten yorulmayan Koç burcu insanı en çok dürüst olduğunu ve açık davrandığını söyleyen kişileri küçümser. Doğru söylediğin zaman bunu belirtmen gerektiğine inanmayan cesur Koç burcu, vurgulanan bu durumun altında bir bit  yeniği olduğunu bilir ve o andan itibaren bu kişinin dürüstlüğüne inanmamaya başlar.

Soğukkanlılık Denince Akla Gelen Boğa Burcu

Dünyaları fethetse yine de bununla böbürlenmeyecek bir kişiliğe sahip Boğa burcu insanı, en çok gereksiz yere övünenleri küçümser. Hani her ortamda vardır ya minicik bir adım atsa bile 7 cihana haber salar, bunu ben yaptım diye. İşte tam da o tipi olabildiğine küçümser. Sabırlı ve sağduyulu Boğa burcu, güzel ve faydalı bir şey yaptığında bunu yapmacık bir şekilde dünyalara duyurmanın saçma olduğunu düşünür.

Arkadaşlık Denince Akla Gelen İkizler Burcu

Sosyallik konusunda türünün tek örneği olan, her taşın altında bir arkadaşı bulunan, her yere girebilen İkizler burcu insanı, en çok sosyal medyada hayatını mükemmel göstermeye çalışanları küçümser. Her anını Instagram storysi yapan, yer bildirim uygulamalarının tümünde üyeliği olan, ilk tanıştığı insanla bile boy boy fotoğraf paylaşan, her anını çok yoğunmuş gibi göstermeye çalışan insanlar İkizler burcunun alaycı bakışlarından kurtulamazlar.

Kendi Değerini Bilmemek Denince Akla Gelen Yengeç Burcu

Duygusal Yengeç burcu insanı, kendisi dışında herkese sevgi ve şefkat vermeye, kendisi dışında herkesi hediyelere boğmaya yatkındır. Aslında çok ihtiyacı olmasına rağmen kendisini yine arka plana atar ve en çok ona verilmeye çalışılan hediyeleri ve onun için yapılmaya çalışılan güzel şeyleri küçümser. Etrafındakileri zor biri olduğuna inandırırsa onun için bir şeyler yapmaktan vazgeçeceklerini düşünür.

Mekânın Sahibi Denince Akla Gelen Aslan Burcu

Keyfine düşkün Aslan burcunun bir şeyi küçümsemek için özel bir sebebe ihtiyacı yoktur. Henüz onun olmayan ya da onun olmuş ama hevesinin geçmiş olduğu her şey onun küçümseme listesindedir zaten. Pohpohlanmayı isteyen kibirli Aslan burcu insanı en çok her şeye sahip olduğunu söyleyenleri küçümser. Ormanların kralı, ortamların lideri koskoca Aslan burcu insanı bile her şeye sahip değilken, bu kişi kimdir ki her şeye sahip olduğunu söyler!

Zor Beğenen Denince Akla Gelen Başak Burcu

Kendi duygularını bile ifade etmekte zorlanan Başak burcu, diğer insanların duygularını ve düşüncelerini anlamakta zorluk çeker. Detaylarda kaybolan Başak burcu insanı en çok diğer insanların düşünce ve inançlarını küçümser. Onunla aynı paydada buluşmayan insanlar, takıntılı Başak burcunu pek açmaz. Sabit fikirli olduğu için de kendisiyle aynı fikirde olmayan insanları yok sayar.

Geç Kalma Bahaneleri Denince Akla Gelen Terazi Burcu

Tembellikte tarih yazan burçlardan biri olan Terazi burcu, gideceği herhangi bir yere zamanında gitmemiş olması ile ünlüdür. Zar zor uyanıp ayaklanır, ayaklandığında da ne giyeceğine, nasıl görüneceğine bir türlü karar veremez. Durum böyle olunca da her yere geç kalır. Eh, üretilebilecek her türlü bahaneyi tükettiği ve oldukça yaratıcı bahaneler üreten zeki bir hava grubu burcu olduğu düşünüldüğünde, Terazi burcunun geç kalanların saydığı bahaneleri küçümsüyor olmasına çok da şaşırmayız, değil mi?

Şüphecilik Denince Akla Gelen Akrep Burcu

Güvenmek konusunda en büyük zorluğu yaşayan burç, şüphesiz ki Akrep burcudur. Adeta bir yalan detektörü gibi söylenen beyaz yalanları bile ortaya çıkarabilen sensörleri olması Akrep burcunu bu konuda rakipsiz kılıyor. Bu da maalesef bir sonraki adımda onunla konuşanların söylediği her şeyin küçümsemesine ve doğruluğunu sorgulamasına neden oluyor.

Merak Denince Akla Gelen Yay Burcu

Araştırmak, soruşturmak, keşfetmek, öğrenmek şüphesiz Yay burcunun işi. Onu bırakalım geceli gündüzlü gezsin, okusun, karşılaştırsın. Doymak bilmeyen bir öğrenme merakına sahip olan Yay burcu insanı, en çok diğerlerinin bilgi birikimlerini küçümser. Kendi klasmanında kimsenin olmadığını düşünen Yay burcu bu konuda çoğu zaman hayal kırıklığına da uğrar.

Disiplin Denince Akla Gelen Oğlak Burcu

Geleneksel bir disiplinle hayatına devam eden Oğlak burcu tüm sorumluluklarını, her zaman, eksiksiz biçimde yerine getirir. Kuralcı Oğlak burcu genel olarak gençleri ve onların yaşayış tarzlarını küçümser. Ama acımasızca en çok küçümsediği şey gençlerin yerine getirmesi gereken sorumluluklarının başkaları tarafından yapılmasıdır. Sorumluluk almayanın gelişemeyeceğini düşünen Oğlak burcu haklı mı sence?

Zekâ Denince Akla Gelen Kova Burcu

Zodyak’ın kafası en çok çalışan burcu olan Kova burcu aynı zamanda oldukça da meraklıdır. Teknolojiyi ve tüm yenilikleri büyük bir merakla takip eder. İlkeli ve akılcıdır. En zor problemleri çok da yorulmadan çözebilir. Durum böyle olunca da Kova burcu en çok kendisinden daha yaratıcı ve zeki olduğu iddia edilen kişileri küçümser.

Kendini Beğenmeme Denince Akla Gelen Balık Burcu

Duygu yoğunluğu konusunda Yengeç burcuna neredeyse rakip olan Balık burcu da kendisinin sevilmesiyle ilgili şahsi problemler yaşar. Sevilmeyeceğini düşünür, kendisini her daim kurban yerine koyar. Bu nedenle en çok onunla flört edip, ona ilgi gösterenleri küçümser. Öyle ya bir insan Balık burcu bir insandan hoşlanıyorsa kesin doğru kişi değildir!

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir