Burçların En Çok Duyduğu Eleştiriler!

Astrolojide kimse mükemmel değildir. Sempatik ve olumlu özellikleri kadar rahatsız edici yönleri de vardır burçların. Dolayısıyla hayatları boyunca bazı yönleri eleştiri konusu olur. Kimileri bu durumu sorun edip kendini düzeltmeye çalışır, kimileriyse umursamaz veya çabucak savunma refleksi gösterir.

Koç – Çok Kavgacısın

En olumsuz özelliklerinin ne olduğunun kendisi de farkındadır Koçların Kimselere eyvallahı yoktur onların. Atarlı giderli tavırlarıyla ortamların kabadayısı modunda gezerler. Tamamen içgüdüsel davranıp kavgaya bulaşmaları kaçınılmaz olur. Bir yerden sonra insanlar da bıkar bu davranışlarından. Açık sözlü insanlar lafı dolandırmadan yapar eleştirilerini Koçlara. “Çok kavgacısın, bir sakin ol. Bu kadar çabuk sinirlenecek ne var.” minvalinde sözleri sık sık işitir çevrelerinden bu burçlar. Tabi sonrasında yeni bir kavganın fitili ateşlenmiş olur.

Boğa – Uyumaktan Öleceksin

Zevkine öyle düşkündür ki Boğalar dünya yansa umurlarında olmaz. Haz duydukları hiçbir şeyden geri kalmak istemezler. İşleri ağırdan alır pratik insanları delirtirler. Ağır tempoda yaşar, güne başlamak için acele etmezler. Sabahları uykudan uyanmak bilmezler. Hal böyle olunca işe de sık sık geç kalırlar. Kışın onları sıcak yataktan kaldırmak büyük marifettir. Boğalar ebeveynlerinden bu konuda sık sık fırça yer. Onların, “Uyumaktan öleceksin, kalk artık. Biraz dinamik ol ne bu yavaşlık.” eleştirilerinden bıkmazlar.

İkizler – Biraz Dengeli Ol

Bir günü bir gününe uymamasıyla ünlüdür İkizler burçları. Dün siyah dediklerine bugün beyaz diyebilirler. Kararsızlıkları ve dengesiz tutumları fark edilmeyecek gibi değildir. Önemli kararlarda bile son dakika fikir değişikliğine giderler. Onların bu huyundan bıkanlar ortak işlere soyunmaya çekinir. Zeki ve pratik kişiler olmalarına karşın tutarsız ve çabuk cayan karakterleriyle insanları yarı yolda bırakabilirler İkizler burçları. Eş dosttan en fazla duydukları sitem, “Biraz dengeli ol, çok tutarsızsın.” şeklindedir.

Yengeç – Hiç Objektif Değilsin

Aklının değil yüreğinin peşinden gider Yengeçler her daim. Olayları objektif değerlendirme konusunda pek adaletli değildirler. Meseleleri hep kendilerinin veya sevdiklerinin lehine ele alır ve bir sonuca bağlamaya çalışırlar. Toplum içerisindeki tartışmalarda bu yönleri pek anlaşılmasa da yakın çevrelerinde fark edilir. İş ortamında meslektaşlarıyla bu anlamda sorun yaşarlar. Haksızlığa tahammülü olmayanlar, Yengeçlerin bu huyuna katlanamaz ve yapıştırır cevabı: “Hiç objektif değilsin, kusura bakma.”

Aslan – Kendini Ne Çok Övüyorsun

O megalomanlığı yok mudur Aslanların, kasıntılı davranmaya bayılırlar. İş yaşamında kendini pazarlamada üstünlerine yoktur. Eğitimden sertifikalara deneyimden yöneticilik yeteneğine paket programı gibi tanıtırlar kendilerini. Sadece iş yaşamlarında değil özel hayatlarında da böyledirler. Havalı insanlar olmalarına karşın aşırı egolarından ötürü bazılarına itici gelebilirler. Aynı fikirde olmayan kişilerse Aslanların özgüvenini gülünç bulur. Dolayısıyla, “Kendini ne çok övüyorsun, abartma istersen bu kadar.” gibi yorumlarına çok fazla maruz kalırlar.

Başak – Her Şeye Bu Kadar Titizlenme

Kuruntulu karakteriyle her konuda titizlenir Başaklar. Yaptıkları işler dört dörtlük olmazsa içleri rahat etmez. Öz eleştiri sık sık yaparlar. Kendilerini olduğu gibi başkalarını da hunharca yererler. İnsanların çoğu eleştiriye karşı tahammülsüzdür. Hele Başaklar gibi dırdırcı yapıdakileri taşımak zordur. Bazen otokontrollü olup titizlikten sıyrılmaya çalışsalar da tutamaz çenesini Başak burçları. En fazla duydukları eleştiri ise, “Her şeye bu kadar titizlenme. Bırak bazı şeylerde azıcık kusur olsun.” şeklindedir.

Terazi- Dış Görünümü Çok Önemsiyorsun

Zodyak’ın en şekilci burcudur Teraziler. Önlerine sunulan her işte estetik kaygı güder, çirkinlikten haz etmezler. Mükemmel ve güzel görünme çabasını abartırlar. Hayran dolu bakışlar azaldığında canları sıkılır. İkili ilişkilerinde de güzellik takıntıları vardır. Eş/sevgili adayında öncelikle güzellik ararlar. Tipini beğenmedikleri kişilere kalplerini açamazlar. Karakteri bu derece ikinci plana atmaları şekilcilik olarak eleştirilir. “Ne kadar da dış görünümü önemsiyorsun, güzellik çok mu önemli?” sözlerini sık sık işitirler.

Akrep – Ne Kadar Şüphecisin

Paranoyakça fikirleri Akrepleri huzursuz eder. Olmayacak konulardan senaryolar üretirler. Bazen işin dozunu öyle kaçırırlar ki psikolojileri alt üst olur. Kimseye kolay kolay güvenmez, sırlarını vermezler. Olayları ilginç ve şüpheyle analiz ederler. Çevrelerinin de gözünden kaçmaz paranoyakça yorumları. Dolayısıyla negatif bir etki bırakırlar etrafta. Akreplerin bu negatif ve kuşkucu tarzından sıkılanlar, “Ne kadar da şüphecisin, nerden çıkarıyorsun bu tuhaf fikirleri?” diyerek eleştirilerini sıralarlar.

Yay – Fazla Sakarsın

İçlerinde yatan yerinde duramaz çocuk yüzünden sık sık irili ufaklı kazalara sebep olurlar. Zodyak’ın sakar burçlarıdır Yaylar. Evlerinde neredeyse her gün kap kaçağı kırarlar. Onların sakarlıklarına bir iki kez denk gelenler pek umursamaz. Görünmez kaza olarak yorumlarlar ancak yakın çevreleri için durum hiç de öyle değildir. Ev arkadaşları, aileleri ve tanıdıkları Yayların dikkatsiz hareketlerinden bıkmıştır. Bazıları dayanamayıp, “Çok sakarsın, neden biraz daha dikkatli davranmazsın ki?” sözleriyle bıkkınlıklarını dile getirir.

Oğlak – Cimriliğin de Bu Kadarı Olmaz

Astroloji dünyasının en pinti insanları olarak gösterilebilir Oğlaklar. Gelecek kaygısı onları böyle bir kişiliğe itmiştir. Faydacı düşünür gereksiz gördükleri giderlere harcama yapmazlar. Eş dosttan da sakınırlar paralarını. Başkaları için masraf etmeyi sevmezler. Ellerini ceplerine atmak çok canlarını sıkar. Savurgan insanlar Oğlakların bu maddiyatçı ve cimri yönünü bencil bulur. Açık sözlüler dayanamayıp, “Cimriliğin de bu kadarı olmaz, mezara mı götüreceksin paraları?” yorumuyla laf eder Oğlaklara.

Kova – Soğuk ve Ukalasın

Kovalar ukala ve mesafeli tavırlarıyla hep bir duvar örerler insanlarla ilişkilerine. Ne kadar isteseniz de Kovalara yeterince yakın olamazsınız. Fazla iç içe olmaya kalktığınızda ise uzaklaşırlar sizden. Hele ki aşk ilişkilerinde bu soğukluk çekilmez bir noktaya gelir bir süre sonra. Bu konuda ne kadar sitem etseniz de sizi önemsemez hatta dalga geçerler. Zaten onlar da alışıktır şu tarz eleştirileri duymaya: “Fazla soğuk ve ukalasın. Kendini kaf dağında görüyorsun.”

Balık – Gereksiz Duygusallık Yapıyorsun

Zodyak’ta en tuhaf burçları arasındadır Balıklar. İç dünyaları karmaşık bir okyanus gibidir. Duygularının kontrolünde yaşar giderler. Mantıklarını değil kalplerinin yumuşak sesini dinlerler kararlar alırken. Olaylardan çabuk etkilenir negatif enerjiyi anafor gibi çekerler kendilerine. Sık sık gözyaşı dökmeleriyle bilinirler. Bazen aşırı duygusallıkları mizah konusu edilir, bu tarz tavırlara da kırılırlar. Yakın çevreleri bu özelliklerini abartılı bularak, “Gereksiz duygusallık ediyorsun, her şeyi takma bu kadar.” sözleriyle teselli türünde eleştirirler onları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.